«Наталка-Полтавка» не втрачає популярності

Наталка-Полтавка

Наталка-ПолтавкаУ національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка 21 жовтня проходила вистава «Наталка-Полтавка» Івана Котляревсього. Хоча прем’єра відбулася ще в травні 2005 року, своєї популярності вона не втратила й на сьогодні. Денний сеанс, який розпочався о 12:00 зібрав повну залу глядачів. Вільне місце важко було знайти навіть на балконах, тому я зробила правильний вибір, що викупила квиток ще за три тижні до вистави.

Як зазначається у програмці та на сайті театру, «Наталка-Полтавка» – це українське музично-драматичне рококо, теє-то, як його на 2 дії. Вистава має сучасну озвучу, адже музичним керівником виступив лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка. Мелодії пісень Миколи Лисенка звучать у сучасному стилі, але з українськими народними піснями їх поєднує жвавість виконання. Режисер постановник цієї вистави – москвич Олександр Ануров. Події вистави відбуваються в українському селі, де дійові особи перебувають то на дворі, то в хаті.

Починається усе дійство виходом Наталки (її зіграла Наталія Ярошенко) та її монологом зверненим до коханого Петра (Дмитро Чернов). Її серця прагне добитися уже старкуватий возний Петерваковський, котрого зіграв заслужений артист України Петро Панчук. Матір Наталки, Горпину Терпелиху, зіграла Оксана Батько. В драматичній виставі не обійшлося й без смішних персонажів. Найкумеднішою видалась роль виборного Макогоненка, що вдало в неї увійшов Володимир Ніколаєнко.

У виставі відтворене тогочасне життя сільських жителів не лише за допомогою декорацій та костюмів, актори спілкувалися такою українською мовою, що була у вжитку тогочасного села. Своїми промовами відрізнявся від селян лише возний, у котрого манера говоріння була близькою до російської, більш місцевої. Цим він показував свою вищість над іншими, своє становище.

Вистава видалась на славу! Це можна пояснити тим, що актори вдало попрацювали, проникли в долі персонажів та перейнялись їхніми характерами. Зал аплодував стоячи не менше п’яти хвилин, що явно було нагородою для творчої трупи.