“Не їж мене – я тобі ще в пригоді стану!”

Готуємо разом: смачно і корисноТак, правильно — це слова із казочки про золоту рибку. Тільки розповідатиму я не про те, як зловити магічну істоту і змусити її виконувати найпотаємніші бажання. А про те, як втриматись і не ловити… Розповім я про переваги вегетаріанства як здорового харчування і як способу життя.

Вегетаріанство — спосіб життя за якого людина відмовляється від вживання їжі, яку було отримано завдяки вбивству тварин. У деяких випадках прихильники вегетаріанства відмовляються від будь-якої їжі тваринного походження взагалі. Вегетаріанці відмовляються від вживання тваринного та пташиного м’яса, риби та морських продуктів тваринного походження. Гриби традиційно відносяться до вегетаріанських продуктів. Молочні продукти, яйця та мед є суперечливими продуктами. Матеріал наведений вище я знайшла у вікіпедії. Але для того, щоб краще зрозуміти суть цього явища, я вирішила поспілкуватись із людиною, яка відносить себе до вегетаріанців.

Світлані 18 років і вже 2 роки вона не вживає м”яса. Каже, що почуває себе пречудово. У вегетаріансті є маса плюсів. Найперше це те, що вживання виключно рослинної їжі приводить травну систему до нормального функціонування. Організм пурхає, як пташка, оскільки це постійна легкість і відчуття “тілесної” свободи. Іншим важливим плюсом є те, що тебе не мучить совість за вбиту тварину, бо ж ти не порушуєш Божих заповідей і не чиниш гріха. Світалана розповіла мені й про те, що жити одними лише рослинними продуктами не тільки приємно, а й корисно. Дієтологи, звісно, радять вживати м”ясо для нормального самопочуття. Але у рослинній їжі є багато вітамінів, вживання яких компенсує втрату енергетичної цінності, яку ми отримуємо із споживання м”ясних продуктів. Знаючи про неповноцінність свого раціону, вегетаріанці з метою компенсації вживають проросле зерно (джерело вітамінів групи В), включають в раціон люцерну, що містить гормоноподібна речовини, і попередники вітаміну D, вводять в раціон тофу (продукт ферментації сої, що містить вит В12), Приймають комплексні вітамінні препарати з мікроелементами. Не дарма ж вегетаріанство називають харчуванням для душі і здоров”я.

Щодо історії вегетаріанства, то його корені тягнуться із далекогої давнини, оскільки його проповідували такі відомі філософи Піфагор, Платон, Сенека. Існують окремі види і підвиди такого способу харчування:

1) сироїди (рослинна їжа без кулінарії)
2) суворе вегетаріанство (тільки рослинна їжа)
3) не строге вегетаріанство (допущення продуктів тваринного походження окрім м’яса тварин)
4) лактовегетаріанці (допускають молоко і молочні продукти)
5) лактоововегетаріанці (крім молока і продуктів з нього допускають ще і яйця).

Цікаво те, що сьогодні близько 1 млрд людей категорично відмовились від вживання м”яса. Не можна змушувати до такого харчування малих дітей, оскільки їхній організм ще не пристосований до змін, і зрозуміло те, що без молока їм не обійтись.

На сам кінець ознайомлю вас із цікавими статистичними даними:
від 90 до 97 відсотків випадків захворювань серця, що є причиною більш ніж половини смертей у США можна було запобігти вегетаріанської дієтою;
вегетаріанці здатні працювати в два-три рази довше, ніж ті хто харчується м’ясом, і до того ж вони в три рази швидше відновлюють свої сили;
англійський селянин Фом Парра дожив до 152 років, харчуючись тільки рослинною їжею. Вступив у другий шлюб у 120 років, мав сина, який помер в 127 років. Дізнавшись про таких довгожителів, Карл I запросив селянина до двору, де той одразу ж помер від вживання незвичної для нього їжі та вина.
Протягом всієї історії людства більшість людей харчувалося вегетаріанською їжею. Навіть у найбільш розвинених країнах історія масового споживання м”яса налічує не більше 100 років; фактично вона почалася з винаходу холодильника.

Отож, нехай кожен сам обирає свій шлях. Наостанок скажу, що шлях до серця чоловіка, який, як відомо, проходить через шлунок, не повинен обмежуватись в енергетичній цінності…

Ваша Ю.

 • Юра

  якщо тварин їсти погано, то чому вони зроблені з м’яса?

