Мода на тупість

Що на ваш погляд є найбільш популярною проблемою серед молоді? Cекс? Драгс? Рок-н-рол? А можливо, популярна треш-культура, яка і спричиняє за собою всі зазначені проблеми та їх наслідки? Бути культурним і освіченим – це не про тих, хто відноситься до «модної» течії. Книги, фільми зі змістом, індивідуальні смаки і переваги абсолютно не вітаються. Всі грунтується лише на аморальності і банальному, людському стадному інстинкті.

Основними ознаками трешу є: зловживання алкоголем, тютюном, неприйняття інтелектуальності, привітання простоти (точніше тупості), а іноді й ненависть до тих, хто відкидає цю культуру. Англійський соціолог Векс Кребтрі вважає треш-культуру хворобою, яку необхідно лікувати ін’єкціями знань. Ця проблема не вигадана під час пролежування на дивані. Варто тільки вийти ввечері в найближчий парк, сквер і можна переконається на власні очі в нагальності деградування молоді. «Трешерів» видно з далеку. А якщо хтось і погано бачить, то з далеку їх можна і почути. Культура дозволяє вести себе надмірно і звертати увагу публіки гучними розмовами і сміхом.

Факт того, що треш утискає і викорінює аристократичний ідеалізм не може не викликати жах. На кого будуть рівними наші діти, онуки або просто близькі нам люди? З кого брати приклад? Суспільство це не малозначущий чинник при дозріванні особистості людини. Це обов’язкова школа, яку має пройти кожен. Ніхто не знає, чому люди вдаються в таку крайність, як повна аморалізація внутрішнього світу. Можливо, хтось з певних причин зійшов зі свого життєвого шляху. Декого з самого початку направили не туди. Хтось просто не може знайти своє місце, а це завдання не з легких. Останній варіант, скоріше за все, і є причиною відношення людини до треш-культуріи Трапляється це саме тоді, коли втрачаються всі відповіді на питання, життєві пріоритети змінюють свою значущість і невідомо, чи буде після чорної смуги біла.

Існує і категорія безхребетних людей, які за для уникнення конформістних ситуацій приймають будь-які правила. Це молодь з слабкими амбіціями, піддатливим характером і залежністю від думки друга. Друга? Ні, це скоріше помилка. Навряд чи в такій культурі знайдеться місце для щирих, людських відносин. Серед «трешевих», як і в інших субкультурах, де теж домінує стадність існує тільки головний і йому подібні. Такі ж сірі й однотипні. Ті, хто в середині цього середовища не помічає того, що він залишив свою індивідуальність і неповторність далеко за межами їхнього, масового існування.

Головні Союзники трешу – Алкоголь і сигарети

Ці дві шкідливі звички стали одними з основних способів комунікації серед молоді. У склянці алкоголю можна втопити свою безвихідь або вільний час, а натомість отримати бажану ейфорію. Згодом пропорція склянка-ейфорія стає нерівною: алкоголю стає більше, а ейфорії-менше, але замість приходить величезне почуття залежності. Алкоголь і сигарети давно існують разом. Якщо людина почала палити, вона обов’язково потягнеться за випивкою. Або навпаки. Часто у молодих людей виникає бажання закурити під час алко-трешу, ніби-то для посилення дії випитого. Тим, хто вибрали своє місце в треш-культурі призначено задовольнятися лише малою частиною того, що може запропонувати нам світ. Вони беруть те, що дається найлегше. Вони забирають залишки.

І запевняти в тому, що завжди можна повернуться, переосмислити-це ідентично тому, що взагалі нічого не говорити. Кожен вибрав своє і кожен знає, що він міг вчинити інакше. Залишається лише чекати, коли ця «культура» повернеться на старт і піде іншим шляхом.

Советуем вам сайт, где вы найдете забавные статусы для вконтакте и не только. Ржачные приколы, статусы о любви и еще много разных тем.
 • Yorri

