Чи потрібно лікувати молочні зуби

молочні зуби

молочні зубиОх вже ці молочні зубки. Часто вони страждають карієсом у маленьких ласунів, але чи треба займатися лікуванням молочних зубів? Вони ж тимчасові! Кожен стоматолог вам скаже – лікувати зуби обов’язково, молочні теж. Адже карієс – та ж інфекція, що знаходиться в порожнині рота, може поширюватися по організму, і викликати порушення роботи шлунково-кишкового тракту або загострення інших хвороб.

І, якщо його не лікувати, тоді доведеться йти на прийом не лише до стоматолога, але і до інших фахівців. Крім того, раннє псування зубів може привести до неправильного формування зубочелюстной системи. В результаті, у дитини з’являється неправильний прикус, який обіцяє великі проблеми в майбутньому.

Батьки у такому разі мають бути уважнішими до своєї дитини і раз на півроку відвідувати стоматолога для профілактики. Перше знайомство малюка з доктором зазвичай відбувається до першого року життя, коли вже з’явилося декілька зубів. Якщо ж до року зубки не показалися, це основа для тривоги, на це може впливати рахіт. До трьох років у дитини зростають усі двадцять молочних зубів. Після п’яти років вони починають мінятися на корінні.

Також дуже важливо, яке перше враження отримає дитина від візиту до стоматолога. Зустріч повинна пройти на дружній ноті, від цього залежить відношення малюка до догляду за зубами. Він не повинен боятися стоматологічного крісла і інших “штучок” доктора, тому необхідно акуратно пояснити для чого лікареві усі ці пристосування.

Щоб зберегти зубки малюка здоровими, батькам також необхідно починати привчати дитину до гігієни вже з моменту появи перших зубок. Треба, щоб дитина знала, як правильно їх чистити, коли це треба робити і, звичайно, для чого усе це роблять. До двох років можна проробляти процедуру тільки увечері. А з трьох років дитина повинна чистити зуби, як і усі дорослі, двічі в день: уранці і перед сном.

Ну, і наостанок, здоров’я дитячих зубів безпосередньо залежить від здорового харчування малюка. Звичайно, не варто зовсім відмовляти дитині в шоколаді і цукерках, але тільки в розумних кількостях, щоб не зашкодити зубам. А краще замість, наприклад, льодяника запропонувати який-небудь солодкий фрукт. До речі, овочі теж бувають солодкими і соковитими, припустимо, морквина або огірок.

P.S. Для многих походы к зубному – не самая приятная новость, поэтому часто люди находят отличного врача и пользуются его услугами постоянно. Хорошая семейная стоматология в Киеве будет полезна не только взрослым, но и детям, для которых проблемы зубов также актуальны, а страх перед стоматологами еще больше.