Як не соромитися на роботі?

сором'язливість

сором'язливістьНіяковість може істотно заважати не лише активному просуванню по кар’єрних сходах, але і банальному виконанню основних трудових обов’язків згідно посадової інструкції.

Перш ніж почати працювати над сором’язливістю, необхідно з’ясувати її причини. Як правило, причина криється в поведінці людини: вона вважає себе гірше за інших, боїться потерпіти невдачу, страждає від страху невідомості, випробовує істотну залежність від громадської думки з будь-якого питання, хоча, згідно з останніми проведеними дослідженнями, сором’язливі люди мають навіть кращі і більші здібності, ніж усі інші.

– Першим кроком у боротьбі з ніяковістю повинен стати пошук точки опори. Знайдіть в собі щось, в чому ви повністю упевнені, і у важкі моменти думайте про цю вашу перевагу перед іншими.

– Постарайтеся якомога більше часу проводити з колективом. Не треба замикатися в собі. Якщо вас запрошують на корпоратив або навіть просто пообідати разом з колегами, погоджуйтеся, навіть якщо вам цього в даний момент не зовсім сильно хочеться. Це допоможе вам завести корисні знайомства серед співробітників, які можуть згодитися в майбутньому.

– Не давайте колегам глузувати з вас і кривдити вас. Не дозволяйте нав’язати вам імідж милої нешкідливої людини, на яку можна не звертати уваги.

– Навчіться залучати до себе увагу начальства в позитивному ключі. Спробуйте запропонувати себе на роль кандидата для виконання цікавого і перспективного проекту.

– Вчіться дистанціюватися від думки колективу. Постарайтеся зрозуміти, що колектив не має права нав’язувати вам свою думку і, тим більше, впливати з її допомогою на ваше життя.

– Вивчайте біографії успішних і незалежних людей, хто зумів добитися істотного впливу в колективі і заслужити повагу колег.

– Усвідомте, що ніхто спеціально на вас не дивиться і не обговорює.

– Полюбіть себе і навчіться подобатися самому собі.

– Не намагайтеся нікому сліпо наслідувати. Шукайте свою індивідуальність, а приклади для наслідування використайте виключно в якості зразка, що надихає.

– Якщо відчуваєте незручність, постарайтеся перемкнутися на дослідження і спостереження за іншими людьми.

– У разі нападу паніки або страху контролюйте дихання – глибоко і рівномірно дихайте.

– У разі нападу занепокоєння постарайтеся замінити його на рух.

Ніяковість можна поступово побороти, якщо дотримуватися вказаних рад.

Сейчас во многим фирмах проводятся совместные тренинги, где коллеги могут получше узнать друг друга. Считается, что организация и проведение корпоративов помогает им стать более сплоченными и повысит их эффективность. Участвовать в подобных мероприятиях достаточно важно.