“Наїзд” податкової на ТВі

Зранку, 12 липня, податковою міліцією було порушено кримінальну справу проти Миколи Княжицького, гендиректора телеканалу ТВі.

Про це “Українській правді” повідомив заступник Княжицького з правових питань Олег Радченко.

“У нас гості з податкової міліції, які прийшли виконувати постанову слідчого. У них на руках рішення Шевченківського райсуду про проведення у нас виїмки документів фінансово-господарської діяльності за 4 роки.”, – зазначив він.

Радченко зазначив, що порушеною справою щодо самого Княжицького є нібито незаконне формування податкового кредиту у розмірі 6 мільйонів.

“У нас вже була податкова перевірка з цього питання минулого року, і було все нормально. В цьому році вони знайшли якісь порушення. Ми це оскаржили, і виграли в минулому місяці адміністративний суд з цього питання”.

Однак у цьому місяці, за словами Радченка, слідчий порушив кримінальну справу з цих же питань.

Протягом дня на сайті телеканалу ТВі велась онлайн трансляція процедури виїмки документів п’ятьма співробітниками податкової міліції.

Також, як зазначає інтернет-видання про ЗМІ в Україні “Телекритика”, голова Комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець має намір скликати позачергове засідання комітету 17 липня у зв’язку з перевіркою телеканалу ТВі податківцями.

«Я хочу скликати позачергове засідання Комітету у вівторок, 17 липня, де єдиним питанням буде розгляд ситуації навколо каналу ТВі і порушення кримінальної справи стосовно генерального директора каналу Миколи Княжицького. Цей телеканал підтримує іншу точку зору, ніж влада, і я цю ситуацію сприймаю як прямий тиск на незалежне ЗМІ і зачистку владою, яку вона робить вже протягом двох років», – сказав Юрій Стець.

Заяву про екстренне засідання Комітету з питань свободи слова можна переглянути тут: http://blogs.pravda.com.ua/authors/ukolov/4ffed79cd62a5/

Богдан (Tom) Сопотух