Нерухомість за кордоном

Нерухомість за кордоном

Всесвітня криза і її наслідки вкрай змінили відношення людей до купівлі і володіння нерухомістю за кордоном. Якщо раніше це була більше «забаганка багатіїв», то тепер це не тільки розкіш, але і прибуток! Нерухомість за кордоном і навіть структура попиту на неї кардинально змінили свій напрямок. В очікувані зниження цін на житло за кордоном, що може спричинити криза, покупці стали дуже активно вивчати ринок, попит та пропозицію, що не могло не знайти відображення на якості запитів.

Ринок. За статистикою, приблизно 25 відсотків всіх запитів на купівлю нерухомості за межами країни приходиться на Болгарію, ще 20 – на Іспанію, 15 відсотків займає Чорногорія, 12 – Чехія, по десять відсотків узяли собі Чехія та Германія, а 8%, що залишились – поділили між собою інші країни.

Оскільки значного зниження цін на нерухомість за кордоном не було, на ринку відбулося деяке повернення до традиційного попиту, але значним чином ситуація не змінилась. Ціни ж на квартири в Україні наприклад в Дніпропетровську трохи знизилися але для інвестицій нерухомість за кордоном все ж більш пріоріттетна.

Виїзд. Криза спричинила підвищення кількості виїздів з країни. Сьогодні люди шукають «стабільний дім». Дуже часто попит на нерухомість в деякій країні залежить від того, наскільки можливо буде виїхати до країни і проживати в ній, від того, наскільки можливо буде отримати громадянство. Після майже 100% відмов у Чехії більшість людей обернулося до Словенії.

Проживання. Життя наших співвітчизників та громадян країн-сусідів за кордоном вкрай різноманітне. Цій темі присвячена велика кількість статей, у всесвітній мережі, ЗМІ та інших джерелах публікується дуже багато відгуків тих, хто вдало, чи не дуже виїхав за кордон, придбав собі житло за межами країни чи лишив країну з метою заробітку, а також немало питань від тих, хто тільки збирається йти за зразком цих людей і виїхати до іншої країни з будь-якою метою.