 • це все цікаво, але відмовлятися від м’яса не збираюся. Вбивство заради виживання завжди було і буде. Та й жити до 152 років я не хочу)

 • Юрий Сhel

  Навіть не знаю, я б згодився на вегетаріанство, але за умови що сало можна споживати )))
  Ні написано правильно, треба трохи оглядатись на те що ми їмо і коли.
  Проросле зерно сам їв, не скажу, що смачно, але корисно – хлопцям допомагає набрати вагу (м’язи я маю на увазі), та і загалом почуття норм.
  Думаю “вегетаріанити” на всі 100 це зайве, але суміщати можна.

 • Юрію, пропоную не переходити повністю на вегетаріанські страви, але хоча б обмежити себе в їжі, що містить ГМО=)

 • Юрий Сhel

  угу )
  Хоча ГМО мені вряд грозить, але хто його знає до воно є а де його немає…

 • Юрий Сhel, зараз його нігде нема :D бач, усюди наліпки для нас зробили, щоб ми не переживали……)

 • None Smilodon

  Вегатаріанство шкідливе для здоров’я. Перше уражується – ЦНС (центральна нервова система), що у першу чергу проявляється в настирливому бажанні пропагувати вегетаріантство. Щоб стадія хвороби була зрозуміла наведу приклад: я не їм грибів, але писати статті про те як не їсти грибів чи сидіння на тематичних форумах грибофобів для… сама думка для мене абсурдна і божевільна.

  Тому милі дівчата оцініть шкоду від веганства: 1. зниження IQ десь на 40% 2. схильність до галлюцінацій 3. гормональні порушення і відповідно: а. проблемна шкіра б. випадіння зубів в. безпліддя. Зверніть увагу на фотографії з акцій радикальних веганів: прищаві істеричні беззубі люди з поглядом великої рогатої худоби.

  Обирайте самостійно.

 • Vovanada, те що там пишуть… пишуть, що від них відчепились… а що ж насправді пхають у круасани? І з чого складається звичайна на перший погляд булочка з м”ясом? мовчу вже про фаст-фуди, “макдональдси” і т.д. вбиваємо власний організм, самі того не розуміючи.

 • це був сарказм.

 • Та яя зрозуміла!

 • Юрий Сhel

  нда, наліпки зробили…і нас теж, всіх….

 • Vade_maaR

  2 Юрий Сhel
  “якби вже таким страшним було вегетаріанство, його б заборонили як наркоманію )))”

  оглянься навколо скільки всього шкідливого в усьому світі дозволено, легалізовано, а подекуди ще й схвалено?
  так що {наркоманія|вегетаріанство|м’ясоїдство|підставити потрібне} не найгірще що є в світі))

  п.с. дозволю собі трохи офтопу – підкидаю ідею для статті “Легкі наркотики (легалізація) to be or not to be”

 • Юрий Сhel

  якби вже таким страшним було вегетаріанство, його б заборонили як наркоманію )))

 • Діанка

  у мене подруга вегетаріанка. здається, не строга. хоча точно не знаю. Вона теж цим дуже переймається, її хлопець також припинив їсти м”ясо. мені ніхто ніколи цього не пропагував з них. та я б і не повелася, бо вважаю, що ті вітаміни і необхідні для нас речі, що є в м”ясі, замінити неможливо.

 • Vade_maaR

  2Юрий Сhel & Sautumn
  ну що ж почнімо напевно з алкоголю: скажімо слабоалкоголки (Рево & “іже с німі”) – дозволено, легалізовано (вільно продається) – маса емульгаторів, барвників (не кажучи вже про алкоголь) + ніякого контролю за додержанням компонентів, далі йдемо – ПИВО – дозволено (хто б сперечався), легалізовано (звичайно), схвалено (згадайте хоча б слогани з реклами пива “Живи на повну” і т д і т п та зараз напевне люди років 16-23 напевне вже не уявляють футбольного матчу без пива), йдемо далі горілка – аналогічно дозволено, легалізовано, щодо схвалено, то переглянувши рекламу складається враження що український народ перепрошую “бухає” тисячі років…
  ще приклад – сигарети: дозволено, легалізовано, схвалено (звичайно не прямо АЛЕ рекламісти не дарма отримують гроші – придивіться до реклами – сюжет приблизно один і той же Будеш курити-> станеш таким же крутим-> ще й на додаток багатим)
  пройдіться по маркетах, почитайте етикетки: від славнозвісних Е просто “рябіє” в очах… це просто екстезі для шлунку…
  далі: візьмемо телебачення – хіба не наркотик, легалізований, узаконений і схвалений…
  звичайно можете спокійно не погодитися… там що існує чимало законів які регулюють вживання і розповсюдження алкоголю, тютюну, е-шок… бла-бла-бла… живіть реальністю і не піддавайтесь впливу і буде Вам щастя!

