Мультики: зомбування чи метод виховання?!

Мультики

МультикиСучасним батькам сьогодні не вистачає часу, щоб сидіти дома і займатися вихованням своїх дітей. Їх звичайно можна зрозуміти, адже гроші самі собою не заробляються, а утримувати сім’ю потрібно. Тому переважна більшість мамочок і татусів знаходять дуже простий і головне економічно вигідний вихід із ситуації: посадити малюка перед екраном і включити мультфільм. Така тенденція сьогодні є масовою, а от ставлення до такого виховання – неоднозначним.

В Україні зовсім нещодавно почали бити на сполох, щодо антиморальних мультфільмів, які виховують в дітях садизм, расизм, гомосексуалізм. Національна комісія з питань захисту суспільної моралі вирішила розглянути звернення про заборону до показу в Україні кількох диснеївських мультфільмів. Серед тих, хто звернувся з скаргою, – представники релігійної групи «Підгорецькі отці».

Основний масив критики і негативних оцінок був спрямований на такі мультики: «Телепузики», «Покемони», «Губка Боб», «Сімпсони», «Маша і Медвідь», «Лунтик». Два перших мультфільми вже втратили свою популярність, а от інші знаходяться на вершині слави. Практикуючий психолог обласного центру в Чернівцях – Марина Богач каже, що під час перегляду мультфільмів діти опановують мову і розвивають уяву. “Але батькам варто вибирати, які саме мультфільми переглядатиме дитина. Нерідко у своїх іграх дитина зображає того чи іншого героя з мультика, який вона переглянула. Деякі мультфільми можуть впливати на хлопчиків, як порнофільми на чоловіків. Також часто зображуються принцеси, які чекають принців на білих конях. Дівчатка вірять у цей міф, тому, коли стають дорослими, вони продовжують вірити у нього. Саме через це більшість дівчат, коли виростають, не бажають знайомитися з реальними чоловіками”.

За рейтингом moviestape.com до 50 кращих мультфільмів, «Губка Боб» і йому подібні «негативні» мультики не ввійшли. Навпаки перше місце займає «Король лев» в якому зображено щиру батьківську любов, теплі сімейні стосунки. Для маленького глядача це є прикладом для наслідування. Тому не варто стверджувати, що всі сучасні мультики є засобом зомбування. Звичайно, мультиплікатори мають стежити за тим, щоб головні герої не демонструвала аморальну поведінку, а своїм зовнішнім виглядом не формували викривлене уявлення ідеальної жінки чи чоловіка. Найкраще для дитячого розвитку буде те коли батьки зможуть виховувати свою дитину самостійно, але сьогодні це є нереальним. Тому потрібно намагатися вибирати мультфільми, які є комфортними для дитячої вразливої психіки.