Звідки з’явилися назви грошей?

назви грошей

назви грошейСлово «монета» виникло дуже давно. Воно з’явилося ще за часів Стародавнього Риму. Римляни вірили, що богиня Юнона попереджає людину про небезпеку. Тому монетні двори римляни розташовували у храмах Юнони, яка згодом стала хранителькою грошей. Вони називали богиню – Юнона Монета. «Монео» перекладається з латинської як «попереджати». Згодом гроші стали називати монетами.

Назва французької грошової одиниці – франк походить від латинського вислову «Франкорум Рекс» і перекладається як король франків. Слово «долар» з’явилося в Богемії, коли там були срібні копальні. Срібні монети люди почали називати талерами, а згодом ця назва переросла у долари. Зараз про назви майже ніхто не згадує, людей хвилюють в основному питання про депозитные вклады, кредити, банківські послуги і т.п.

«Дайм», який означає 10 центів бере своє коріння від латинського слова «децимус» і означає «десятий». В свою чергу американський «цент» походить від французької мови і перекладається як «сто». В свою чергу французи запозичили це слово з латинської мови, на якій воно читається як «сентум».