Молодь проти диктатури Януковича від нового Мін’юсту.

Фундація Регіональних Ініціатив

Фундація Регіональних ІніціативВМГО Фундація Регіональних Ініціатив (ФРІ) просить громадськість та всіх небайдужих звернути увагу на проблему закритості процесу в Міністерстві юстиції України. Як стверджує молодь, Мін’юст створив саме закриту робочу групу для розробки плану виконання затвердженої Петром Порошенком Національної стратегії з прав людини, у якій взагалі відсутні експерти-поліцеїсти, експерти зі свободи мирних зібрань та свободи слова.

За інформацією Голови ВМГО ФРІ, Руслани Коренчук в план виконання Нацстратегії групи Мін’юсту потрапив пункт лобіювання “того ж тексту спеціального закону про протести, ухвалення якого при Януковичу загрожувало придушити Євромайдани країни ще в зародку”.

“Але тоді це було вчасно зупинено громадськістю та політичною опозицією,” – каже Руслана. – “Після останнього Майдану суспільство не має права допустити появи законодавчих механізмів, що запроваджують авторитаризм, який намагався нав’язати Україні злочинний режим Януковича та вже давно реалізовує в Росії та на окупованих територіях Путін.”

З огляду на це, молодь пропонує Президенту України, Прем’єр-міністру України та Міністру юстиції України продовжити роботу робочої групи при Мін’юсті та розширити її склад відомими правозахисниками та експертами. У ФРІ також запропонували допомогти з організацією цього процесу.

Правозахисна служба ВМГО ФРІ та Голова ВМГО ФРІ закликають нову владу більше не повторювати помилок старого режиму і висловлюють занепокоєння даною ситуацією та наводять приклад помилок вже «нового часу». Йдеться про Закон України про Національну поліцію. На даний момент, ФРІ разом з правозахисними організаціями працює над виправленням недоліків цього Закону. Але, на жаль, ми не маємо гарантії, що парламент назбирає на це необхідні 226 голосів.

09.10.2015

З повним текстом заяви можна ознайомитися тут – http://fri.com.ua/?p=26673

За додатковою інформацією звертайтесь до Святослава Мариніна (тел.: 0685156464)