  п.с. “наркотики – не ключі до раю, тому не вважаю за потрібне писати подібні статті”
  так не ключі! а хіба вегетаріанство є ключем до раю?? звичайно що ні))
  так чому про нього потрібно писати (до-речі це тема не особисто для Вас – я мав на увазі команду сайту)

  п.п.с. подивіться Фрімена і спробуйте вдуматися – там багато чого цікавого!

 • None Smilodon, якби вегетаріанство дійсно мало такі наслідки, то його б, як сказав Юрій, заборонили.

  А прищі, істерики т.д. – наслідок середовища , у якому ми живемо. Я не пропагую вегетаріанство, але й не закликаю до поїдання м”яса – у кожного своя воля і право вибору. Ти не можеш судити про цих людей збоку – лише ставши вегетаріанцем і побувавши у його шкурі можна казати про не доліки. А у статті я навела дані статистичні і цілком правдиві.

 • Vade_maaR, наркотики – не ключі до раю, тому не вважаю за потрібне писати подібні статті. Знайшли що з чим рівняти рослинну їжу з наркотиками…

 • В Україні просто нема умов для такого. Помідори, огірки, укроп та інша звична для нас зелень швидко набридне. Може в Києві там десь і є вибір великий вегетеріанської їжі, але в обл центрах…
  Ще це дорого. Якщо хочеш їсти смачно, ане через силу пхати, тоді треба викласти грошенят на таке харчування..теж саме скажу і про звичайне здорове харчування

 • Юрий Сhel

  в усьому світі дозволено, легалізовано, а подекуди ще й схвалено?
  люблю слова “щось, десь і кудись” використовуючи їх можна що хоч писати

  ЩО саме легалізовано, дозволено і схвалено в Україні?

  І особливо мені цікаво знати що це за такі “пропагандистські глюки” у вегетаріанців?

 • Юрію, погоджуюсь! Легко говорити загальними фразами, не наводячи конкретних фактів) тому також чекаю на пояснення)

 • None Smilodon

  Юрий Сhel, Sautumn
  Якщо б цироз печінки дійсно мав такі наслідки, його б вже заборонили.
  Якщо б мазохізм з побиттям пліттю дійсно мав такі наслідки, його б вже заборонили.
  Якщо б дурість дійсно мала такі наслідки, її б вже заборонили.

  Думайте хоч іноді перед тим як щось казати. Навіщо вам взагалі голова?

  Щодо доказів. Є така штука як гугл, там можна серед іншого знайти багато інформації щодо того чим закінчується веганство. Щодо глюків все дуже просто, починаючи від того що основний споживач ресурсів у нашому тілі – мозок, і закінчуючи тим що у веганів постійний дефіцит заліза, що призводить залізодефіцитної анемії, яка призводить до слабоумства.

  Взагалі, вам сюди: http://community.livejournal.com/anti_vegetarian/profile

  ЗІ
  Батьків-веганів з помітною регулярністю позбавляють батьківських прав.

 • Vade_maaR

  2Тарас
  “А хіба для раю треба ключі? Ми пишемо про все, що стосується молоді.”

  про рай я взагалі не хотів згадувати – це слово зачепила Sautum – я тільки продовжив думку=)

  якщо на те пішло – то наркотики (в будь-якому вигляді) якраз і стосуються молоді=) як не крути)

 • Тарас

  Vade_maaR, А хіба для раю треба ключі? Ми пишемо про все, що стосується молоді.

 • Діанка

  погоджуюсь з Панченко. У нас немає умов для нормального харчування вегетаріанців. Моя подруга певний час замовляла продукти деякі з-за кордону (які саме не назву, якщо потрібно – розпитаю). Зараз, на жаль, вона таке не може собі дозволити, це надто дорого. Приходиться чимось замінювати. Що все одно складно, бо вибору як такого не має.

 • Попрошу коментарях під моїми статтями команду не звинувачувати, оскільки тему обирала сама. Все це дуже розумно написано, але у цій ситуації плюсіів більше, ніж мінусів. Повторюсь, треба бути вегетаріанцем , щоб роздумувати над добрим і поганим. Сьогодні сучасна молодь захоплюється не наркотиками!!!Vade_maaR , у вас застарілі дані!Я дуже рада, що зараз суспільство бере за еталон розумну освічену людину. Наркотики – виняток. Рево – п”ють ті, кому себе не жаль. Сигарети – сама курю, то що казатиму. Але!!! Ви рівняєте вегетаріанство із найбільшим смертним гріхом, який вбиває людину наповал у перший же день! Де таке написано?

