Легкі наркотики to be or not to be

Питання легалізації легких наркотиків поставало напевне у будь-якій більш-менш розвинутій країні. Тому черга рано чи пізно дійде до України.

Для початку потрібно напевне розібратися у значенні самого терміну:
НАРКОТИК – речовина (від грец. narkуtikуs означає «оніміння»), що діє на людську психіку, яка притупляє біль {і|або} приносить насолоду наркоспоживачеві.

Звичайно можна привести і більш специфічне визначення:
Наркотик – будь-яка речовина, здатна викликати залежність, незалежно від того, дає вона з фармакологічної точки зору наркотичний ефект чи ні.

Наркотики можна поділити на дві великі групи:
Природні – алкоголь, тютюн, чай, кава, опій, листя коки, кат, галюциногенні гриби, кактуси і т.п.
Синтетичні – метадон, фентаніл, промедол, амфетаміни, галюциногени (ЛСД), барбітурати, транквілізатори.

Це все просто сухі факти та наука, тому спробуємо розібрати усе на прикладі легкого наркотику – маріхуани, яка подекуди є легальною.

Проти

– Наркотичні речовини негативно позначаються на нашому здоров’ї, але не більше ніж звичний нам алкоголь чи сигарети. Щодо шкідливості, то скажу вам наступне – не дихайте, бо при згоранні кисню в вашому організмі, утворюються вільні радикали, що бомбардують клітини, і поступово вас вбивають.
– Наркотики викликають залежність – залежність (принаймні від легких наркотиків) є психологічною, тобто кожна людина здатна сама її перебороти (якщо тільки захоче!)
– Легальні наркотики стануть доступними – куди вже доступніше? Зайдіть у будь-який клуб, де Вам звичайно на прямо при вході нічого не запропонують, але ні для кого не секрет, що хто шукає – той завжди знаходить.

За

– Спробуйте уявити світ без наркотиків, але у вас це навряд вийде. Біля половини комфортних» винаходів сьогодення були зроблені під кайфом, а про літературу я взагалі мовчу, ще древні греки розуміли що під дією сп’яніння(будь-якого) твориться легше, тому й бог Діонісій був одночасно покровителем як алкоголю так і поетів. Чого один Булгаков вартує, який свого «Майстра і Маргариту» написав, коли інтенсивно вживав спирт і опіум. Та й серед ваших улюблених гуртів та музикантів точно знайдуться наркоспоживачі.
– Легалізація тієї ж марихуани принесе непоганий дохід в бюджет країни – поки ж ці гроші проходять мимо…
– Якщо алкоголь (який є до-речі депресантом) і марихуана (є антидепресантом – наук. факт) однаково вбивають наше з вами здоров’я, однаково викликають залежність, то чому алкоголь дозволений, а трава заборонена?

Нікому не нав’язую свою думку, ні в якому разі не стверджую що наркотики це 100% добро чи зло та й сам не не вживаю жодних «наркотиків» крім кальяну, сексу, алкоголю, Інтернету і кави=)

Та й не такий шкідливий разовий вплив, як постійне вживання, тому у ваших руках чи вживати щось чи ні. Головне не захоплюйтеся!
Також потрібно зауважити, що за даними Львівського наркодиспансеру, на тяжкі наркотики частіше переходять після алкоголю, ніж після легких наркотиків

Увага! Питання на яке потрібно дати відповідь в коментарях: «Як ви ставитеся до легалізації легких наркотиків в Україні?»

Автор: Vade_maaR
Блог: vademaar.pp.ua

 • – Легалізація тієї ж марихуани принесе непоганий дохід в бюджет країни – поки ж ці гроші проходять мимо…
  ЛЕГАЛІЗУВАТИ ОДНОЗНАЧНО)
  або заборонити тоді й горілку…але ж де там… такі грошові потоки…

 • Уявив собі косяки з акцизними марками.

  Чесно, мені якось всерівно, я не п’ю і не курю. А Янукович може втнути і гірше.

 • Діанка

  Я проти. Проти, бо мій брат та і мої майбутні діти матимуть вільний доступ (абсолютно) до цього. Хоча зараз можна знайти легкі наркотики та все ж в мені живе надія, що моїх це омине.. а так…
  До того ж наші люди не мають міри. Це як з тим обмеженням допустимого рівня алкоголю в крові, коли за кермом їдеш. От німцям дозволили певну к-сть – вони стільки і вип’ють. а ми так не вмієм.

