Тенденції розвитку світового логістичного ринку у 2015-2016 роках

логістичний ринок

логістичний ринокЗа прогнозами експертів, капітал світового ринку логістики та послуг з експрес-перевезень до 2016 року становитиме близько 4 трлн.дол. Основними чинниками такого зростання вчені назвали зростаючі потреби в індивідуалізованій медичній допомозі, збільшення попиту на трансфер документів в галузях економіки, пов’язаний з міжнародним сервісом, а також на перевезення запасних частин для обладнання.

На ринку міжнародної експрес-доставки діють нині близько 20 фірм, але переважають чотири потужні міжнародні фірми:

  • UPS,
  • Federаl Express,
  • DHL,
  • TNT.

За даними аналітичних джере, частка ринку компанії DHL в сегменті міжнародних єкспрес-перевезень становить близько 50%, UPS займає другу позиції утримуючи 30% ринку, третє та четверте місце посідають Federal Express та TNT, на які загалом припадає трохи менше 20%. Всі чотири компанії маєть досить схожу структуру перевезень: внутрішні перевезення – до 60%, міжнародні – 40%. У транспортуванні документів і пошти традиційно першу позицію займає DHL. Значно менші компанії займаютсья доставкою вантажів контейнерами, їх частка у міжнародному обороті вантажів теж дуже велика. Більш детально про ціни на морські перевезення ви можете дізнатись на сайті компанії Good Logіstіcs, одного з провідних гравців на українському ринку морських перевезень.

У Експрес-перевезення вантажів займає найбільшу частку у компанії FedEx. У внутрішніх документальних перевезеннях найбільші частки мають UPS та DHL, у внутрішніх перевезеннях вантажів лідирує TNT. У всіх цих компаніях процес сперевезення вантажу розглядається як взаємопов’язана система наступних підпроцесів:

  1. отримання вантажу від клієнтів,
  2. перевезення вантажу до найближчого до відправника консолідаційного склада, пакування та маркування.
  3. консолідація вантажів на консолідаційних складах, їх обробка та зберігання,
  4. доставка вантажів до консалідаційних складів, які знаходяться найближче до отримувача,
  5. процесінг та передача підрозділам з наземної доставки,
  6. передача вантажу кінцевому отримувачу.

На український ринок міжнародні логістичні компанії прийшли трохи більше десяти років тому, хоча деякі з гігантів надавали свої сервіси на теренах України ще з самого початку незалежності. Поява міжнародних перевізників на українському ринку свідчить про прискорення інтеграції країни в світову логістичну систему та збільшення внутрішнього ринку перевезень.