 • Vade_maaR

  2Sautumn
  По-моєму Ви мене неправильно зрозуміли! я нікого не звинувачував – я лише подав ідею статті для команди сайту – мене зовсім не цікавить візьмуть мою ідею до уваги чи ні!

  Стосовно другої частини Вашого коментаря – таке враження що Ви самі собі створюєте проблеми щоб з ними боротися=) як то кажуть “людина бачить лише те, що хоче бачити” покажіть мені будь ласка де я “рівняю вегетаріанство із найбільшим смертним гріхом, який вбиває людину наповал у перший же днь” а також місце де я написав що “сучасна молодь захоплюється наркотиками” буду дуже вдячний=) накротики не є захопленням – наркотики є проблемою! проблема яка потребує рішення… тобто повністю стосується цього чудового сайту!

  “Я дуже рада, що зараз суспільство бере за еталон розумну освічену людину”
  Смію Вам задати невеликий квест: вигляньте з балкона у дворик, прислухайтеся до розмов молоді там, подивіться чим вона там займається… Повідомте будь-ласка публіці число людей(молоді скажімо старше 16 років) які там читають напам’ять вірші Шевченка, Франка та інших класиків, перечисліть усіх, хто там обговорює зовнішньо-економічні проблеми України та СНД в цілому, та навіть тих, хто просто читає книгу (та навіть просто читає)… Ваша теза вірна, лише якщо вважати суспільством відсотків 10 людей, які хоч трохи фільтрують те Г що ллється на нас звідусіль…
  Політикам просто не вигідні здорові, розумні і освічені люди – ними НАДЗВИЧАЙНО важко керувати…

  На завершення дем:
  http://demotivation.ru/l4b2ypkwvqunpic.html

 • Vade_maaR

  2 Vovanada
  ну звичайно що п’ю – не більше і не менше, ніж інші студенти=)))

  емм… ну за цінності ніби-то не згадував) тим більше для кожного вони свої… просто сподобався вислів Sautumn “…суспільство бере за еталон…” тому трохи над ним порозмислив… конкретного когось (чи себе) я на увазі не мав… так сказати висловив суто своє ІМХО

 • оце ви накоментили :)

  погоджуюся у більшій частині з Vade_maaR і тема теж норм підкинув. можливо ближчим часом щось таке і з’явиться. але ти так говориш про цінності наче сам не п’єш :)

  Sautumn, ти трохи поплутала. він не писав, що тема погана.

 • Vade_maaR

  2Sautumn
  Дай Боже здійснитися твоїм словам!

 • Vade_maaR , бере за еталон означає, що намагається брати приклад і колись ( років через 10)суспільство таки захоплять ті 10%, про які ти говориш. Знаєш сьогодні якраз прислухалась у маршрутці про що говорить молодь. Про різне. Одні про моду ( а що таке мода?), другі про дискотеки. Але то не показник. Бо серед моїх одногрупників, для прикладу, немає жодного “нечитаючого”. І вони в свою чергу закликають інших більше зважати на духовність. от що я мала на увазі. А порівняти кількість вступників до ВНЗ сьогодні і з тою, що була років 10 тому…. Так, молодь не читає Шевченка, але читає Дереша і це також непогано.

  Щодо вищезгаданого, то прийміть моє велике сорі, за неправильне розуміння.

 • Будемо сподіватись. Точніше будемо робити усе для здійснення задуманого!

 • Діанка

  Sautumn, у тебе, я так розумію, спеціальність така, що “нечитаючих” немає. У мене ж з 22 осіб – 3-5 читає. Решта наша звична “малодёж”.

 • Діанко, але ж ти бачу читаєш! Чому б не запропонувати друзям книжечку Дереша, так між іншим? хоча то ж не від книжок все залежить. хтось набирається розуму у книжках, хтось у компі, хтось на вулиці) але вегетаріанство тут ні до чого=)

 • Ірина

  :) Я вегетаріанка вже більше 3 років :) Почуваюся чудово. А це літо планую побути сироїдкою: стільки смачних свіжих овочів та фруктів навколо! ))))
  Головне – стежити за своїм раціоном. Бо якщо їсти лише картоплю-фрі та соєві биточки то така вегетаріанська дієта навряд чи принесе користь.
  Щастя вам!

