За прогнозами експертів, капітал світового ринку логістики та послуг з експрес-перевезень до 2016 року становитиме близько 4 трлн.дол. Основними чинниками такого зростання вчені назвали зростаючі потреби в індивідуалізованій медичній допомозі, збільшення попиту на трансфер документів в галузях економіки, пов’язаний з міжнародним сервісом, а також на перевезення запасних частин для обладнання.
На ринку міжнародної експрес-доставки діють нині близько 20 фірм, але переважають чотири потужні міжнародні фірми:
- UPS,
- Federаl Express,
- DHL,
- TNT.
За даними аналітичних джере, частка ринку компанії DHL в сегменті міжнародних єкспрес-перевезень становить близько 50%, UPS займає другу позиції утримуючи 30% ринку, третє та четверте місце посідають Federal Express та TNT, на які загалом припадає трохи менше 20%. Всі чотири компанії маєть досить схожу структуру перевезень: внутрішні перевезення – до 60%, міжнародні – 40%. У транспортуванні документів і пошти традиційно першу позицію займає DHL. Значно менші компанії займаютсья доставкою вантажів контейнерами, їх частка у міжнародному обороті вантажів теж дуже велика. Більш детально про ціни на морські перевезення ви можете дізнатись на сайті компанії Good Logіstіcs, одного з провідних гравців на українському ринку морських перевезень.
У Експрес-перевезення вантажів займає найбільшу частку у компанії FedEx. У внутрішніх документальних перевезеннях найбільші частки мають UPS та DHL, у внутрішніх перевезеннях вантажів лідирує TNT. У всіх цих компаніях процес сперевезення вантажу розглядається як взаємопов’язана система наступних підпроцесів:
- отримання вантажу від клієнтів,
- перевезення вантажу до найближчого до відправника консолідаційного склада, пакування та маркування.
- консолідація вантажів на консолідаційних складах, їх обробка та зберігання,
- доставка вантажів до консалідаційних складів, які знаходяться найближче до отримувача,
- процесінг та передача підрозділам з наземної доставки,
- передача вантажу кінцевому отримувачу.
На український ринок міжнародні логістичні компанії прийшли трохи більше десяти років тому, хоча деякі з гігантів надавали свої сервіси на теренах України ще з самого початку незалежності. Поява міжнародних перевізників на українському ринку свідчить про прискорення інтеграції країни в світову логістичну систему та збільшення внутрішнього ринку перевезень.