  Максималізм чистої води! Хотілось би сказати авторові, що “він ще табаку не нюхав”, та не буду :-). Усе поділено рівно-рівнесенько на чорне і біле, а іншої правди немає взагалі. В принципі. Це раз. (Абзац) Тепер два. Проста констатація сумнівних загальновідомих фактів, без зазначення шляхів подолання проблеми.(Абзац) Три. По тексту. “привітання простоти (точніше тупості)” – як на мене, взагалі жах, прирівняти простоту до тупості. За Вікіпедією -> “Простота? — властивість, якість або умова вважатись простим та елементарним за складом. Часто, позначає красу, чистоту, або ясність. Прості речі, часто, легше роз’ясняти та зрозуміти аніж складні. Простота може значити свободу від труднощів, натуги або плутанини. Також, простота може відноситись до простого способу життя.” Без коментарів. (Абзац) “Треш утискає і викорінює аристократичний ідеалізм” – раджу авторові прочитати визначення “Аристократії” і подумати про застосування даного терміну в сучасному демократичному суспільстві (надіюсь ми там ще існуємо). (Абзац) “Ніхто не знає, чому люди вдаються в таку крайність” – ну якщо ніхто не знає, чи то автор так думає, то навіщо говорити про це. Говори проте, що знаєш чи маєш досвід. (Абзац) “Можливо, хтось з певних причин зійшов зі свого життєвого шляху” – хто дав авторові право вирішувати за когось ЩО це були за причини, вагомі для конкретної людини чи ні, в даних обставинах? Кожен такий випадок потрібно розглядати індивідуально. Але автор усіх під одну гребінку! (Абзац) “Існує і категорія безхребетних людей, які за для уникнення конформістних ситуацій приймають будь-які правила” – знову ж таки поділ людей на “Хороших” і “Усіх решта”. А дозволю собі спитати, а за яким критерієм відбувається розподіл? (Абзац) “Якщо людина почала палити, вона обов’язково потягнеться за випивкою. Або навпаки” – відповім цитатою російською мовою: “бред сивой кобылы”. Просто вражає безкомпромісність варіантів. З власного досвіду, знаю безліч людей які палять, але не вживають спиртне, і навпаки. І ці люди своїм інтелектом добились ДУЖЕ багато чого з нуля. Навіщо така категоричність? (Два абзаци) Перш ніж писати про щось, потрібно це відчути або, принаймі, спробувати зрозуміти. (Епілог). В принципі ,автор торкнувся дуже актуальної і болючої теми сьогодення – залежності молоді від різних наркотичних впливів, чи це алкоголь і тютюн, чи це більш сильнодіючі речовини, чи навіть інтернет-залежність, чи переїдання тощо. Так, з цим потрібно боротись, але спочатку потрібно зрозуміти цих людей, спробувати докопатись до причин цього явища, і, наголошую, тільки в кожному випадку індивідуально вирішувати дане питання. (Крапка). P.S. Приказка. Як би молодість знала, а старість могла…

 • Чи не перший запис на цьому порталі що мені сподобався. Молодець!
  А щодо самого запису, то мода на тупість це наслідок “психологів” та інших, вибачте за грубість, мудаків, що пропагують так званий протест проти суспільства.
  Усі ці трешери, говнарі це купа молодяку які вважють що затянути сигаретку (по кілька пачок в день), бухнути “півасіка” чи лонгера чи ред була це типу протест. А ніфіга, це деградація.
  Масла в вогонь підливають і ті хто стверджує що ти (той хто читатиме ці рядки) унікальний, вартий лише найкращого, і взагалі талановитий шокапець. Знову ж таки ні. Пора нашій молоді усвідомити що вони стануть людиною лише зробивши щось корисне. Корисне для себе, суспільства, для рідних.

 • Тарас Семенюк

  Yorri, автор тільки вказала на те, що така актуальна проблема є. Розбиратись чому саме розпочинаються такі проблеми дуже складно, але одна з основних причин – це розвиток держави і її громадян відповідно.

  Iam Hater, добре, що тобі сподобалась. Публікував цей пост і думав скільки ж в коментарях людей скажуть, що стаття написана песимістом і не все так погано. Подивимось.

 • Yorri

  Тарас Семенюк
  Автор НЕ тільки вказала на проблему, вона і позначила межі причин. І, на мою думку, ці межі зовсім не правильні. І саме головне, автор не дала шляху вирішення цих проблем. Цитата: “Залишається лише чекати, коли ця «культура» повернеться на старт і піде іншим шляхом.” – довго чекати? Чи може варто щось починати робити?

 • Тарас Семенюк

  Yorri, а ось теж з статті: “Кожен вибрав своє і кожен знає, що він міг вчинити інакше.” Якщо держава веде політику споювання та псування народу іншими методами, ми з вами майже не можемо змінити ситуації у великому масштабі.

 • Ігор

  ого, ото Yorri робити нічого як придиратися до кожного абзацу.
  А взагалі я не стикався з трешовцями, бо такої субкультури в нас ще не має. Так, є молодь яка підпадає під описане вище, наприклад панки чи скіни, чи хули, проте окремоє течії ще немає.