 • Діанка заборонене завжди буде притягувати, от цигарки… я спробував і мені не подобається – не палю… я за те, щоб все було легальним, але дуже дорогим))))

 • Діанка

  Anri, якщо з цієї позиції дивитись…. тоді я теж за те, щоб ціни були дуже і дуже високі :-)

 • Diana

  я проти. у нас в країні проблема вживання алкоголю дітьми настільки серйозна, що якщо до неї додати ще й вільне вживання наркотиків, то через 50 років в Україні доживатимуть своє якісь 15 мільйонів бабусь і дідусів.
  не все можна вимірювати надходженнями в держбюджет. легалізація наркотиків – питання моралі, перш за все. якщо в суспільстві буде загальноприйнятим вживання наркотиків, навіть легких, це неминуче призведе до його загибелі.
  підтримую Діанку з приводу почуття міри.

  • ruko

   тобі не здається що в нас проблема вживання наркотиків серед дітей не через наркотики а через те що нашій країні байдуже на дітей? тай їх власним батькам в більшості на них байдуже. ніхто не хоче розмовляти з ними відверто, ніхто не пропунує їм можливості самореалізуватись, ніхто не підтримує їх потяги та мрії. щасливі люди не піддаються залежностям а люди з проблемами вчинять собі шкоду будь чим- вони будуть переїдати й товстішати, пити алкоголь, займатись небезпечним сексом з будь ким, грати компютерні ігри по 10 годин на день або ж й просто сидіти за телевізором. зловживати можна будь чим. і що таке мораль? і чому ми повинні навязувати її іншим? тобі не здається що люди мають право робити з собою усе що завгодно поки вони не шкодять іншим? і який твій досвід вживання марихуани або ж галюциногенів? грибів, дмт? ти знаєш що більшість відомих креативних людей постійно вживають їх для розширення креативності без ніяких наслідків для здоровя. чому? тому що марихуана та галюцногени дозволяють людині вирватись з закільцьованого мишлення й подивитись на речі під іншим кутом. ніодна людина у світі ще не померла від вживання марихуани, ще немає ніодного правдивого дослідження щоб свідчило про шкоду марихуани для здоровя- о! і можливо нам слід припинити “дбати” про інших? ми ж дозволємо людям користуватись ножами й вилками а вони можуть ними штрикнути тебе в сонну артерію. то чому б не дозволити людям робити з собою все що завгодно з своїм тілом і карати їх лише тоді коли вони шкодять іншим? міліція повинна карати людей лише якщо вони шкодять іншим, тому що по іншому давайте справді забороними усе – алкоголь, автомобілі (дуже багато людей помирають в результаті аварій) від сигарет скільки людей помирає – статистика шокуюча. а від марихуани 0. тому не роби свої висновки просто наслухавшись пропаганди, читай інформацію, факти і роби висновки

 • Vade_maaR

  а може легалізація зробить “природний відбір”? як вважаєте?
  тобто якраз ті хто не маю міри потрохи повідходять в кращий світ..? хто від передози, хто від ломки.. чи ще чогось…

  “якщо в суспільстві буде загальноприйнятим вживання наркотиків, навіть легких, це неминуче призведе до його загибелі.”
  ну незнаю не факт… чим же трава гірша за скажімо горілку??
  крім того в цивілізованому світі марихуана сприймається нормально… навіть там де не є легалізованою…

 • Я абссолтно проти з таких причин:
  1) чув, що існують вже такі сорти, залежність від яких з’являється чи не з першого разу;
  2) якщо маріхуану можна прирівняти до алкоголю та тютюну, то я вже давно проти них;
  3) “Легалізація тієї ж марихуани принесе непоганий дохід в бюджет країни – поки ж ці гроші проходять мимо” – знаючи, як у нас вміють розпоряджатись із бюджетом, краще не треба;
  4) “заборонене завжди буде притягувати” – гадаю, замість підвищення цін краще поставити надзвичайно високу міру покарання. По перше, після декількох показних покарань у багатьох свідомих людей зникне бажання навіть спробувати. По-друге, якщо хтось стане залежним, а ціна зависока, не думаю, що він/вона піде заробляти гроші на косяк на якусь нормальну роботу.
  В мене все.
  P.S. Ніколи не куштував ні цигарки, ні косяка. Хоча бажання було, але набагато крутіше усвідомлювати, що таких як ти, хто зміг втриматись і гордитись цим, не так вже й багато. Але ж ні, у нас з цигаркою проявляють свою індивідуальність:(

