Пам’ятки Туреччини. Ерзурум. Міст Чобандеде

Міст Чобандеде

Міст ЧобандедеЕрзурум – це дивовижний і мальовничий гірський регіон у східній Туреччині, де вдало поєднуються історичні пам’ятки і первозданна природа. Знаходиться місто Ерзурум на висоті близько двох тисяч метрів над рівнем моря. Особливою популярністю користується серед гірськолижників, а також поціновувачів мальовничих місць і стародавніх цивілізацій.

У ста кілометрах від Ерзурум і в двадцяти кілометрах на схід за Кепрюкеем, знаходиться елегантний, збудований на берегах річки Арас міст Чобандеде, самий чудовий середньовічний міст в Туреччині. Міст є важливою будовою на річці Аракс, має сім прольотів і шість арок, які особливо заворожують на заході.

Будучи одним з історичних пам’яток, міст в даний час не використовується для руху. Раніше по ньому проходило шосе і залізниця, які йшли паралельно річці, що тягнеться аж до Хорасана, де Е80/100 повертає на південний схід – через Арги і Догубаязід – до Ірану, а потяги і автомагістраль 80 спрямовуються на північ.

Міст Чобандеде має довжину двісті двадцять метрів і побудований з різнобарвної цегли в XIII столітті (1297) сельджуками на гроші візира ільханітов Емір Чобан Салдуза – правителя з династії Чобанідов. На честь нього міст і отримав свою назву. Він являє собою дуже вражаюче спорудження.

Річка Арас стікає з яйли Бінгель і, проходячи під Малазгірт, тече в східному напрямку. Далі вона проходить під фортецями Хинис і Артиф, протікає під мостом, який має форму кільця і, обійшовши безліч сіл, проходить під Чобандеде, нижче фортеці Єреван зливається з рікою Занга, а нижче з Курой, з якою впадає в гілянської море (Каспійське море). Річка ця буває і буйною. Коли тануть сніги на яйлі Бінгель, вона котить хвилі і вирує, як море.

P.S. Многие летом отправляются в отпуск в Турцию дабы убежать из жаркого города. Тем, кому не повезло поможет сайт http://zhara.kiev.ua где продаются разные кондиционеры как для дома, так и для офиса.