Фінська Лапландія: міфи і реальність

Фінська Лапландія

Круизы – достаточно популярный вид отдыха и туризма, на сайте поиск и бронирование круизов сможете подобрать для себя желаемый вариант и купить билеты.

Фінська ЛапландіяЩо власне ми знаємо про Лапландію? Більшість з нас напевно скажуть, що є таке містечко на півночі, хтось ще додасть, що саме там і живе всіма улюблений Санта Клаус. У загальних рисах Лапландія представляється більшості людей як царство вічної зими? Спробуємо розібратися чи так це чи все було навіяно всюдисущими забобонами.

Міф перший: У Лапландії не буває літа, і все, чим цей регіон може вас порадувати – це небувалі снігові завали та відвідування будиночка Санта Клауса, так що краще всього їхати в Лапландію взимку.

Це неправда, лапландський літо, безумовно, відрізняється від літа на якому-небудь знаменитому курорті, однак тут воно все ж є. Різдво в суспільства Санта Клауса звучить звичайно заманливо, однак саме в цей час температура тут падає до межі (- 40), крім того кінець грудня – самий темний час року, сонце практично не сходить на небосхил (з іншого боку – це ідеальний час для того , щоб спостерігати північне сяйво). Однак вже до кінця лютого і погода, і температура вирівнюються: в цей час температура звичайно не опускається нижче -10 градусів;, а сонце світить майже 12 годин в день, однак тому, що сонце сидить низько, все одно залишається відчуття, що на землю спустилися вічні сутінки. Самі фіни починають пакувати речі для поїздки в Лапландію тільки ближче до великодня, коли вже достатньо тепло і можна кататися на лижах в одній футболці при яскравому світлі сонця. Для того, щоб сонце розтопило товстий шар снігу потрібно досить багато часу, так що кататися на лижах тут можна до кінця травня.

Літо й осінь вважаються тут деколи лапландських москітів. Якщо вам здається, що це дурниця, не поспішайте з висновками, оскільки ви ще не стикалися з ордою комах, що населяють Лапландію. Так що тільки «міцні горішки» з любителів походів і рибалки спрямовуються в ці землі, до них приєднуються і туристи, вдосталь запасшись репелентом. Звичайно, в містах і селах москіти не такі численні, але уникнути укусів швидше за все не вдасться. Не дивлячись на те, що укус москіта не небезпечний і не загрожує вам серйозним захворюванням, місце укусу досить довго чухається, а дзвінкий писк «крилатих кровопивць» може здорово докучати на відпустці.

До кінця серпня москіти зникають, настає час численних туристичних піших походів в лоні осінньої природи. Знамените північне сонце можна побачити у всіх кінцях Лапландії . У Рівному сонце не сідає з початку червня до початку липня. Чим далі на північ ви будете рухатися, тим більш довгою буде ставати ніч. Для туристів ця ситуація може обернутися проблемою зі сном, їм буває складно заснути, коли за вікном і раніше панує день.

Міф другий: Жителі Лапландії «застрягли» на кочівницьких способі життя
Лапландія – будинок північній скандинавської етнічної групи, народу, іменованого саамі. Звичайно життя в умовах крайньої півночі не цукор: сім довгих тижнів під час грудневого сонцестояння, сонце ховається за горизонтом, і тільки в кінці січня показується на вигляд, сполохи зорі нагадують про прийдешні місцях середини літа, коли сонце невпинно буде чергувати на небосхилі. Однак це не заважає місцевим жителям освоювати всі блага цивілізації. Поява снігоходів, привезених з Канади в 1962 р., зробило з саамі-кочівників саамі – поселенців, ці машини перетворилися на незаперечних королів снігу. Неважко здогадатися чому: який олень зможе пересуватися по засніженому лісі на швидкості 110 км на годину.

Міф третій: У Лапландії на кожному розі можна зустріти дикого північного оленя
Цей міф такого ж властивості, як і переконання, що в Росії всюди бродять дикі ведмеді. Історично саамі займалися розведенням північних оленів, ці супутники Санта Клауса забезпечували місцевих жителів їжею, одягом і були транспортними засобом. І навіть якщо вам може здатися, що ви бачите навколо себе велику кількість диких оленів, розкопують сніг у пошуках ягелю, білого моху, це всього лише помилка. Всі олені, яких ви побачите в Лапландії швидке всього домашні на їх вухах можна розгледіти клеймо власника.

Міф четвертий: Про примітною повільності північних народів
Ось вже зовсім кумедна думка. Давайте розберемося: коли ви замислюєтеся про Фінляндії в загальному, що приходить до вас на розум? Цілком можливо, що і Кімі Райкконен, чинний чемпіон Формули один, найвідоміший з нині живих фінів. У тому, що стосується їзди на потужних машинах, у віртуозному ковзанні на граничних швидкостях на льоду, воді або гравії, фінам немає рівних. А от ви можете перевірити чи ви любите швидкість так само, як люблять її фіни, відправившись в парк Test World Action Park, де вам представиться можливість пройти курс слалому по льоду за кермом Audi A4.