Найдавніший європейський текст знайдено у Греції

Греція

ГреціяНайдавніший з європейських текстів знайдено у Греції. Його вік сягає близько 25 століть. Ця знахідка була зроблена вченими університету штату Міссурі за 300 км. від Афін. Під час розкопок вчені знайшли глиняну табличку розміром у декілька сантиметрів. Текст таблички виконано за допомогою попередника давньогрецької мови.

За словами вчених текст відноситься до виробничої діяльності, містить цифри і власні імена. Фахівці відносять тексти до 1450-1350 рр. до н.е.

ВВС зазначає, що жодна з табличок не піддається повному читанню та розшифруванню. Це найдавніша знахідка на території Європи. Майкл Космопулос, який керував розкопками, повідомив, що крім цих табличок був знайдений палац мікенської епохи з великими стінами, терасою, фресками та доволі передовою цивілізацією. Але найбільше враження справила все ж таки табличка, яка не мала знаходитись там де її знайшли археологи.

До таких табличок відносились посередньо: їх не обпікали, а лише висушували на сонці, а згодом викидали. Тому знайти її – це велика вдача для вчених.