Міліція обшукала журналістку-блогера

Київська міліція провела обшук у квартирі блогера і журналістки Олени Білозерської. Про це повідомляє прес-служба ВО “Свобода”. Обшук проводився у рамках кримінальної справи щодо діяльності ВО “Тризуб”, хоча Олена немає жодного відношення до цієї організації.

“У журналістки було вилучено всю оргтехніку, фото-, відео-, аудіоапаратуру, мобільні телефони. Слідчий зазначив, що він не збирається віддавати техніку, її буде доправлено в міліцію, де з нею “будуть розбиратися”, – зазначив адвокат Білозерської Сидір Кізін. На його думку, такі дії міліції суперечать закону про державний захист ЗМІ, згідно з яким вилучати техніку, яку журналіст використовує для виконання своїх професійних обов’язків, заборонено.

Київська незалежна медіа-профспілка заявляє про порушення закону при обшуку журналістки і блогера Олени Білозерської. За словами членів КНМП, суддя Печерського районного суду Вікторія Гаркава, яка дала санкцію на обшук журналістки, порушила 17 статтю закону “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”.

Згідно з законом, службова діяльність журналіста не може бути підставою, зокрема, для вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі.

“Таке рішення (суду) викликає питання щодо професійної кваліфікації судді”, – сказано у заяві. Крім того, на думку КНМП, міліція, яка вилучила у журналістки апаратуру, “муситиме відповісти за свої дії”. Профспілка пропонує міліції “шукати злодіїв серед порушників закону, а не серед журналістів”.

Білозерська з адвокатом наразі перебувають за викликом у Печерському райвідділку міліції. Як довго народ терпітиме таке свавілля з боку держави? Довго ми житимемо скраю кожен у своїй хаті? А в той час вони продовжуватимуть знищувати нас.

Компания по производству и реализации гранитных изделий. Гранитные памятники и изделия из гранита
Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.