Накопичуємо гроші на мрію

Ранкова тошнота? Болить живіт і крутиться голова? Ознаки вагітності — симптоми, розрахунок, планування, календар вагітності, тест на вагітність. Інформація про пологи, народження дитини, догляд за дитиною та годування.

Мрії бувають різні. На щастя, деякі з них можна купити. Якщо мрія довгий час залишається мрією, а не приємним спогадом, значить, необхідних коштів на її купівлю немає. І з цим треба щось робити.

Криза й досі блукає теренами наших земель та й не тільки наших, але мріяти ніколи не заборонено. Ставте перед собою реальні цілі, яких ви можете досягнути в запланований термін та впевнено крокуйте до своєї мрії.

Спочатку треба перетворити мрію в ціль! Абсолютно безглуздо відмовляти собі в чомусь сьогодні, не маючи чіткої мети. Якщо ви вирішили накопичити якусь кількість грошей, вам в першу чергу слід визначитися з тим, навіщо ви це робите і якої суми хочете досягти. Відповідь на запитання «навіщо» за наявності мрії сформулювати нескладно. Сума важлива для того, щоб ви могли оцінювати свій прогрес і бачити, наскільки чергова непотрібна витрата віддаляє вас від бажаного. З плином часу цілі і сума можуть змінитися, але важливо чітко мати уявлення про свої цілі у будь-який момент часу.

Коли ви визначитеся зі своєю метою, візуалізуйте її. Уявіть собі, що ви її досягли – як змінилося ваше життя? Дозвольте собі в дрібницях представити все те задоволення, що ви отримаєте від досягнення цієї мети. Вийшло? Тепер, коли у вас є вектор і позитивна мотивація, можна перейти до питань економії.

1. Складіть бюджет на місяць

Розпишіть всі свої передбачувані доходи і витрати заздалегідь. Обов’язково виділіть собі розумну суму на ті види розваг, до яких звикли. Якщо ви різко себе в них обмежите, то відчуєте зниження рівня життя і майже неминуче зірветеся.

2. Записуйте всі свої витрати

Зараз існує безліч програм для ведення домашньої бухгалтерії. Виберіть те, що вам подобається і записуйте всі свої витрати, навіть незначні, у різні категорії. У кінці місяця ви зможете подивитися, як витрачаєте ваші гроші і, по-перше, підкоригувати бюджет на наступний місяць, а по-друге, зрозуміти, на чому можна заощадити.

3. Складіть план накопичень

Визначте (порівнявши доходи і витрати зі складеного бюджету), скільки ви зможете відкладати на місяць – мінімум і максимум. За мінімальну оцінку можна взяти 10% доходу – вважається, що це та сума, яку можна відкладати безболісно. Випишіть на кілька місяців вперед, скільки у вас буде відкладено грошей при мінімальному і максимальному рівні поповнення (поки просто підсумуйте). Це дозволить побачити, коли можна розраховувати на досягнення вашої мети. Також – це певний стимул для вас.

4. Відкладені гроші мають бути недоторкані

Ніколи не витрачайте те, що вже відкладено. Якщо ви почнете лазити в фонд накопичення, зупинитися буде складно.

5. Частіше згадуйте, навіщо ви все це робите

Мрійте перед сном, малюйте, заведіть альбом з фотографіями місць, які хочете відвідати… Що завгодно, лише б знати, що економія не вічна, і що це – не знущання над собою, а плани на цілком конкретне і реальне майбутнє.

6. Перед тим як купити щось дороге, дайте собі час подумати

Якщо покупка не є необхідною (що, чесно скажемо, трапляється рідко), гарненько подумайте, перш ніж її зробити. Скажімо, на кожну тисячу рублів додавайте день на подумати. Це дозволить відсіяти раптові пориви шопоголизма.

7. Не забувайте про розпродажі, але і не ставайте їх жертвою

Перед тим як купити щось дороге, подивіться – а чи немає в сусідньому магазині (або в інтернет-магазині) знижки на цей товар. Однак, випадково потрапивши на розпродаж, пам’ятайте: дві непотрібних речі в півціни – це нескінченно дорожче, ніж нуль непотрібних речей.

8. Не чекайте результату занадто швидко

Ви ж склали план накопичень, правда? Кожного разу, коли вам буде здаватися, що все це марно і не працює, підглядайте в нього і визначайте, як далеко ви вже пройшли.

Якщо ви тільки навчаєтесь у школі чи університеті, не треба думати, що ці поради вас не стосуються! Запам’ятайте, що все життя батьки вас не утримуватимуть, хоча я знаю багато прикладів дорослих людей, котрі висять на шиї у батьків. Звичайно, що мама та тато допомагатимуть вам протягом всього життя та досягати успіхів у фінансовому (і не тільки фінансовому) плані, ви зможете лише, навчившись поважати працю і гроші. Роботу після навчання швидше знайдуть ті студенти, котрі мали підробіток на старших курсах. А Можливо у вас є хобі, котре можна перетворити в прибуток? Думайте за межами можливого, бо я впевнений, що ви здатні на більше!

Шукаєте, де придбати весільне плаття в Тернополі? Завітай до “Марібель” – це весільний салон тернопіль, де можна знайти найвишуканіші весільні плаття.
Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.