 • Yorri

  Тарас Семенюк
  “Якщо держава веде політику споювання та псування народу іншими методами, ми з вами майже не можемо змінити ситуації у великому масштабі.” Одним словом підсумували, знайшли крайніх (державу, скажімо), поставили крапку – жирний хрест – на цих людях, і пішли займатись своїми справами… А які шляхи виходу? Що робити потрібно, що ми, я, ти він, вона робимо для того, щоб так не було? Найлегше звинуватити когось в його неправильному виборі, а потім цим ще й дорікати… Сумно. Дуже сумно.

  Ігор
  Я думаю коментарі існують для обговорення, в даному випадку, статті. І якщо людина щось написала для загалу, а хтось має свою, можливо, іншу думку, то теж має право на висловлювання. Автор виклав своє бачення, я з ним не зовсім згоден, і пояснюю чому, наводячи його ж слова для аналізу і підтвердження. Як на мене це нормально. Якщо хтось не хоче слухати критики, навіщо ж тоді писати назагал? :-|

 • Тарас

  Так нормальний апостроф стоїть. До чого ваш цей комент?

 • обов’язково

  По**й – пляшем,руками машем, виски пьём и мозги не ебём

  П.С. поставте нормальний апостроф у шаблоні, а не ті срані лапки

 • обов’язково

  до того, що всім до дупи усе. всі бухають і не думають про наслідки, тому така стаття нікому не змінить думку. хтось подумає: так, це так погано і піде бухати.

  коли вводиш ім’я, е-мейл, сайт при додаванні комента, то стоять лапки, а не апостроф. треба змінити.

 • Yorri

  “обов’язково” сказав ще простіше …:-)

 • Так засетережні написи на пачках сигарет теж до дупи, але не можна не робити нічого і кричати, що все до дупи.

 • Yorri

  Тарас
  Автор саме це і зробив: прокричав, що все дуже погано, вибору немає, хто палить і вживає алкоголь – той “закінчена людина” від якої нічого доброго не дочекаєшся і в усьому цьому винна держава.

  Взагалі то не маю нічого проти автора, але стаття тягне на висновок – самозакохане споглядання, цікавого фактажу – нуль, висновків – нуль, шляхів подолання піднятої проблеми – нуль. Приблизно як сказав “обов’язково” – “так, це так погано і піде бухати”. :-|

 • Agnostos

  не перша і далеко не остання стаття такого типу – аааа!! “все єсть погано, ужасть і х***я” (сам такі писав;)) )
  ))
  Очєрєдноє сотрясєніє воздуха )))
  А по факту – ніхто і ніколи(свять свять свять, за таке слово) на даному, та і на інших ресурсах не поставить проблему правильно, не дасть на неї повну і зрозумілу для більшості (90%) відповідь(рішення) і тим більше(!!!) не скаже шото тіпа “давайте якось в реалі це осбудимо і(!!УВАГО!!) зробимо шото корисне в цьому напрямі”.
  Останнє неможливо тому що:
  1. проблема ставиться возджообразна
  2. сотрясатєль воздуха далі буков діла не веде.
  3. читаємо перше і друге ))
  От наприклад проблема створення сонячних колекторів для індивідуального користування в домашніх умовах за умови досягнення максимально можливого КПД конструкцій і низької собівартості(сказав шо аж сам не поняв шо)
  Є бажаючі хоча б в онлайн режимі(меіл, скайп, гАсько) вирішити це питання?
  Вже не кажу про те, щоб задуману ідею втілити в життя.
  – Бажаючі є?
  – НУЛЬ!
  А чому? Бо це вже розмова про реал, про те щоб показати себе гарних наяву, і т.д.
  Легше писати (що теж писав) про глобал проблемс і класти на них Болт М8×75 LH 1.25(по моєму так болти позначають)
  А до чого це все???
  А до того, що інет юзається, щоб показати який “Я” а***й, який я розумний і т.д. замість того щоб сказати “хлопці а давайте зробимо щось справді корисне толкове” і т.д. (ні, бувають такі випадки, тільки їх дуже мало, чомусь)

  Общем стаття як і коментарі нормуль – трешери ацтой, водка зло!

  * – неправильно

 • Yorri, от ти кажеш, що ми все зіпхнули на державу і все. Я живу в Англії і тут пляшка горілки коштує мінімум 14 фунтів = 168 гривень. За ці гроші тут можна в італійському ресторанчику замовити вечерю з трьох страв, не включаючи напоїв. Пачка сигарет 20 штук коштує мінімум 6 фунтів (1 фунт = 12 грн, рахуйте самі) І більшість з цієї вартості – це податок, який необхідно сплатити державі. Купити алкоголь або тютюн молодій людині, навіть в маленькому магазинчику дуже складно, всюди запитують паспорт чи інший документ підтвердження віку, пояснюючи тим, якщо маєш вигляд на 25 років та молодше, не ображайся, якщо запитають айді. І тіньову продукцію державу сурову контролює: самогонку на хаті ніхто не продає і бабки на вулицях сигарети поштучно теж не продають. А ви кажете, що держава ні при чом.

