“Лоракс”: врятуй планету від забруднення

Вічний конфлікт людини і природи.

Світова прем’єра анімаційного 3D фільму “Лоракс” стартувала 2 березня 2012 року —  у 108 день народження відомого казкаря Доктора Сюсса. У США за даними сайту Box Office Mojo, за вік-енд  9-11 березня стрічка заробила 39,1 мільйонів доларів (всього 121,95 мільйонів доларів за два тижні прокату). Український глядач мав можливість побачити нове творіння режисерів Кріса Рено та Кайла Балда вже 15 березня.

Події картини розгортається у близькому майбутньому, де ніхто і гадки немає, куди зникли всі живі дерева. Власне, їх це зовсім і не цікавить. Люди живуть у своєму маленькому містечку, де насолоджуються краєвидами надувних та пластикових рослин. Їх цілком влаштовує купувати повітря у  бляшанках і зовсім не хвилює, що відбувається за межами їх “віртуальної” реальності.

“Якщо хлопець робить дурницю один раз, то це тому, що він хлопець. Та якщо він робить ту ж дурницю ще раз —  це вже через дівчину.” Ось під таким гаслом нам показують, як кохання в поєднанні із дитячою наївністю робить крок на зустріч радикальним змінам. Саме завдяки бажанню подарувати живе дерево дівчині, школяр на ім’я Тед дає людям шанс врятувати світ від екологічної катастрофи, яку вони власноруч і створили. Так ми дізнаємось, куди ж зникло все живе на землі, як пріоритетом для власників заводів та фабрик стає вічний прибуток, власне збагачення, а не чиста й недоторкана природа.

Одна з основних ідей “Лоракса” звучить у пісні ще молодого Одноразника: “Жалійтеся й кричіть, та ніхто ніколи не скаже: “СТОП! СТОП! СТОП!”

Ось так і виходить, що природа страждає: дерева вирубують, вимирають звірі. Забруднені повітря і вода ставлять під загрожу зникнення все живе на землі. Сучасна людина звикла жити у своє задоволення, зациклюючись на собі, а думати про наслідки – це справа когось іншого, головне – створити свій маленький комфортний світ і щиро вірити, що нічого кращого і бути не може.

Цей мультфільм має бути цікавий як дітям, так і дорослим. Маленьких глядачів він навчить любити природу, піклуватися і дбати про неї. Для дорослих же звучить заклик схаменутися, зупинити бездумну вирубку лісів і забруднення відходами навколишнє середовище. І треба це робити як найшвидше, доки ще не пізно, доки на землі ще не зникло останнє дерево. Адже без повітря, води та продуктів, джерелом яких є матір-природа, не зможе жити ніхто, навіть людина.

Режисери стрічки зробили усе, аби привернути увагу масового глядача. Середньостатистичну сучасну особу абсолютно не зацікавити нудною та серйозною двогодинною лекцією про антропогенний вплив на довкілля. Якщо до суспільства треба донести істину, це слід робити за допомогою жартів та сміху. “Лоракс”  – це комедія, насичена музикою і піснями, казковими та милими персонажами, яка впоралась із поставленим перед нею завданням.

Засмучає одне, що російський переклад виявився дотепнішим та більш продуманим, ніж український. Головна на мою думку пісня ” Я не такий вже лиходій”, а також кумедний акцент заступника дерев Лоракса мовою східного сусіда звучали значно краще. Тому раджу переглянути фільми мовою оригіналу, яка найчіткіше відтворює те, що хоче нам сказати автор.

Навіть якщо ви не володієте англійською і ще не бачили “Лоракса”, то подивіться обов’язково. Покажіть його власним дітям, і можливо наша планета ще матиме шанс зберегти свою первісну гармонію.