Лідерство

Лідерство

ЛідерствоЛідерство починається з власної сміливості!

Лідер, за сотнями визначень, це і впевнена у собі людина, й авторитет, і той, хто бере відповідальність. Що ж, не можна з цим не погодитись.  На мою думку, лідер – це, в першу чергу, людина, що поважає себе. Це той, хто має чітку життєву позицію, дисципліну та самоконтроль . Адже, як відомо, хочеш змінити світ – почни з себе.

Лідерство – не тільки вміння, діяльність чи навики. Це твій стиль життя, твоя реальність.  Проте, лідерство – це ще й двосторонній феномен. Це взаємний вплив групи й людини, яка є в ній лідером. І, на мою думку, критерієм оцінювання роботи лідера є відношення членів групи до нього та, безперечно, результат спільної роботи. Взагалі, головне у людських відносинах, це повага, чесність та довіра. Отже, лідер має викликати довіру, завойовувати повагу та завжди бути на боці правди.

Я вважаю, лідер має працювати для задоволення, в першу чергу, спільної мети колективу. І якщо в певній ситуації, за певних обставин, ви відчуваєте, що у вашій групі є хтось, хто розуміється у цьому краще і точно може привести групу до успіху, поступіться йому! Забудьте про ваші амбіції, реально оцініть ситуацію та вирішіть, що буде краще для всіх! І річ тут зовсім не про м’якотілість чи слабкість. Тільки якщо ви зумієте стати ефективним членом групи в даній ситуації, будете ефективним лідером цієї групи завжди. Тому що, по-моєму, не має нічого гіршого за необізнаного лідера, який не знає, не розуміє, що саме треба робити, проте все одно нав’язує свою думку всім, він же лідер. Такий «лідер» точно приведе команду до програшу.

Найголовніша та найскладніша лідерська робота – об’єднання вмінь та навичок кожного члена групи для досягнення спільного результату. У цьому і полягає основна функція лідера.