Літературні премії світу

Літературні премії

Літературні преміїЗ кожним роком кількість книг росте, і іноді важко з усього потоку друкованих видань виділити дійсно значимі твори. Тому в цих цілях створюються спеціальні комісії, які присуджують авторам творів різні премії. Найвідоміші будуть розглянуті нижче.

Нобелівська премія з літератури

Ця премія вважається найпрестижнішою і вручається щорічно Шведською Королівською академією. Названа вона на честь засновника А. Б. Нобеля, шведського інженера-хіміка.

Лауреатові вручається золота медаль із зображенням А. Б. Нобеля, диплом і чек на 10 млн. шведських крон. Ця премія присуджується індивідуально і один раз (виняток становили М. Склодовска-Кюрі, Л. Полинг і Джоуль. Бардин). Прикладів посмертного присудження не спостерігалося.

Британський Букер

Ще однією з найпрестижніших премій в області літератури є Британський Букер, який був заснований у Великобританії в 1968 р. Вручення премії проводиться щорічно, а відбір відбувається серед англомовних авторів з Англії, Ірландії і країн британської Співдружності.

Лауреат премії отримує приз в 50 тисяч фунтів стерлінгів. Фіналісти теж не залишаються обділеними і отримують чек на 2,5 тисячі фунтів стерлінгів, включаючи переможця, а також контракт на дизайн їх нової книги.

Міжнародний Букер

Ця премія заснована в 2005 р. і присуджується за сукупні заслуги автора. Нагородження проходить раз в два роки, а призовий чек складає 60 тисяч фунтів стерлінгів. Посмертно премія не вручається.

Всесвітня премія фентезі

Всесвітнє співтовариство фентезі заснувало в 1975 році цю премію і щорічно присуджує її за твори, яке написані в цьому стилі англійською мовою. Нагорода є статуеткою з білого металу у вигляді бюста Говарда Филипса Лавкрафта.

Гонкуровская премія

Премія заснована в 1896 р. на честь братів Гонкурів і присуджується з 1902 р. щорічно авторові кращої збірки новел або роману, опублікованих французькою мовою. До складу Академії входять кращі літератори Франції, які мають право на один голос, окрім президента, що має два голоси. Вік членів жюрі не повинен перевищувати 80 років.

Нагорода має чисто символічне значення – 10 євро. Проте лауреат отримує різке зростання продажів, що забезпечує і доход, і славу.

Премія імені Г. Х. Андерсена.

Така премія вважається найпрестижнішою серед авторів дитячих книг, проте ніякої грошової винагороди не надається.

Вона вручається з 1956 р. раз в два роки завдяки Э. Лепман, німецькій письменниці, яка ініціювала як створення цієї премії, так і Міжнародного радого з дитячої і юнацької книги.

Нагорода є золотою медаллю з профілем Г. Х. Андерсена і вручається авторам і художникам-ілюстраторам.

Міжнародна премія Симони де Бовуар

Вона була заснована в 2010 році на честь 100-річчя “головної феминстки” Франції Симони де Бовуар. До складу жюрі входять найвідоміші діячі жіночого руху, а призовий фонд складає 30 тисяч євро. Вручається така премія людям, які відстоюють права людини.

Дублінська літературна премія (IMPAC)

Ця премія вручається з 1996 р. за конкретний твір, а не сукупність заслуг. Номінанти призначаються шляхом голосування бібліотек з найбільших міст світу (порядком 150 бібліотек), а жюрі скорочують цей список.

Розмір премії складає 100 тисяч євро. Її може отримати будь-який автор, який переклав свій твір англійською мовою, причому 25 % від премії переходить в розпорядження перекладача.

Це далеко не повний список усіх літературних премій, число яких постійно росте по всьому світу, а, означає, у письменників з’являється більше шансів на світову популярність.

P.S. Если вас интересуют именно лауреаты Нобелевской премии в области литературы то есть те, кто получал данную премию, то информацию можно легко найти в интернете.