Як вибрати музичний центр

музичний центр

музичний центрЯк відомо, пісня не лише допомагає будувати, але і жити, а щоб улюблена музика дарувала душевний комфорт і гарний настрій, важливо правильно, зі знанням справи вибирати музичний центр. На сьогодні музичні системи розрізняються по габаритах, тобто мікро, міні і міді системи. А також по функціональному оснащенню. Практично усі сучасні системи оснащені FM- тюнером і CD- приводом.

Так звані мікросистеми – найкомпактніші, стандартна ширина моноблока у них складає всього 20-30 сантиметрів. Через маленькі розміри якість звуку таких систем поступається іншим класам. Мінісистеми звучать краще за рахунок потужніших динаміків, та і функціонал у них краще. Це все завдяки великим розмірам, які мають, як правило, багатосмугові колонки, за допомогою яких можна отримати звук більш високого рівня. Також вони оснащені пристроєм, що дозволяє завантажити відразу від 3 до 5-ти дисків.

Мідісистеми, мабуть, найпоширеніший клас музичних центрів. Такі апарати – лідери продажів, вони оснащені необхідним мінімумом функцій, але мають досить посереднє звучання. Тому прискіпливим меломанам варто вибирати роздільні мідісистеми. Мідісистемами зазвичай називаються багатокомпонентні системи, коли кожен компонент виконує якусь певну функцію, це або приймач, або програвач, або підсилювач. Основною перевагою мідісистем є можливість комплектувати їх залежно від ваших переваг. Наприклад, замінити штатну акустику на потужніші і якісніші динаміки.

При виборі центру варто поцікавитися набором функцій, деякі прості апарати, приміром, не підтримують формат mp3. Багато сучасних музичних центрів відтворюють не лише звук, але ще і відео. Є моделі, які можуть підключатися до телевізора і відтворювати відео, наприклад формат DVD або комп’ютерні файли DVX. Втім, переплачувати за цей “наворот” має сенс, тільки якщо у вас удома немає DVD-програвача, а щоб слухати музику, досить центру із стандартним набором функцій. Наявність CD-програвача, підтримка формату mp3, наявність радіоприймача, а також додаткові системи поліпшення звуку – усього цього буде цілком досить. Також цей список може бути доповнений роз’ємами для USB-накопичувачів і можливістю підключати до приладу мобільний телефон.

Втім функціональні багатства музичного центру зовсім не гарантують високу якість звуку. Глибоке і потужне звучання в першу чергу залежить від колонок і підсилювача. У більшості випадків, чим більше розмір колонки, тим краще вона відтворюватиме низькі частоти, а якість звучання безпосередньо залежить від вартості колонки, наскільки якісний компонент поставили всередину. Кращим матеріалом для акустики вважається дерево, але такі динаміки коштують недешево. Найпотужніший звук забезпечать лампові підсилювачі, правда, така техніка в наші дні велика рідкість. Це розкіш для ортодоксальних меломанів, як і вінілові пластинки. Деякі музичні центри, до речі, мають вбудовані пристрої для їх програвання.

Якість звучання центру, що сподобався, варто перевірити безпосередньо перед купівлею. При цьому краще скористатися музичними композиціями, які вам відомі і ви знаєте, як вони звучать, тобто їх необхідно принести з собою в тому форматі, в якому цей музичний центр їх підтримує.

При рівній ціні фахівці радять вибирати скромний апарат без додаткових функцій і роз’ємів, але з якісними динаміками, адже чистий звук – це те, заради чого ми і купуємо такий пристрій як музичний центр.

P.S. Кстати, что касается любимых mp3 композиций для музыкального центра – коллекции музыкальных треков найдете на сайте muzofon.com, тамже их можете скачать. Выбор аудиофайлов достаточно велик.