  • ruko

   чим проявляєш свою індувідуальність ти? на перший погляд твої погляди дуже вже схожі на масову пропаганду, але я звісно ж можу помилятись, можливо це лише ці конкретні погляди. 
   марихуана не викликає залежності- це факт. немає ніодного офіційного дослідження яке б стверджувало зворотнє. яким би не був сорт, це всьоголиш нова пропаганда, просто люди вже не вірять що марихуана викликає божевілля от вони й змінюють пропаганду на щось реалістичніше. знову ж таки- залежність виникає в людей в яких особисті проблеми, вона може виникнути не лише до наркотиків а й до їжі, компютерних ігор, телебачення- давайте все це забороними.  
   те що ти нічого не вживаєш і цим пишаєшся не да тобі право навязувати це іншим. якщо ти щасливий то я ради за тебе але це неправильно вважати що всі повинні робити те ж що й ти. надзвичайно висока міра покарання за те що хтось робить зі своїм тілом? ти не боїшся що забираючи особисті права в інших хтось колись забере твої права? ми не механізми, ніхто не знає що трапиться після смерті, ти можеш вдавати що знаєш якщо ти віруючий але це все твоя особиста справа й ти не маєш права забороняти іншим робити з своїм життям, тією короткою миттю існування будь що що вони забажають поки вони не чинять шкоди іншим

 • Тарас

  Я, звісно проти наркотиків, але за легалізацію легких, але щоб гроші їшли на користь країни, а не туди куди вони зараз вилітають. Ще я за легалізацію проституції. В Англії проституція легалізована, тільки рекламувати в ЗМІ заборонено, але такі податки отримує країна. В тій же, Англії такий податок на тютюн, що куріння ще й не кожен собі дозволить.

 • Vade_maaR

  2 Тарас
  хммм… легалізація проституції не така вже й погана думка=)

  2 Діанка
  практично все за що платять гроші являється роботою…
  та й взагалі робота – це процес продажу свого здоров’я (питання тільки в ціні)

 • Vade_maaR

  2 Тарас
  Повністю згоден…
  до слова… погляньте навкруги скільки молодих людей жіночої статі (років так до 25) ведуть себе як проститутки… і абсолютно безкоштовно=)

 • Діанка

  Я проти легалізації проституції. Не вважаю це роботою. Це приниження гідності жінки. Та й чоловік, що користується такими послугами не надто викликає поваги (особисто у мене).
  І проти наркотів. Легких чи важких немає різниці. Тому що і від маріхуани можна залежати. А ми будем слухати чергові історії від знайомих про те, як ви “класно” відпочили, але тепер з допомогою наркотиків… і формуватиметься ще одна думка типу “блін.. це ж круто.. і я так хочу” (і не треба казати про свідому людину, яка відмовиться. Таких, як бачте, в Україні меншість)

  • ruko

   ні не можна від марихуани залежати. кава викликає більше залежності ніж марихуана. якщо залежність і виникає то лише як від чогось звичного, як від бажання зайти зранку в інтернет почитати відповіді в контактах. це офіційні дослідження тобі слід почитати більше фактів перед тим як формувати свої погляди.
   на рахунок проституції- яке твоє право казати іншим жінкам чим вони повинні а чим не повинні заробляти? тебе ніхто не примушує це робити. інша справа що давайте створимо в державі достатньо можливостей самореалізуватись щоб проституцією не займались люди які не хочуть але повинні бо не можуть більше ніяк заробити на життя. але якщо жінка просто любить секс і робить це справді професійно й хоче отримувати за це гроші- яке ти маєш право її осуджувати.

 • Vade_maaR

  2 Діанка
  ти права – невеликий офтоп получився(

 • Тарас

  Діанка, ну жінка сама обирає таку професію. До того ж вона отримує такі гроші. А люди різні, бо комусь просто треба насолодження від процесу.

 • Діанка

  Що б ви хлопці не казали, а я проти. І готова сперечатись та тільки не тут. Все ж це не стосується теми статті :-)

 • Костя

  я особисто проти…чому?..та бо легкі не легкі. а все ж наркотики…. вони руйнують суспільство….і це погано …а в нас і так дуже погана ситуація зараз щоб ше з такою проблемою зустрітись..

 • Тарас

  Не будемо сперечатись.

