Летючі ссавці

Летючі ссавці

Летючі ссавціДеякі ссавці, наприклад, білки, миші, лемури, мають видозмінені вуха й передні кінцівки, які служать їм крилами. Однак єдиними ссавцями, що дійсно вміють літати, є летючі миші. А от білки чи лемури тільки шугають з дерева не дерево. У лемурів є хутряні мембрани, що тягнуться уздовж кінцівок до кінчиків пальців на ногах, й довгий плаский хвіст, які й допомагають тваринам перелітати на невеликі відстані. Коли задні кінцівки витягнути, мембрана спрацьовує, як парашут.

У летючих мишей роль крил виконують передні кінцівки. На кожній нозі у них по чотири пальця, котрі підтримують крила, що складаються з двох шарів шкіри. Коли тваринка розправляє, як спиці на парасольці, пальці своїх передніх кінцівок, то натягнута на них перетинка розтягується так, що між ними, задніми кінцівками й боками тулуба виникає спільна поверхня крила. Додаткова поверхня є між задніми кінцівками й хвостом. Літають миші, постійно маневруючи, різко змінюючи напрям.

Цікаві факти

• У світі існує близько 1000 видів летючих мишей, які поділяються на великих и малих. Великі мешкають у Африці, Австралії та Індії, а малі – майже усюди. Великі харчуються переважно фруктами, малі ж не так розбірливі та їдять все – від маленьких ссавців до риб.
• Всього одна коричнева летюча миша здатна спіймати 1200 комах лише за одну годину.
• Летючі миші-вампіри дійсно п’ють кров, тільки не хвилюйтеся, вони надають перевагу крові тварин, наприклад, корів, та й водяться такі кровожери в Центральній і Південній Америці.

P.S. Тем, кто внимательно следит за своим рационом питания пригодится сайт hnb.com.ua. В статье про щуку например узнаете не только состав витаминов и микроэлементов в ней, но и рецепты приготовления.