Львів – місто загадок

Львів

Львів Чарівне українське місто з європейською душею. Вузькі вулички, маленькі кафе, на підвіконнях кожного будинку – петунії, містяни привітні. Затишно, відчуваєш себе наче вдома. Львів з туристами вже давно стали одним цілим. Окрім місць, де б приїжджі змогли активно відпочити, місто багате й на такі, де можна комфортно пожити кілька днів.

Винаймаємо житло

Економно, легко підібрати будинок в центрі міста, чи біля вокзалу – все це подобова оренда. Львів нею славиться, оскільки вже давно звик до туристів. Можна знайти однокімнатну, чи трьохкімнатну – все залежить від розмірів вашої компанії та можливостей. Сплачуєш не за кількість мешканців, а за саме житло – таке готелі не запропонують. Та головне – потурбуватися про квартиру заздалегідь, а не після приїзду у Львів.

Скульптура і містика

Коли вже є, де жити, можна сміливо йти блукати містом. Одне із визначних місць Львова – це Личаківський цвинтар. Коли тільки його закладали, ніхто не міг і подумати, що воно матиме статус історико-культурного музею-заповіднику. На думці у австрійської влади було тільки, зупинити поховання людей на вже старих цвинтарях довкола храмів.

Найстаріша могильна плита, що зараз можна зустріти на Личаківському, належить 1787 року. Та містичність кладовища не у віку та цінності скульптур та каплиць, а в історіях та легендах.

Кожен надгробок має свою таємницю. Зупинившись біля одного, вже наприкінці екскурсії, гід розповість, що статую жінки скульптор створив таким чином, що коли йде дощ, здається вона плаче.

Історія кохання без щасливого кінця – одна з найпопулярніших на Личаківському. Вона про поляка Артура Гротгера та його наречену Ванду Монне. Блукаючи цвинтарем, він якось сказав коханій, що мріяв би спочити саме тут, у Львові. Та смерть до нього прийшла завчасно і за кордоном. Юній дівчині довелося продати усі свої коштовності, щоб втілити бажання Артура. Ескіз скульптури намалювала сама: скорботного янгола, який дивиться на небеса. На Личаківському можна знайти надгробок і з написом «Ванда Монне». Та він буде скромний та зовсім непримітний. Є легенда, що й досі під сяйвом місяця можна зустріти Артура і Ванду.

Також увагу привертає скульптура «сплячою красуні». Та загадковий не граніт, а сама постать. Існує не одна версія її смерті. Перша: втративши обох синів, померла і сама, не витримавши горя. Друга: отруїлася через зради коханого. Але найцікавіша третя: будучи акторкою, жінка так ввійшла в роль, що померла в той моменти, в який за сценарієм мала загинути героїня.

Кожен надгробок на Личаківському – це витвір мистецтва зі своєю історією.