“Літній грип”

Літо – пора відпочинку, розваг та гарного настрою. Та що може може бути прикрішим, ніж захворіти влітку. Часто за симптомами простої застуди може ховатися таке грізне захворювання як лептоспіроз. Лікарі називають його “літнім грипом” тому, що перші прояви цієї хвороби важко відрізнити від ГРВІ, навіть, досвідчені лікарі не завжди можуть правильно визначитися з діагнозом. Але характерною ознакою являються сильні м’язові болі, особливо в литкових м’язах, але на відміну від грипу це захворювання протікає набагато важче та часто закінчується інвалідністі або летально через гостру ниркову і печінкову недостатність.

Людина, хвора на лептоспіроз, не є джерелом інфекції, її переносником являються гризуни, особливо такі як: хатні миші та щури, полівки. Також можна заразитися від домашньої худоби: свиней, корів.

Аби вберегтися від такої страшної інфекції потрібно уникати неперевірених прісних водоймищ( можна заздалегідь дізнатися про санітарний стан в районній СЕС), не ходити босоніж в місцях, де є скупчення гризунів та ретельно обробляти продукти, які зберігаються в погребах та коморах, а також підтримання гарного санітарного стану, вчасно проводити дератизацію. І разі перших симтомів грипу, особливо влітку, звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.