 • Діанка

  Sautumn, цілком згідна на рахунок не стосування вегетаріанства.
  П.С. Коли я захоплена розповідала про книжку Артура Хейлі – все, що я побачила на обличчях – нерозуміння… ще б трошки і вони б покрутили пальцем біля віска :-)

 • Діанко, проблема не в тобі, а в них самих)

  Ірино, приємно здивувала своїм приходом)

 • Юрий Сhel

  Ну от і живі факти стосовно теми.
  Прочитав деякі статті – якщо вірити Дарвіну і історії, то на м’ясо мавпа перейшла вже після того, як злізла з гіляки, а злізла, бо не вистачало вже того, що давала їй гіляка, так що лаяти тему непотрібно. І не лийте воду.
  …)

 • та вже все втихомирилось, Юрію. скажу останнє – вегетаріанство це круто!

 • Юрий Сhel

  ))

 • Катерина

  блін, стільки коментів, все не осилила. просто висловлю свою думку:
  вегетаріанці – класні чуваки, що піклуються не тільки про своє фізичне здоров*я, а й про духовне – адже неможливо зростати духовно і паралельно жерти трупів (тобто сприяти збільшенню попиту на продукти тваринного виробництва).
  веги не тільки сприяють зменшенню кількості жорстоких щоденних вбивств (а ви бачили як це відбувається на наших фермах? я – так! багато хто з тварин навіть померти не встигає, як їх вже шматують вам на пельмені), а й покращенню екологічної ситуації у всьому світі. докладніше – питайтеся в яндекса.
  переваг у вегетаріанстві значно більше, ніж в м*ясоїдстві – я це відчула на собі. мінус агресія, плюс легкість буття, мінус болючі місячні (ага, спитайте, дівчатка в свого гінеколога чого болить – існує чотири найагресивніших стимулятори болю: алко, цигарки, м*ясо та кава), плюс чисте сумління. плюс гарна фігура, мінус целюліт, запах з рота, проблеми зі шлунком і те де і те пе. але найголовніше – це, звісно, духовність.

 • Діанка

  Катерино, ну ви так радикально заявляєте “неможливо зростати духовно і паралельно жерти трупів”. Тобто я чи інший м’ясоїд духовно бідніші за будь-якого вегетаріанця? Ну що за маячня….
  У мене багато друзів вегетаріанців і декілька веганів. Всі знають, що я вживаю м’ясо і жодних проблем це у нашому спілкуванні і дружбі не викликає. Відсутність агресії, гарна фігура і т.д. – це не завдяки вегетаріанству, це внутрішнє відчуття людини – можна сказати гармонія, яка викликана тим, чим захоплена людина.
  У мене було таке відчуття, коли ми придбали собаку, коли я з нею гуляю і хожу на заняття)
  Так, безперечно вбивати тварин жорстоко, але хіба це не природний відбір? Мені подобається м’ясо і я не вважаю, що вживаючи його, я погіршую екологічну ситуацію. І мені здається, що набагато жорстокіше – це робити з тварин хутряні вироби.

 • Катерина

  Яка різниця – жерти їх чи робити з них хутряні вироби? Результат один: вбивство. Так, рівень духовності м*ясоїда нижчий за рівень духовності вегетаріанця (за умови, що той такий вег працює над собою, звісно). Я не казала, що у спілкуванні вег-м*ясоїд виникають проблеми. У мене коханий їсть м*ясо, це не заважає розвитку наших стосунків і мешканню разом. Відсутність агресії, гарна фігура і те де – це ті плюси, котрі я відчула на собі у порівнняні з минулим способом життя, все лише на власному досвіді, тож мені є з чим порівнювати і я знаю, про що говорю. Собака – то чудово, але теля (те, з котрого ти з*їла сьогодні відбівну на сніданок) навряд чимось гірше від твого песика. Природний відбір? Хаха. Щодо екологічної ситуації існує статистика, де приведені асолютно чіткі цифри і пропорції і їй (статистиці) абсолютно пофігу, що думає про це Діанка.
  Твій пост схожий на виправдовування. Якщо їси м*ясо, то хоча б не пропагуй жорстокість і не виправдовуй подібні вчинки.

