Наукова фантастика як реалізм

Наукова фантастика, чи як англомовний варіант “scientific fiction”/”sci-fi” — наукова вигадка, жанровий різновид літератури (та й не тільки). Він існує вже не одне десятиліття, нарівні з такими же жанровими детективами та жіночими романами.

Нарівні не означає тотожний їм. Це специфічний, нішевий продукт, з певними вимогами до своїх читачів. Адже це не просто “казочка” чи вигадка з цікавим сюжетом. Хоча, враховуючи як Голлівуд познущався з нього — й не дивно зустрічати такі думки глядачів. Саме глядачів, а не читачів. Бо навряд чи можна перенести на екран твори Джорджа Оруелла, Рея Бредбері, Гаррі Гаррісона в принципі.

Знаєте чим мені подобається наукова фантастика? Ні, не описом технологічних досягнень, не спробою передбачити майбутнє, а реалістичністю. Трохи дивне слово, в даному випадку, але жодний жанр літератури не описує людей настільки правдиво. Хороша, якісна книжка письменника-фантаста здатна показати вам найогидніші болячки суспільства, частиною якого є і ви.

Вигадка — це тільки фон, тінь, що вдало підкреслює думку автора. Фантастика без такої думки не має права так називатись (віднесіть сюди всі фільми, що ви коли-небудь дивились по ТБ). Хочете по-справжньому захопливої белетристики не позбавленої філософії існування — прочитайте твори авторів, про які я згадував.

Не вважайте, що я зараз щось рекламую. Просто розповідаю про напрям літератури — не більше й не менше. Ну ще намагаюсь переконати вас ознайомитись з ним :)

Про книгарні мажете забути — тільки одну книжку на стелажі “Фантастика” знайшов українською. Нічого іншого як купити її мені не залишилось. Проте існують україномовні онлайн-бібліотеки:  Е-бібліотека «Чтиво», AeLib: Бібліотека світової літератури де ви можете знайти не тільки sci-fi, куди ведуть, власне, посилання, а й багато іншого.

Якщо Ви не знайомі з науковою фантастикою, то маєте таку можливість. Для кого це не є terra incognita — мають можливість поділитись власною думкою в коментарях. Мені буде цікаво.