“Мегамозок” в 3D: мої враження

Давно не писав на MOLODI. Виправляю ситуацію.

Хочу розповісти Вам про свої враження від перегляду мультфільму «Мегамозок» у 3D.
Так от, нещодавно в Запоріжжі було переобладнано кінотеатр «Байда»(наголос на перший склад), після чого в ньому можна дивитись як звичайні фільми, так і повноцінне 3D. Все це завдяки технології цифрової кінопроекції X-Pand, яка й використовується у вищезгаданому кінотеатрі.

Я довго думав, чи варто йти перевіряти, бо до цього вже клюнув на перегляд трьохвимірної версії «Аватара», котра виглядала в 10 разів гірше, ніж звичайна двохвимірна. Але прочитавши хороші відгуки та подивившись трейлер «Мегамозку», було вирішено кликати друга і йти тестувати технології майбутнього.

Трейлери у 3D

На вході нам видали солідного вигляду окуляри зі склом однакового кольору та якимось датчиком межи очей. Тож ми вдягли окуляри і з передчуттям чогось грандіозного всілися на свої місця та стали дивитись на екран. Першим нам показали тізер «Смурфиків». Під час його перегляду ми не помітили ніякого третього виміру і вже збиралися йти та вимагати назад наші гроші, але тут з’явився логотип „Disney“ і знову прикував нашу увагу до екрану. Трейлер «Заплутаної історії» про Рапунцель та злодія показав неабиякий третій вимір, було видно різноманітні деталі та відчувався об’єм! Ну і нарешті настала черга трейлера так очікуваного мною фільма «Трон: Спадок». Перші секунд 20 не було ніякого 3D, і я вже став занепадати духом: адже це друге, після самого «Мегамозку», заради чого я пішов у той день в кіно. Та коли показали віртуальний світ Трона, все стало на свої місця і третій вимір відчувався доволі непогано, хоча, на мій погляд, трохи гірше, ніж в мультфільмах.

Мегамозок

Та чого це я, розкажу вже й про сам «Мегамозок». Я взагалі не дуже люблю писати відгуки про фільми, бо хтось із ними погодиться, хтось – ні. Але якщо вже на те пішло, то ось Вам мої поради та враження. Особисто мені мультфільм сподобався. Ще б пак: заплатити 50 грн і сказати, що не сподобалось – маразм найвищого ступеню у моєму розумінні. Саме тому я ретельно обираю фільми до перегляду, чого і Вам бажаю.  Шедевром “Мегамозок” називати, гадаю, не варто, але це безумовно якісний розважальний продукт. Тож, спершу, трохи синопсису.

З самого дитинства між двома інопланетними прибульцями точиться боротьба, а коли вони виростають, то стають відповідно супергероєм Мачоменом та суперзлодієм Мегамозком. Тепер від їхньої боротьби вже залежить доля цілого міста. Мегамозок не дурний, його винаходи доволі чудернацькі та ефективні, от тільки йому постійно  нещастить, бож зупинити свого противника, що має надможливості Супермена, просто неможливо. Проте наш суперзлодій впертий і одного разу, сам того не очікуючи, перемагає одвічного супротивника і отримує під свою злодійську владу все місто. Спочатку це його веселить, але з часом Мегамозок починає сумувати за старими часами, бо ж тепер ніхто не може дати йому відсіч і він має все, чого бажав. От тільки чи цього він бажав?

Ну а до чого призвели спроби геніального суперзлодія розважити себе, дивіться самі. Бо ж сюжет у цьому фільмі – одна із складових його вдалості.

Щодо сюжету можу лише сказати, що він водночас поєднує кардинально оригінальні та неочікувані ключові ходи та затерті клішовані ситуації, які проте є меншими за значенням. І якщо дітлахи повинні бути у захваті без виключення, то серед дорослих та навіть підлітків скоріш за все буде два основних табори:1) сюжет оригінальний та захоплюючий; 2) сюжет передбачуваний ближче під кінець та не чіпляє.

Та окрім сюжету є ще ж персонажі, графіка, екшн, гумор, пісні та 3D, і все це, на мою думку, на висоті. Є персонажі статичні, які залишаються однаковими протягом всього фільму, а є й динамічні, які під кінець сеансу стають зовсім іншими від того, якими вони уявлялись на початку. Гумор хороший, добрий. Туалетного гумору та жартів для дорослих не помітив, це дуже радує. Найбільше захоплення викликають моменти, що висміюють відомі фільми про супергероїв. Жарти влучні ,зрозумілі, емоції на обличчі персонажів викликають посмішку, яка не зникає ще деякий час. Ну а їхні дії викликають сміх, який було важко стримувати, щоб не заважати іншим. Хоча музикальне супроводження і не дуже запам’ятовується, пісня Майкла Джексона “Bad” та ще декілька яскравих композицій звучать доречно. Не знаю напевне, який там мульфільм в оригіналі, але український дубляж звучав досить органічно.

Ну і наостанок, анімація та 3D. Якість останнього насамперед залежить від якості обладнання та якості самого мультфільму. В данному випадку обидві вимоги можна охарактеризувати доволі високим рівнем. Під час перегляду очі не боліли, натомість в кожному кадрі відчувався об’єм та можна було побачити об’єкти, до котрих хотілось доторкнутись. В екшн-сценах 3D просто неймовірно затягувало, а в сцені з дощем хотілось збігати додому за парасолькою. Можу впевнено сказати, що в цьому фільмі третій вимір не просто служив атракціоном, але доповнював історію.

Тож якщо у вас є бажання подивитись щось веселеньке та позитивне, то рекомендую не зволікати і брати квиток на «Мегамозок». А якщо буде ще й бажання та кошти ознайомитись з його 3D-версією, то про зволікання взагалі мови не може бути:)

Ассортимент из 15 000 наименований тканей из более 20 стран мира со склада в Киеве и в регионах. Ткани интернет магазин. Удобно, качественно и недорого!
Я студент, вчусь на перекладача. В майбутньому мрію перекладати фільми. До речі, кіно – моя стихія. Я доволі балакучий, якщо знайду для себе тему. Дуже полюбляю жартувати.