Що потрібно знати, відправляючись за медичною допомогою в інші країни?

медичний туризм

Отримання медичної допомоги закордоном пов’язане з певними ризиками, про які потрібно знати, щоб звести їх до мінімуму. Під «медичним туризмом» мається на увазі подорож в іншу країну з метою отримання там медичної допомоги. Основним мотивом для більшості людей є більш низька вартість медичних послуг в іншій країні. Найбільш поширеними видами медичної допомоги, яку люди прагнуть отримати за кордоном, є: пластична хірургія, стоматологія та кардіохірургії.

Ризики медичного туризму

Специфічні ризики медичного туризму залежать від країни, куди запланована поїздка і процедур, які планується там провести. Передбачувані загальні ризики можна об’єднати в наступний список:

  • Спілкування. Відсутність навичок спілкування іноземною мовою може призвести до непорозумінь.
  • Повторне використання голок, призначених для одноразового використання, що збільшує ризик захворювання на вірусний гепатит або СНІД.
  • Деякі медикаменти можуть виявитися фальсифікованими або бути низької якості.
  • Резистентність (стійкість) до антибіотиків є глобальною проблемою. Бактерії в одних країнах можуть відрізнятися і бути більш специфічними, ніж в інших.
  • Кров для переливання в деяких країнах може бути спочатку взята у хворих донорів. До того ж, кров не завжди проходить належну перевірку, що збільшує ризик захворювання на вірусний гепатит і іншими інфекційними захворюваннями, які передаються через кров.
  • Авіа переліт після хірургічного втручання збільшує ризик розвитку тромбів.

Що потрібно зробити

1) Якщо Ви плануєте подорож в іншу країну для отримання медичної допомоги, то, щонайменше, за 4-6 тижнів зв’яжіться з практикуючим лікарем для того, щоб обговорити загальну інформацію щодо Вашого стану здоров’я та специфічні ризики, пов’язані з майбутніми медичними процедурами , а також можливість здійснювати переліт до і після операції.

2) Переконайтеся в кваліфікації фахівців, які будуть надавати Вам медичну допомогу і відповідно устаткування там, де Вам будуть проводитися процедури.

3) Переконайтеся, що у Вас є письмова угода з групою персоналу, яка буде Вами займатися, уточнивши при цьому, які медикаменти і яку саме допомогу покриває запитувана оплата за надання медичної допомоги.

4) З’ясуйте, які легальні дії Ви маєте право вжити у разі, якщо процедура буде здійснена невірно.

5) Якщо Ви не знаєте мови країни, куди Ви збираєтеся їхати, уточніть, яким чином Ви будете спілкуватися з доктором і персоналом.

6) Візьміть із собою копії медичних записів, включаючи лабораторні дослідження, а також результати інших досліджень, які були проведені і можуть бути необхідні для отримання медичної допомоги. Крім цього, Вам знадобиться інформація про можливі алергічних реакціях, які у Вас були протягом життя.

7) Підготуйте і візьміть з собою всі медичні приписи та список ліків, які Ви приймаєте, включаючи їх міжнародні назви, виробників та дози.

8) Домовтеся з Вашим лікуючим лікарем про наступний візит до нього перед від’їздом.

9) Перед тим, як планувати літній відпочинок, а саме активні види відпочинку, такі як: сонячний загар, плавання, вживання алкоголю або тривалі поїздки, уточніть, чи не протипоказані чи вони вам після проведення хірургічного втручання.

10) Перед поверненням додому отримаєте копії всіх записів щодо медичної допомоги, наданої Вам закордоном.

P.S. Если в процессе спортивных нагрузок, игр или случайного случая вы получили перелом, тогда травматолог-ортопед квалифицированный специалист из Киевского центра спортивной медицины окажет вам всю необходимую помощь.