Молодіжна політика та молодь у політиці

Вирішив приділити увагу такому напрямку, так як ця проблема, проблема взаємодії сьогоденної влади та молоді, торкається майже кожну молоду людину. Я сам тривалий час займаюся молодіжною політикою, і бачу, в якому русі продвигається робота з молоддю ( чого вартий «Рік молоді» ).

До головних завданнь державної молодіжної політики належать:

– вивчення становища молоді, створення необхідних умов для зміцнення правових та матеріальних гарантій щодо здійснення прав і свобод молодих громадян, діяльності молодіжних організацій для повноцінного соціального становлення та розвитку молоді;

– допомога молодим людям у реалізації й самореалізації їх творчих можливостей та ініціатив, широке залучення юнаків і дівчат до активної участі у національно-культурному відродженні українського народу, формуванні його свідомості, розвитку традицій та національно-етнічних особливостей;

– залучення молоді до активної участі в економічному розвитку України;

– надання державою кожній молодій людині соціальних послуг по навчанню, вихованню, духовному і фізичному розвитку, професійній підготовці;

– координація зусиль усіх організацій та соціальних інститутів, що працюють з молоддю.

Якщо простежити весь ланцюжок взаємодії держави та МГО, ГО, які працюють з молоддю, то основною проблемою є брак коштів, і після цієї відповіді держава розводить руками та говорить : «Шукайте спонсора».

Чи це мені так здається, чи ні, але результат на лице – держава не виконує, та фізично і матеріально не може реалізувати національну програму по розвитку молоді. Подумати тільки : громадяни нашої країни (особливо у віці від 14 до 18) не в повній мірі можуть розраховувати на поміч. Я говорю про проблеми освіти, розвитку культури, виховання, вступу до ВНЗ, оплата контракту (так як знайти роботу молодій людині досить важко), працевлаштування, виробнича практика та ще безліч проблем …

Велика шана та повага тим лідерам ГО, МГО, які по при всі негаразди та труднощі все ж таки опікуються проблемами молоді, знаходять спонсорів, та реалізовують проекти по розвитку молоді.

Як гадаю я, та ще багато моїх знайомих, до державного управління (в значній мірі) повинні прийти ровесники держави, бо діла не буде… Або треба знаходити компроміс, або навчити наших «Молодих» політиків думати за молодь, а не за себе.

Звичайно, дехто із Вас може зі мною не погодитись, і сказати, що молодь сама може себе відстояти, і поміч держави їй вже не потрібна. То скажіть : «Що Ви особисто вже зуміли самотужки зробити?»

 • Тарас

  «Що Ви особисто вже зуміли самотужки зробити?»
  Стаття актуальна, все влучно. Я не відчував ніякої допомоги від держави, ну крім того, що якось так в останній момент пройшов на бюджет, але потім все то кинув і виїхав з держави, бо попалась така можливість.

 • Артем Глінський

  Як на мене, то молоді можна і пора взяти повід до своїх рук!

  І при цьому не чекати, що нам хтось допоможе.

  В цьому житті можна розраховувати тільки на себе та на своїх близьких.

  А що роблять з робітником, який не справляється зі своїми обов”язками? Правильно, звільняють.

 • Артем Глінський

  Дали спиртне, та не дали міри …

  Сьогоденна молодь виховується у дуже гнучких умовах, коли за нею майже не приглядають. Відчуваючи себе кинутим , що робити? треба залити горе…

  Вина ПП і прдавців, які малолітнім це продають.

  Сфера патріотичного, та навіть елементарного, виховання не є дієва, або відсутня.

  А дядьки в міністерствах прикриваються 2-ма % соціально-активної молоді. Та ті 2% то ж лише мала частина. А всі інші?

  Згоден на 100% з Несторо Махно!Реально, в нас будуть шанси, коли ми (молодь) прийдемо до влади. Тому, в цьому році буду балатуватись в депутати міста, і підтримаю однодумців

 • Нестор Махно

  Ну так якщо ми нічого в такому житті не досягли без підтримки влади, то на що можна розраховувати, якщо йти проти влади? Тут я гадаю потрібна організація, якийсь поштовх, ьо окремо ми ніщо

 • Тарас

  Артеме, тут ще такак справа, що певна частина молоді, досить немала частина, цікавиться лиш тим, щоб випити, поїсти, потусити. Мама з татом платять за навчання і все сьогодні добре.

