Завдяки чому людина рухається

чому людина рухається

чому людина рухаєтьсяЛюдина рухається завдяки роботі м’язів. У тілі людини дуже багато м’язів. За допомогою м’язів ти виконуєш різні рухи. Наприклад, за допомогою м’язів ніг ходиш, бігаєш, танцюєш, стрибаєш. Щоб виконати роботу, потрібно докласти зусилля. Мама несе повне відро з водою, бо в неї досить для цього сил, а шестирічний Сашко може принести лише половину відра. Тато може підняти великий мішок із зерном, а третьокласник Миколка – лише невеликий клумачок. Тому й роботу школярі мають виконувати лише по їхній силі – посильну.

Часом роботу, що не потребує великої сили, складно виконати через відсутність витривалості. Наприклад, коли пишеш ручкою, великої сили не потрібно: ручка не важка і зручна. Але якщо це триває довго, починають боліти не лише пальці, а й уся рука, а часом і все тіло. Втомлюєшся, і тоді навіть така приємна робота, як написання листа другові, стає неприємною. Тому при будь-якій роботі – читанні, копанні, заняттях фізичними вправами – втомлюється все тіло.

М’язову витривалість можна тренувати. Це доречно робити за допомогою спеціальних вправ та ігор. У природі може стати гра “Завмри – відімри!”, яка розвиває м’язову витривалість. Крім того важливо тримати організм здоровим, старатися вживати здорову їжу, спеціальна биологическая очистка воды допоможе споживати якісну воду, що також дуже важливо.

“Замри – Відімри!” Усі учасники гри розходяться по майданчику чи кімнаті, і кожний робить, що хоче, – бігає,танцює, стрибає, розмовляє. Ведучий несподівано вигукує: “Замри!” Гравці завмирають у тих позах, в яких їх застав вигук. Ведучий лічить до десяти, а потім каже: “Відімри!”  Вибуває з гри той, хто за цей час поворухнувся.