«Мабуть слід сказати, що «Є! Радіо» — некомерційне радіо»

Ера радіо розпочалась з 1893 року. З тих далеких часів технології змінились кардинально. З появою та розвитком інтернету, онлайн-радіо може створити будь-хто. Проте, створити та розвивати успішну радіостанцію не кожному під силу. Мені пощастило поспілкуватись з тими двома скромними хлопцями, котрі творять інтернет-радіостанцію справжньої української музики, що називається «Є! Радіо». Отже, зустрічайте – Віталій Чижов та Ігор Левурда! Слухати радіо ви можете вже зараз, на сайті MOLODI. У меню праворуч, натисніть на кнопку «Слухати «Є! Радіо» в браузері».

Як до вас прийшла ідея створення інтернет-радіостанції?

Віталій Чижов: Ідея створення інтернет-радіостанції прийшла не до мене (жартує), її створили набагато раніше ніж я запустив «Є! Радіо». Що стосується даної станції, то формат лише української музики виявився дуже цікавим і вирішили спробувати. Як бачите експеримент виявився вдалим.

Ігор Левурда: Я приєднався до «Є! Радіо» лише минулого року (сама станція існує з 2008-го), тому можна сказати, що до ідеї взагалі ніякого відношення не маю :). А взагалі — таке радіо мало з’явитися. Цікаво лише чому так пізно…

Розкажіть коротко про себе. Що робите, чим живете?

Віталій Чижов: Якщо коротко, то я все свідоме життя займаюсь музичним радіомовленням і телебаченням. Окрім медіа сфери є багато цікавих молодіжних проектів.

Ігор Левурда: Займався в житті різними справами, але останні кілька років «працюю в Інтернеті». Цікавлюся новими веб-технологіями, музикою, іграми. Живу родиною та близькими людьми :)

Були якісь грошові витрати на створення радіостанції? Багато? На що саме витратили?

Ігор Левурда: Взагалі інтернет-радіо не вимагає (особливо на початку мовлення) великих затрат. Але якщо ви хочете створити дійсно «конкурентоспроможний продукт» доведеться трохи вкластися в розробку інтерактивного сайту, рекламу і т.д.

Є спонсори? Хто вас підтримує?

Ігор Левурда: Тут мабуть слід сказати, що «Є! Радіо» — некомерційне радіо. Головний наший спонсор — компанія ColoCall, в дата-центрі котрої розміщений сервер мовлення «Є! Радіо». Завдяки цим людям у нас відпали всі проблеми з потужностями, безпекою мовлення та трафіком. Також ми недавно зробили на сайті сторінку де можна знайти інформацію для тих, хто хоче пожертвувати якісь кошти на розвиток проекту.

У вас є програми власного виробництва? Може з’являться в майбутньому?

Віталій Чижов: У нас є дві програми власного виробництва – це хіт-парад «Є! ТОП 20», та «Природний відбір». В останньому слухачам дається можливість голосувати за нові треки, інколи нікому невідомих виконавців, переможці потрапляють в ротацію. Хочу підкреслити що цього тижня ця програма святкує першу річницю і за цей рік слухачі обрали близько 150 треків, які зазвучали на радіо.

Які плани на цей радіосезон?

Віталій Чижов: В цьому радіосезоні ми запустили гарячу двадцятку «Є! ТОП 20», зробили сайт більш інтерактивним. Окрім того було запущено другу станцію «Є! Рок Радіо». В планах є запуск ще декількох станцій.

Поділіться статистикою “Є Радіо”. Скільки слухачів, прихильників, може фанаток?

Віталій Чижов: кількість слухачів вимірюється тисячами, а от технічні засоби ще не навчились вимірювати кількість фанатів, проте постійних слухачів вистачає. Вони активно підтримують голосування на сайті, пишуть повідомлення.

На вашій станції існує поняття жанрового формату/неформату?

Віталій Чижов: «Є! Радіо» веде мовлення в форматі український ТОП 40, тобто лише ті треки, які актуальні сьогодні.

Де знаходиться штаб-квартира “Є Радіо”?

Віталій Чижов: В Буркіно Фасо (жартує), а на справді в київському бункері, справжньому бункері під землею.

Ігор Левурда: Це сервер у нас там стоїть. А якщо ви маєте на увазі якусь студію, або офіс — то такого немає. Ми з Віталієм взагалі живемо в різних містах, а інколи — в різних країнах :). І навіть ніколи не зустрічалися в реальному житті…

Інтернет-радіо в Україні має потенціал?

Віталій Чижов: Ще який. В Україні Інтернет тільки розвивається, тому і вага інтернет-радіо з кожним днем збільшується.

Ігор Левурда: Думаю, що в майбутньому інтернет-радіо замінить традиційні (ефірні) станції. Такі станції інтерактивніші і вимагають менших затрат на обслуговування. Крім того формат інтернет-радіо дозволяє краще орієнтуватися на особисті уподобання кожного конкретного слухача. Хоча нам до цього ще далеко :).

Є бажання створити радіо в офлайні?

Віталій Чижов: Якщо ви маєте на увазі ефірну станцію, то так. «Є! Радіо» відкусило би значну частину слухачів у існуючих станцій.

Що вас мотивує займатись цим проектом?

Віталій Чижов: Мені цікаво розвивати українську культуру в музичному сегменті. Є багато українських виконавців, у яких перший в житті ефір на радіо відбувся саме на нашій станції. Це як фабрика зірок, тільки в трохи менших масштабах.

Ігор Левурда: Я давно слідкую за розвитком «нової української музики», тому коли випала можливість взяти участь в роботі та розвитку українського інтернет-радіо, відразу цим зацікавився. Хочеться, щоб якомога більше людей зрозуміли, що українська музика не лише існує, але й розвивається, живе повним життям… Особливо стимулюють відгуки від слухачів, які після прослуховування Є! Радіо бувають по справжньому вражені великою кількістю та якістю сучасної української музики.

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.