 • звісно тут ніхто і нікого не переконає, всі залишаться при своїх і це головне)
  а стосовно “і формуватиметься ще одна думка типу “блін.. це ж круто.. і я так хочу” (і не треба казати про свідому людину, яка відмовиться. Таких, як бачте, в Україні меншість)” навіщо нормальній країні несвідомі люди ???? користь??? як мені то краще …. ну так говорити звісно нізя, але ж коожен несвідомий потенційний ворог ;) піде і продасть батьківщину)))
  А залежність від усього чисто психологічна)

 • Юрий Сhel

  “Піде і продасть Батьківщину…”
  нда, якби не було банально, але батьківщина складається з двох основних елементів – земля і люди (ну ще небо і надра, але це вже деталі)
  Так от того хто продає батьківщину в плані суверенітет, безпека і просто кажучи землю – ВОРОГ!!!
  а той хто продає наш народ??… а він новатор напевно! от наприклад новаторство – легалізуємо гашиш. УРЯ!!! і зворотний відлік, який розпочався з 1992 року (тоді нас було 52) прискориться в двічі… УРЯ!
  А чого не “уря” – весело ж.
  Ще легалізуємо травмати і взагалі буде круто – в рік мінус два мільйони українців, як не було – не треба і в війни і чуми ніякої.
  З вас тут хтось думає що буде далі при такому розкладі речей?
  А нашо думати???
  Все і так супер – легалізувати б ще траву і взагалі кайф.
  Народ продають не за гроші а на кількість.
  Чим нас менше тим краще, а якщо під словом нас бачити тих, хто розуміє що діється і залишається людиною, або принаймні просто залишається людиною, то нас дуже мало і з кожним роком таких стає все менше і менше, вони не вмирають вони просто перестають йти по людському шляху і топчуть за тим що дає нам нині життя – скотську натуру і безпринципність.
  Тому підтримаємо легалізацію, щоб із прийдешніх поколінь до 17 років взагалі ніхто не міг і не хотів виростати людиною, тоді можна буде сміливо казати про американську, німецьку, польську, російську і т.д. області України… :)

  Ура товариші! Ура!
  …(

  • ruko

   країна це всьоголиш лінії намальовані на землі. немає нічого поганого в тому щоб змінити країну якщо тебе не влаштовує там де ти є. 
   чим нас менше тим краще. а для кого краще? та для нас же і краще! навіщо тобі багато людей? ти усідомлюєш що ресурси обмежені? от тільки проблема в тому що нас від легалізації канабісу не поменшає, тому що вона немає ніякої шкоди на організм людини і не викликає ніякої залежності.

 • Чого ви сперечаєтесь? Зараз і так кожен може піти спокійно покурити трави, якщо йому це хочеться. Доступ вільний для всіх, але кожен сам обирає пробувати чи ні. Всетаки держава не нянька, людина сама має право вибору.

 • +1

  Відкрию нові порноканали
  І скрізь дозволю маріхуану.
  Тоді все буде по барабану.
  Розумні морди всіх вже дістали.

  (с) Моторола http://www.pisni.org.ua/songs/274798.html

 • ushenyata

  легалізовувати не треба, але й пищати про неприпустимість трави теж лицемірно. трава сама по собі не більш шкідлива, ніж горілка. але водяра – частина національної культури, обов’язковий атрибут застілля, а косяк викурити – аморально і небезпечно. нагадує старий анекдот про хом’яка і щура (по суті, одне і те ж саме, але в хом’яка піар кращий)

 • Pegas

  На мою думку не потрібно легалізовувати наркотики!!!!
  На сьогодні недозволено вживати наркотики, але скільки людей є наркотично залежними, а якщо представити, що можна буде спокійно прийти в магазин і придбати…до добра це не приведе, це не вихід і не правильне твердження, я не хочу бачити в своїй країні на вулицях обдовбану молодь, молодь під кайфом…я обома руками проти легалізації наркотиків!!!!

 • Fil

  Проти легалізації!
  А податки з них всеодно нам не допоможуть, підуть в кишені чиновникам.
  А здоровя і так чорнобильської нації нікудишнє!

 • Ярослав

  Я ЗА!)Бо сам люблю покурити.На різних гулянках алколю можу вжити грам 30(з розряду горільчані)а вот маріхуани можу викурити багато)Вона мені подобається і я того не приховую,від перепою у людини болить голова і тд.а коли покурити всю біль знімає як рукою..так що для мене все таки краще покурити ніж пити і потім…ну самі знаєте)а від маріхуани такого ніколи не буває,звичайно має бути міра у всьому!А прибуток для держави це серйозний як не крути!)

 • Людмила

  Звичайно що я за легалізацію!Це чудова рослина)

 • Denis

  Треба легалайз полюбому.Горілка геть-трава прівет!)