Настрій творити

Настрій творити

Настрій творитиНе знаю чому, але хочеться писати. зараз в мене духовне піднесення. Є бажання писати і декламувати вірші, малювати картини і співати. При цьому всьому немає жодних конкретних ідей. Просто пишу “за порадою” Костянтина Паустовського: “Хочеш, пиши, будь-що, але пиши”.

Можливо такі емоції в мене викликає гарна книжка, зараз читаю Ірвінга Стоуна “Жага життя” (альтернативна біографія Вінсента Ван Гога). Дуже цікава книга, про людину яка шукає себе, незважаючи на нерозуміння оточуючих і подекуди навіть попри власні сумніви.

Виявляється і великі збиваються з шляху. Це вселяє надію в мене – і я колись знайду свій шлях. Тоді я кожного ранку прокидатимусь щаслива, не буду запізнюватися на роботу, і плакатиму за співробітниками на вихідних. Поки з цим не складається, можливо причина в мені, а може в роботі. Межа тут дуже тонка і цим важко розібратися. Але радує те, що в цьому житті все в будь яку хвилину можна змінити: знайти іншу роботу, змінити місце проживання або власне ставлення до життя, сходити на концерт улюбленої групи, прочитати хорошу книгу, сходити в похід, просто прогулятися парком… або написати все що відчуваєш.

Ми живемо у прекрасному світі, де є безліч прекрасних речей. Всі божі творіння прекрасні, варто тільки подивитися на кетягу винограду або апельсин, чи на заметіль крізь вікно. В людини як на мене виходить добре творити тільки музики, це дійсно варте похвали.

Тому слухаю Е. Летова, пишу це все і вже щаслива. Щастя це емоція і тому варто використовувати кожну можливість підвищити настрій. Я б зараз пішла на квартирник 80-х. Мені дуже подобається саме таке спілкуввання і проведення часу. Іноді мені здається, що 80-ті рр. це моє: люди вірили, що завтра буде хорошим, слухали хорошу музику, були ідеалістами, ходили у рваних джинсах і були раді тому малому, що мали.

90-ті рр. почали насаджувати безглузді американські ідеали щастя і успіху, по суті чужі українцям. Ми так погрузли у гонитві за успіхом і статусом, що забули для чого нам це потрібно. А в житті завжди потрібно мати пріоритети. Істина, що погнавшись за двома зайцями прогавиш обох, залишається в силі.

Я пригадую слова Джона Ленона: “У школі, мені сказали написати твір на тему ким я хочу стати. Я написав – щасливим. Мені сказали, що я не зрозумів завдання, а я відповів, що вони не зрозуміли життя”. Думаю тут ідеться не про гедонізм, а про вміння насолоджуватися тим, що маєш і не отруювати сьогодні марними фантазіями про світле післязавтра.

Будьмо щасливі!!! В цього може допомогти все навколо: прекрасна природа, чудова музика і просто правильний настрій.