 • Diana

  як не крути, а існує такий парадокс (принаймні в Україні), що діяльність ГО, активізується тоді, коли є протидія влади. коли ж влада є лояльною або просто не зважає на громадський сектор, більшість організацій стають пасивними. ми навчились боротись за свої права і здобувати владу, але не знаємо, що з ними потім робити.
  основним завданням МГО зараз має стати виховання якісно нової еліти, і держава тут аж ніяк не зацікавлена нам допомогти, бо метою нинішніх політиків є якнайдовше залишатись при владі й залишити після себе керівників, вихованих за такими ж принципами, що й вони.

 • Олег Вячеславович

  В данном текстепризыве как раз можно чётко просмотреть линию, параллельную правительственным. А не идущая в разрез или против власти. Разница только в том, что молодежи вся эта деятельность необходима и они ее будут реализовывать на практике в реалиях, а теперешние руководители ведомств оставят это на бумаге ( и то в лучшем случае!). Так что, комитет молодежного развития просто обязан состоять из молодежи и именно активной в делах, а не в “откатной” промышленности. Будем увеличивать соц.-активную молодежь с 2% до …

 • Микола

  Згоден з тим, що більшість депутатів ВР та інших рад мислять консервативно та упереджено. Майже всі вони забувають, що колись були обрані народом для представлення інтересів всього народу славної нашої Неньки, а не зграїки народу, що прийшла до керма.
  Стосовно спиртного. Тут держава вживає заходів. Вже менше стало людей, які вживають алкогольні напої простонеба в парках та громадських місцях. І, з рештою, пити чи ні це справа кожного та індивідуальна. Але стосовно цього питання мають проводитися роботи в школах по розясненню шкоди від вживання. Україні потрібна здорова молодь. Бути здоровим – вигідно!!!!!!!!!!
  Стосовно молоді в політиці. Так, у всіх органах влади певна кількість місць має відводитись для молоді або представників молоді. Справа в тому, що молодь мислить інакше, по-новому. А найчастіше виходить так, що більшість депутатів та представників влади мислять консервативно. Мають погляди Радянського Союзу і не хочуть або просто не можуть поглянути на ситуацію з іншої позиції, крім своєї.
  Також погоджусь про владу молодих. Треба створити нову фомацію, таку собі еліту. Але “еліту” в позитивному сенсі, а не в тому розумінні, до якого докотилося це слово в наш час. Можливо, треба створити певний додатковий владний орган, куди входили б лише молоді, але гідні цього люди. Такий орган, куди входили б громадяни України, які переслідують не корисні цілі, а громадські та патріотичні. Треба зібрати золоту молодь, згуртувати її, обєднати навколо ідеї здорової, освідченої та прогресивної України.
  Я, розуміючи сучасні проблеми держави, теж не можу просто спостерігати як вона поступово деградує та померає. Для подальших дій я отримую другу вищу освіту за спеціальністю “Адміністративний менеджмент”. Ця спеціальність створена спеціально для підготовки кадрів для різних рівнів Державних Адміністрацій. І я цілком впевнений, що керувати та приймати рішення мають освідчені люди, які знають що роблять і не забувають про первинну ідею, а не бізнесмени, в яких замість сердця касовий апарат.

 • на жаль, європейські цінності свободи власного вибору та відповідальності за його наслідки не приживаються на українському грунті. Така вже українська ментальність – ми звикли вимагати від влади більше, аніж самі можемо дати їй.

  Якщо сучасна молода людина у Європі вчиться в університеті – то вона уже заздалегідь має чітко вироблений план, мету, для реалізації якої їй і потрібно вчитись. У нас же, університетська освіта стала швидше «протиранням штанів» та «збиранням дипломів». Відсутність мети, стратегії власного розвитку та, що найважливіше – самоусвідомлення свого навчання у вищому навчальному закладі, заважає не те, що тверезо мислити про подальшу кар’єру, але й часто призводить до деградації індивіда.
  Та світ не стоїть на місті і сучасні демократичні тенденції вимагають від громадянина не лише політичної активності, а й усвідомлення власної ролі і значення в житті суспільства, а також дії у відповідності до власних переконань. Якщо сьогодні український студент не стане професіоналом своєї справи, то вже завтра на його місце прийде китаєць чи японець для розробки тих чи інших виробів чи технологій.

