Навіщо читати статті?

Статті пишуть, щоб їх читали. Так думають автори, інакше навіщо їм писати. А що потрібно читачам? За читання розплачуються часом, а його завжди не вистачає. Наприклад, на вивчення статті можна витратити 20 хвилин, а що отримати? Це залежить від мети. Отже, для чого?

1. Розвага

У багатьох людей є велика потреба отримувати інформацію ззовні. Потім її можна пережовувати, погоджуватися, обурюватися, лаятися. Цей процес дозволяє завантажити мозок на якийсь час. Особливо, коли людина читає мало книг через нестачу часу чи може бажання.

Приходить людина з роботи додому і задає собі питання: «Чого б пожувати?». У холодильнику знаходить відповідь. Наступне питання: «Що б почитати?». Відповідь дає інтернет: «Крихітний світ у флаконі» – цікаво. Розважальних статей багато, ввечері мозок вимикається і відпочиває. У деяких він і вдень не вмикається, просто відвик і не може згадати, як це робиться. А деякі навпаки – вночі тільки і працюють.

З іншого боку, розважальне читання може бути і корисним. Наприклад, весела розповідь піднімає настрій, заряджає бадьорістю, а якщо написано зі змістом, то взагалі дуже добре. На таку розвагу не шкода виділити деякий час.

2. Отримання потрібної інформації

Гарна мета. Особливо якщо зрозуміло, де потім ця інформація стане в нагоді, що з нею робити. Це вкладення часу в своє майбутнє. Дізнався, застосував, отримав результат.

Як зрозуміти, що необхідна інформація є в статті?

Переглянути заголовок і швидко пробігти очима пару абзаців. При цьому корисно встановити фільтр сприйняття: «А що я з того буду мати?». Якщо зрозуміло, що нічого потрібного немає, то закривайте цю статтю, вона для вас порожня.

3. Стан читацької ейфорії

Це не можна назвати розвагою. Людина читає статті, отримує натхнення, впадає в транс, знаходить оптимальний стан для творчості. Потім сідає і пише сам. Або не пише, але починає думати, генерувати нові ідеї, часто взагалі ніяк не пов’язані з прочитаним в статті. Просто читання викликало потрібний стан.

4. Знайти щось, що відображає поточний стан

Часто цим займаються жінки. Ось нахлинули переживання, терміново хочеться почитати щось сльозливе, романтичне. Треба знайти блог, оформлений в рожевеньких кольорах з блискітками. Там обов’язково будуть статті про важку жіночу долю і підступних чоловіків, зрадників, які обіцяли і кинули. Після прочитання рекомендується поплакати. Потім можна написати коментарі до статті, виплеснути емоції і заспокоїтися.

Далеко не всі всі люди перед прочитанням ставлять собі мету, усвідомлюють, навіщо будуть читати. Якщо запитати «Навіщо читаєш?», то отримаєш три відповіді. Перша – хочеться. Друга – цікаво. Третя – відчепися. Можете перевірити.

Але от для себе має сенс спробувати відповісти: навіщо я прочитав статтю? Що отримав? Де використаю інформацію? Яким чином? Які основні думки потрібно запам’ятати на майбутнє, де знадобляться? До речі, це може допомогти почати економити час. Навіщо витрачати 10 хвилин на читання непотрібною вам інформації? Викиньте зайве, потратьте час на щось більш корисне.

Навіщо ви читали цю статтю?

П. С. Не забувайте, що кожна статті – це праця автора. Найкраща подяка від читача – доцільні коментарі та рекомендації статті в соціальних мережах. Діліться з друзями інформацією!

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.