Лікуємо залежність

Заздрю людям, які отримують задоволення виконуючи ту чи іншу роботу.. Або тим, у кого є якісь захоплення чи то хоббі. Але часто буває таке, що захоплення переростає у залежність. А залежність вона буває приємною і не дуже. Сьогодні розповім про деякі види залежності такі, як залежність від їжі, алкоголю, інтернету, чужої думки і т.д. Читайте нижче.

Залежність від їжі. Така залежність багатьох доводить до ожиріння. Це психологічна залежність, абсолютно не пов’язана з реальним голодом, проте позбутися її дуже важко. У деяких, найважчих випадках не обійтися без фахівця. Думаю усім відома ситуація, коли після важкого робочого дня, сильного стресу чи пережитого горя хочеться з”їсти усе, що бачиш (якщо щось бачиш). Переважно це стосується жінок, бо саме вони полюбляють “заїдати горе” цукерками або тістечками. Порада тим, хто помічає за собою таку звичку — коли вам погано, то не тримайте у холодильнику нічого , окрім яблку, бо вони не дуже калорійні. Також не рекомендується снідати, обідати та вечеряти перед комп”ютером, телевізором чи за книгою. Намагайтесь відокремити такі речі. Часто спостерігається таке, що люди буквально “накидаються” на продукти харчування, хоча наш організм не потребує цього. Отож, якщо ви відчуваєте, що вас переслідують думки про їжу і самі впоратись із цим не можете, то зверніться до спеціаліста.
залежність від їжі

Залежність від алкоголю. Тут уже наслідки набагато страшніші , ніж ожиріння, бо алкогольна залежність призводить як мінімум до трьох трагедій — розпаду сім”ї, втрати здоров”я та смерті. Алкогольна залежність — всесильний вірус двадцять першого століття, якого не лякає ні холод, ні спека, ні ліки. Проявляється він на двох рівнях : психічному та фізичному. Психічна залежність формується на рівні мозку. Якщо людина постійно випиває, то клітини мозку звикають до специфічного стану сп”яніння. Як результат маємо втрату контролю під час самого сп”яніння і провали у пам”яті як наслідок. Фізична залежність від алкоголю пов’язана з порушенням обміну речовин, зокрема, з дефіцитом ендогенного (внутрішнього) спирту і підвищеною активністю алкогольних ферментів організму, а виявляється у вигляді абстинентного (похмільного) синдрому і формування запійних станів. У таких випадках не можна залишати людину наодинці із собою. Допомагати треба і втручанням лікарів, і звичайною людською підтримкою.

Залежність від інтернету. Критичною проблемою сучасних підлітків стає інтернет-залежність. Зі зростанням числа користувачів мережі до 1,8 мільярдів збільшилася і кількість Інтернет-залежних людей. У всесвітній мережі тонуть діти, приходячи зі школи, студенти, що повернулись із занять, молоді люди по закінченню робочого дня, а тепер уже й люди поважного віку. Звісно, добре, що можна спілкуватись із друзями абсолютно безкоштовно, але якби все було так просто. Інтернет-залежність – це широкий термін, що позначає велику кількість проблем поведінки і контролю над потягами. Основні п’ять типів, які були виділені в процесі дослідження, характеризуються наступним чином:
1)Кіберсексуальна залежність – непереборний потяг до відвідування порносайтів і заняття кіберсексу.
2)Пристрасть до віртуальних знайомств – надмірність знайомих і друзів в Мережі.
3)Нав’язлива потреба у Мережі – гра в онлайнові азартні ігри, постійні покупки або участі в аукціонах.
4)Інформаційне перевантаження (нав’язливий web-серфінг) – нескінченні подорожі по Мережі, пошук інформації з баз даних і пошукових сайтів.
5)Комп’ютерна залежність – нав’язлива гра в комп’ютерні ігри (стрілялки – Doom, Quake, Unreal і ін, стратегії типу Star Craft, квести).
Як боротись? Сьогодні вчені не знаходять відповіді. Єдине, що можу порадити — зменшити кількість годин за комп”ютером…
інтернет-залежність

Залежність від думки інших. Залежати можна не лише від думки людей, які нам близькі, а й від думки тих, хто абсолютно чужий. Ти ніколи не ловив себе на думці, що в очах певних людей хочеться виглядати кращим, сильнішим, розумнішим і т.д.? А от що робити, коли таке трапляється постійно? Ти годинами стоїш перед дзеркалом і все марно. Ти викидаєш половину речей із гардеробу, і половину слів із власного вживання лише тому, що МАСА вважає це не модним. Ти боїшся того, що тебе перестануть любити, поважати і вважати “нормальним”. Порада для тих, хто стражадє такою залежністю — слухайте своє серце і відкрийте очі: не ставайте клонами суперзірок з екрану, бо хто сказав, що вони ідеальні.

Залежність від людини. Не варто плутати два поняття — любов і залежність, оскільки нічого спільного у них немає. Любов не може поневолювати людину, навпаки вона звільняє, робить її більш вільною і незалежною. А от стан залежності від іншої людини – це залежність дитини від батька. Саме вона проектується в доросле життя з вашого дитинства. Якщо ти помічаєш, що не можеш зранку сам поснідати, не можеш сам попрати улюблену сорочку чи те, що тобі не хочеться дивитись телевізор наодинці, будь певен — ти уже залежний. І добре, коли цим усе закінчується, бо часом така залежність переростає у манію і стражадєш не лише ти, а й об”єкт твого обожнювання. Як лікуватись? Насамперед подумай добре чи дійсно усе так складно чи то просто ілюзія, яку ти сам створив? Дай ісобі і людині , від якої залежиш простір і свободу вибору — тоді сам побачиш чи залишилось ще щось між вами.

З настанням літа може виникнути залежність від сонця, моря, відпочинку і холодних коктейлів, але то вже речі, які приносять задоволення. Бажаю усім віднайти гідне заняття, від якого не страшно ставати залежним, а усім своїм колишнім поганим звичкам сказати: “ Adieu”.

*Adieu — з франц. “прощавай”

Ваша Ю.

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.