 • Діанка

  Почну з того, що я не виправдовуюсь. Я ЇМ М’ЯСО. Просто тому, що мені воно подобається. І це не виправдання, це констатація факту або називай як хочеш.
  Якщо вже зачіпати тему екологічної ситуації, то чому б не розвинути таку ж саму кампанію і добитись зникнення виробництва тютюнових виробів? Вони ж більш шкідливі і теж є причиною “вбивства”.
  А щодо рівня духовності, то тут я цілком не згідна. Але якщо ти чіпляш на людей ярлик типу “м’ясоїд – практично бездуховна людина”, то шкода. Ти тоді часто помиляєшся. Духовність аж ніяк не залежить від того, чим нормальна людина харчується. І якщо виходити з твоєї ж логіки, то сироїди -святі люди.
  Чудово, що ти не вживаєш м’яса. Це твій вибір. Але казати, що люди, які його їдять – менш розвинені духовно, це те ж саме, що казати, що курці (або ті, що вживають алкоголь чи якось інакше відрізняються) – менш духовні, ніж некурці і т.д.

 • Катерина

  Ну от, коли просто кажеш “я їм м*ясо”, то це на виправдання не схоже, навідміно від попереднього повідомлення. В тому і проблема, що ми “просто робимо те, що нам хочеться\подобається”, не замислюючись над можливими наслідками та над тим, що робимо проблему іще більш глобальною. Звісно ж, я називатиму це, як схочу =)
  Я не займаюся розвитком кампаній, це надто складно, зокрема тому, що на шляху досить часто трапляються такі, як ти =) Я лише роблю свій маленький вклад у покращення екологічної ситуації в світі і своїм зразком спонукаю до певних дій інших людей, котрі мене оточують. Так, щодо виробництва тютбнових виробів згодна із тобою, тому й кинула цю згубну звичку пару років тому. Але не впевнена, що паління впливає на здоров*я ще гірше, ніж м*ясоїдство, а от на духовний розвиток – так. Ті, хто практикують, найчастіше, не є курцями.
  Так, я часто помиляюся, але не через “навішування ярликів”. Духовність як раз залежить від того “чим нормальна людина харчується” в тому числі. Харчування – лише одна із складових становлення духовності, хоча й дуже важлива. Чула вираз “ми – те, що ми їмо”?
  Я ж казала, веги знаходяться на більш високому рівні, ніж м*ясоїди за умови, що працюють над собою – то було написано в дужечках, читай уважніше ;) Сироїди можуть бути й святими, звісно =), але найчастіше – це люди, що прагнуть високого, знову ж таки, духовного рівня, вони мають мету і йдуть до неї. Ці люди легше відчувають світ і людей, вони молодці і мені до того, в певному сенсі, аскетизму, ще далеко.
  Звісно ж, ті, хто вживають алкоголь менш духовні ніж ті, хто його не вживає =) Дивно було б думати інакше і нерозумно, на мій погляд. Адже це зміна свідомості і, сама маєш розуміти, до яких наслідків це призводить рано чи пізно.
  Повторюся: ті, хто ставиться до свого фізичного і морального здоров*я з усією серйозністю (я не кажу зараз про себе, зауваж), такі люди не тільки займаються практиками, а й бороняться від усього, що може змінити стан свідомості чи забруднити сумління. Вони круті, мабуть ;) Але мені до того далеко, хоча я вже й на правильному шляху.

 • Діанка

  я не буду продовжувати дискусію. Переливати з пустого в порожнє не моє хоббі.
  Але, чесно кажучи, у твоїх постах простежується певна маніакальність і бажання нав’язати своє бачення ( це щодо духовності), а ті, хто не згодні – люди нижчого сорту виходить, бо вони “не на правильному шляху”….

 • Катерина

  Ну, воно десь так і є. Я справді дещо маніяк.
  Дякую Sautumn за створення теми, не чекала, якщо чесно, на щось подібне. Сміливий крок! Ти, певно, була готова до будь-яких нападів і запаслася аргументами на всє случаі жизні. Жартую.
  Я сама колись створювала тему про вегетаріанство на одному з форумів, так дебати навколо топіка точилися ще ой як довго. І, варто сказати, я була приємно вражена, що я там така, травоядна, не одна – багато дівчаток розумних підтримало і, як не дивно, хлопчиків також. Так шо дякую, повеселило =)

 • Катерина

  Точніше, дякую Юльці Гриценко, тобто авторові даної статті =) Файно написано. А Sautumn варто віддати належне за підтримку – ненав*язливе та спокійне відстоювання власної точки зори. Не те, шо я – агресивне вибухове створіння =) А, ну да, я ж маніяк =)