Лідер гурту «Брати Карамазови»: «Ми граємо смислові концерти»

Лідер легендарної української рок-групи «Брати Карамазови» Олег Карамазов побував на своїй батьківщині – у Дніпропетровську, в рамках концерту «Ми єдині!», присвяченому 70-річчю початку визволення України від нацистських загарбників.

Під час прес-конференції та інтерв’ю він поділився своїми секретами музичної кухні, історіями з життя команди і яскравими життєвими моментами.

039

– Чому Ви вирішили взяти участь у даному концерті ?

Якийсь час тому ми виявили , що у нас з’явилося сиве волосся в бороді . З віком ти починаєш реагувати на те , що відбувається навколо. І не просто грати на гітарі і дивитися цілими днями в небо. Якось хочеться відгукнутися на найпростіші речі. Тому захотілося взяти участь у святкуванні 70- річчя визволення країни від нацизму.

Ми самі це все придумали і для нас було зрозуміло , для чого ми їдемо . На концертах ми згадуємо хто ми , що означає слово «Вітчизна ». Це смислові концерти , ми хочемо розібратися , ким були наші батьки і діди .

– Розкажіть детальніше про створення пісень. Чи довго Ви пишете одну пісню ?

Буває по -різному. Для мене написання пісень – це не праця .

Мої друзі, не буду називати імен , пишуть кожен день. Я так не можу. Я пишу , коли є душевний порив , коли щось мене дійсно зачепило.

Пісню « Космос мертв» я написав за 3 хвилини. Як пісня триває за часом , за стільки її і написав ( посміхається).

Буває , що на якихось моментах застряю. Це не тому , що не пишеться , а тому , що хочеться додумати .

Мене дуже порадувало , коли під час саундчеку в Дніпропетровську , люди аплодували нам під час прогону нових треків.

Написання пісень – спонтанний момент. Взагалі краще писати спонтанно. Я люблю в житті спонтанність .

На яких майданчиках Вам подобається виступати більше: закритих або OPEN AIR?

У нас є досвід концертів у театрі. Обожнюю ці концерти! Камерні, на стільчиках – кайф!

Але як же відмовитися від OPEN AIRів, де неймовірний обмін енергією, розуміння. Ти бачиш велику кількість людей … Навіть не знаю, як це назвати. Але те, що в кожній людині є душа – таке зібрання однодумців, які приходять на концерт дуже сильно гріє!

Не люблю якісь офіційні концерти. В останні роки, ми, слава Богу, їх не граємо.

037

– Чи слухаєте Ви альбоми, що випускають  Ваші колеги?

Звичайно! Я слухаю, дивлюся в інтернеті, що роблять мої колеги по «цеху».

У Вас добрі стосунки з Юрієм Шевчуком. Розкажіть цікаву історію з Вашої дружби.

О … (сміється) Це бувають 4-5-годинні бесіди про життя, смерть, кохання. У чомусь наші думки сходяться, в чомусь ні. Відносно більш ранніх історій: ми могли проводити дуже велику кількість часу у веселощах і без сну.

А так … Найдивовижніша історія, пов’язана у мене з Юрою – це коли ми познайомилися. Я приїхав до Петербургу, ми грали, потім пішли гуляти під дощем по набережній. Він зупинився і каже: «Група буде називатися « Брати Карамазови ».

Наскільки складно записувати новий альбом?

Є пісні, які дуже важко записувати . Я знаю точно. На жаль, у нас ніколи ідеально не виходить запис. Люди, які слухають нас в студійному запису і на концертах – думають, що це 2 різні групи.

Тому для мене найскладніше в житті – знаходження в студії.

Зараз ми ведемо запис живих концертів. Наприкінці нашого туру будемо записувати і зводити київський концерт. І це, я впевнений, буде добре.

А сидіння в студії – трохи штучна історія.

– Гурт «Брати Карамазови» зараз і 10 років тому. Що змінилося?

У нас в команді з’явилося кілька молодих хлопців. Не через те, що хтось пішов. Наш гітарист Мишко Алексєєв переніс інфаркт, хворіє. І я розумію, що наше бурхливе життя руйнує людину.

Сьогодні у нас в групі 2 стихії: молоді музиканти і я з досвідченими колегами. Нові хлопці влилися як рідні, незважаючи на велику різницю у віці. Вони читають ті ж книги, що я читав.

Мені здається, що історія подібних груп як ми, існує за рахунок приходу молодих, рідних тобі душевно людей.

– Поділіться думкою на рахунок російського порталу planeta.ru. За допомогою нього рок-музиканти записують нові платівки. Вони співпрацюють з прихильниками, дають їм можливість купити певного роду акції, в які входять різні музичні бонуси. Йде відв’язування від музичних лейблів. Вдала це задумка?

Чесно кажучи, не чув про це. Але їх ідея гарна. Адже музичні лейбли – це жах.

048

 

Вікторія Соколенко

(спеціально для 056.ua  –  http://www.056.ua/news/408310 )

Студентка факультету журналістики. Люблю писати статті на різні теми. Займаюся професійно бальними танцями з 4 років. Захоплююся рок-музикою та літературою. Зі мною можна зв'язатися: vika_bdva@inbox.ru Заходьте і читайте мене у twitter: https://twitter.com/vesna_v_vesne