 • Володимир Урмак

  Yorri, щодо категоричності у статті говорить вірно. Але сам же лізе на ті самі граблі — “махання кулаками” і струшування повітря. Заперечуючи пропонуйте! Принаймні, варто було озвучити власне бачення проблеми, і шляхів подолання(на рівні ідей — створення молодіжних груп, для підтримки “пропащих людей”, спільні подорожі, сеанси якісного кіно(піратчинна, але все ж), etc.

 • agnostos

  “Тарас Каже:
  Січень 15, 2011 о 21:44

  Yorri, от ти кажеш, що ми все зіпхнули на державу і все. Я живу в Англії і тут пляшка горілки коштує мінімум 14 фунтів = 168 гривень…”

  А СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОДИН ГРАМ ГЕРОЇНУ???????
  Це типу мовляв держава піднімаєціни на алкоголь і тим самимбореться із зеленим змієм?!!!
  Ги!! х…во бореться ;)
  Одне діло піднімати ціни друге діло не рекламувати це діло(горілко, пиво і вино) на рівні психіки і підсвідомості , типу “живи на повну”(прочитав сьогодні в кабаку) і т.д.
  Кажуть в англії прогресує жіночий алкоголізм, якщо я помиляюсь то заперечте пліз.
  Мода на тупість породжується вельми шановним ЗМІйством.
  І її підтримують всі, хто хоче з цієї “культури” тупості зварити грошенят.
  Ги! ))
  Не смішно?
  Тоді подумайте як одуплитити молодь від того що нині модно…

 • Героїн взагалі є нелегальним, я навіть і говорити про це не буду. Щодо алкоголя, то приведу приклад. Дивились з мамою повтор новорічних сватів, саме цю передачу показував один з найпопулярніштх каналів в Україні – Інтер. Передача виявилась повним фуфлом, але спонсором там був горілчаний завод, який виробляє продукцію під назвою “Україночка”, якщо я не помиляюсь. Зірки і всі інші актори пили цю горілку кожні п’ять хвилин, всюди пляшки з горілкою. Відверта пропаганда алкоголю. Такого в Англії я точно не бачив. Юачив рекламу серії вечірок в 14 країнах світу, але там просто було лого горілчаного продукуту.

 • Хороша стаття! Майже у всьому згідний!

 • hnatt

  Докладніша інтерпретація (неповний переклад) статті Вексена Кребтрі “Trash Culture in UK”: http://sxe.km.ua/?q=node/210

 • Соня

  Не називайте цей блоґегрський, любительський пост статтею. Тут немає нічого спільного з журналістикою. Аналітика відсутня, оскільки не підкріплена справжніми фактами. Матеріал не сбалансований. Домисли автора подаються як факти, що є порушенням журналістської етики як мінімум. Відсутні коментарі фахівців, в той час як автор навряд є фахівцем в даному питанні.

 • Може й статею важко назвати з точки зору професіональної журналістики, але це точка зору окремої людини. Ви теж можете поділитись своїми думками з читачами журналу.

 • Катерина

  А мені просто сподобалася стаття – добре написана, все зрозуміло і рівно. Я з усім згодна, але варто сказати, що “трешерами” не лишаються на все життя, це лише етап життя молодої людини, хоча й, на мою думку, дуже беззмістовний та безглуздий етап. Дівчаток приваблює образ “треш-принцесси”, вони фарбують волосся у чорний або білий колір, начісують його (це ж вони таке роблять?), одягаються відповідним чином, фарбують оченятка чорним олівцем і йдуть із подружками у парк бухати дешевий (або дорогий – від того зміст не міняється) і палити тоненькі цигарки. Але чомусь, звертаючи увагу на цих дєвучок, я не пам*ятаю поруч із ними хлопчиків. Чому? То мій глюк?
  А взагалі – про шкоду тютюну та алкоголю говорять майже скрізь і дуже багато, але причина цьому – всередині самої людини, тому щодо користності подібних статей не певна.
  В статті ще постало питання з приводу того, що нема з кого брати приклад нашим дітям. Але я тут не згодна – тут багато залежить від батьків (не тільки того, чому вони вчать, а й того, що вони собою уявляють) і від рівня свідомості самої людини, а цього не навчиш, на жаль.