Тернопільський художник створив машину «Патріот» з відходів

Сергій Кузнецов

Сергій КузнецовЦе вже третій автомобіль Сергія Кузнєцова, який майстер зліпив з непотрібних деталей.

Сергій Кузнецов – особистість в Тернополі досить відома. Художник, ювелір, новатор. Зараз про його вироби вже знає вся Україна – раніше він споруджував дивовижних комах, динозаврів та інші скульптури, які він створював з будь-яких відходів. Вони прикрашають двори тернопільських кафе, виставлялися на вулицях і в парках. А днями біля одного з ресторанів з’явилася ще одна визначна пам’ятка – спортивна машинка «Патріот». Це останнє творіння тернопільського майстра.

– Це вже мій третій автомобіль, зроблений з різного непотрібного мотлоху, – розповідає майстер Сергій Кузнецов. – Перші дві машини стилізовані під старовинні автомобілі. А ця – спортивна. Давно мріяв зробити таку. Не поспішаючи збирав деталі – знайомі віддавали або сам знаходив. Виробництво машин не варто для мене ні копійки. У кожного жителя якщо не на балконі, то в коморі, знайдеться стільки мотлоху, що на цілий зореліт вистачить. І коли вже із зібраних деталей почала вимальовуватися картинка, що до чого можна прикріпити і що з цього може вийти, взявся до роботи. Назву для машини підказали останні події в Україні. Сам їздити «Патріот» не може, але якщо тягнути кіньми, то запросто можна на ньому прокататися вулицями міста.

 – Адже машина на колесах від воза, – каже майстер. – Поки про те, щоб мої саморобні авто їздили, не думав, але теоретично це можливо. Вони запросто витримують людини – в перші дні місцеві хлопці з них практично не вилазили. Крім коліс, знадобилось металеве сміття, деталі від зламаної кухонної техніки, від пивних наметів, труби, навіть каталки кухонні. Загалом, все, що годиться на смітник, згодиться й тут.

Про продаж саморобних машин Сергій Кузнецов поки не замислювався.

– Та кому вони потрібні, – сміється майстер. – Хоча якщо комусь сподобалося, можу продати. Але по правді навіть не знаю, у скільки їх оцінити – все ж деталі дісталися мені даром. А в п’ятницю, 3 жовтня, у Тернополі відкриють міні-музей поробок Сергія Кузнецова. – Хотілося б, щоб там експонували не тільки мою творчість, – каже Сергій. – Мені приємно, коли глядачі можуть всі мої твори помацати, тому більшість з них і стоять у загальнодоступних місцях. Може, й самі захопляться. Хотілося б, щоб це ремесло набуло більш широку популярність. Крім скульптур, там будуть і мої картини, роботи і багато іншого.

Анастасія Волокітіна