  Чому українська молодь, українське студентство пасивне сьогодні? Тому, що вчора у нього була нудна лекція, з якої він нічого так і не зрозумів, а завтра йому потрібно готуватись до контрольної з цієї ж лекції…

  Європейські цінності неможливі без так званого «європейського типу громадянина», який є безпосереднім їх носієм. Для нього характерна здатність приймати необхідні рішення та відповідати за них, жити й діяти в певному соціумі, зберігаючи власне самовизначення, зважаючи на власну громадянську позицію; вміння орієнтуватись у політичному, економічному, культурному та правовому контекстах. Він готовий до сприйняття нового; здатний пристосовуватись до ситуації, змінювати напрямки діяльності, володіти декількома європейськими мовами, спілкуватись та взаємодіяти з іншими, поважаючи їх права, культуру, самобутність; вміє коректно розв’язувати конфлікти.

  Тому основний мій меседж – це соціально активна, соціально відповідальна молодь, яка не чекає на те, що «скажуть щось робити», а бере все в свої руки, творить своє життя, розвивається, здобуває знання, досвід, йде на контакт з досвідченішими і отримує задоволення від того, що вона робить, незважаючи на перешкоди, які виникають на її шляху!!!!

 • Катерина

  О, я вважаю, що уряду невистачає саме молодих політиків, поява “нової крові” наразі дуже актуальна. люди в політиці, котрі знаходитимуть нестандартні шляхи вирішення стандартних проблем – необхідні державі… тому що дуже часто влада говорить про кілька варіантів вирішення спірного питання, але ж їх (тих варіантів) може бути набагато більше, а побачити їх зможе лише хтось новий, молодий і недосвідченний (іноді відсутність досвіду має позитивний вплив на певні речі).

 • На сьогодні ,переважна більшість молоді, на жаль, абсолютно пасивна.
  Їхній головний принцип-“моя хата з краю, нічого не знаю”.
  Чомусь згадав ситуацію, коли пару тижнів назад наша ВМГО робила ремонт на дитячому футбольному майданчику за свій кошт і своїми силами, ці два дні біля майданчику стояли десятки місцевих хлопців і дивились як ми працюємо.
  За два дні знайшовся лише один волонтер, Сашко, років з 10, який нам активно допомагав…
  Така ж ситуація відбувається і у повсякденному житті.
  Тому очікувати від цієї молоді активної участі у громадському житті і у розбудові нашої держави-справа дуже невдячна:)
  Якщо людина не хоче навіть допомогти відремонтувати майданчик, на якому він щодня грає у футбол, то як він буде захищати інтереси громади?
  Питання на жаль, риторичне.

  Єдина надія- на таких 10-річних Сашків:)
  Так що майбутнє у нас є, я вірю, що сьогодні є такі Прометеї, які зможуть прорватись крізь кордони корумпованої влади і повести за собою людей.

 • Молодь до ВЛАДИ

  Концепція створення організації
  «Молодь до ВЛАДИ» – громадсько-політичний проект, який створений для оновлення, омолодження владного апарату, через зміну керівництва, шляхом представництва молоді у владі.
  Першочерговим завданням «Молодь до ВЛАДИ» є створення Всеукраїнської політичної партії, яка буде приймати участь у виборах усіх рівнів. Наразі Ми оголосили РОЗШУК молодіжних лідерів, активістів та симпатиків по всій території України, які долучаться до ідеї створення своєї концептуально нової політичної сили «МОЛОДЬ до ВЛАДИ».
  Формат Нашого проекту дає можливість створити якісну нову команду, появи молодої еліти, яка складатиметься з лідерів «низів», які мешкають в вашому будинку на вашій вулиці.
  Наша команда орієнтована на результат, а результат може бути тільки один — проходження до влади і виконання обіцянок, даних нашим прихильникам.

 • Глеб Неравнодушный

  Молодь до ВЛАДИ – ЧЕМПІОН!!!!!