Lviv Acoustic Fest: як починається нове

Lviv Acoustic Fest

19-20 жовтня стали для Львова днями якісної, української, акустичної музики, адже відбувався Lviv Acoustic Fest – перший акустичний фестиваль в Україні.

Lviv Acoustic Fest

Чи бувають вихідні у Львові скучними? – тільки затятяй лінивець або зануда дасть на це питання позитивну відповідь. Адже вихідні у Львові насичені культурними подіями. Виставки, концерти, фестивалі, тренінги – універсальна програма львівських не буднів і 19-20 жовтня увінчало нас такою подією – Фестивалем акустичної музики.

Lviv Acoustic Fest – перший акустичний фестиваль і Україні, що успішно стартував третіх вихідних жовтня і привернув увагу понад пів тисячі любителів акустичної музики. Локацією для проведення послужив Палац Культури імені Гната Хоткевича.

Lviv Acoustic Fest – це два дні якісної, української, акустичної музики, це два десятка виконавців, як молодих так і давно відомих в Україні та за її межами, це п’ять сотень глядачів, це ніжні голоси солістів у поєднанні із гучними акордами бас-гітар.

Концерти відбувались на Великій та Малій сцені  Палацу від полудня майже до півночі. Про організацію концерту та плани на майбутнє я поговорила із організатором фестивалю, а за сумісництвом і піаністом гурту Illusions  – Єгором Грушином:

Коли виникла ідея створення Lviv Acoustic fest?
– Давно дуже виникла,  і я вже не пам’ятаємо як. Десь 8-9 місяців назад.

Коли ви почали працювати над реалізацією?
-1 червня ми зібрались оргкомітетом і домовились про проведення. Вибирали попередні дати, їх потім змінювали кілька разів, але тоді почали все реалізовувати.

Ви задоволені результатом?
– Так, задоволені: люди задоволені, а, значить, і ми задоволені.

-Хто обирав команди, які виступали на фесті?
-Ми вибирали із Роксоланою Пахолків. Із частиною зв’язувались і домовлялись, а ще частину вже відбирали – вони подавали заявку, і було близько сотні заявок, із яких відбирали найдостойніших.

-Які на вашу думку основні плюси та мінуси фесту?
-На разі мінусів не бачимо. Мінус це те, що аж у 2013 році  в Україні провели такий фест. Але це мінус не наш, а України загалом. Плюсів багато –  людям сподобалось, вони задоволені і все пройшло чудово. Львів отримав те, чого йому не вистачало.

-Є вже ідеї і плани щодо наступного фесту?
-Ідеї і плани вже реалізовуються. Буде не один фестиваль і вже є навіть дати, а ще він відбудеться не восени, а швидше. Про це ще тримає в інтризі. Більше буде сказано в близькому майбутньому.

-По 10-тибальній шкалі оцініть фестиваль як організатор, виконавець і глядач?
-Як глядачі ми майже не були на фесті, бо постійно крутились у роботі і бачили виступи малої кількості команд. Щодо виконавства – то це було б необ’єктивно оцінювати, адже ми виступили і все. Ми знали як все буде проходити і основна наша місія була чисто організаційна. А як організатори, то ми задоволені, як я вже казав. Є багато чого що потрібно покращувати і у наступному році ми це обов’язково зробимо.

Важко розповісти про виступи всіх гуртів, адже їх було понад двадцять, тому виділю ті, які найбільше вразили і запам’ятались мені.

Перший фестивальний день розпочався о 12 годині із виступів молодів гуртів на Малій сцені, а продовжився на Великій сцені. Із кожною пройденою годиною зростала кількість глядачів, збільшувався об’єм роботи у волонтерів та покращувалась атмосфера.

Згадуючи перший день фестивалю три виконавця залишили свій відбиток у моїй підсвідомості – це Freddy Marx Street, Колос (ФІОЛЕТ) та Гапочка.

Неможливо залишитись осторонь атмосферних виступів Freddy Marx Street (а). Його творчість – це гітара, прості тексти та кілька історій «в кишені», в яких він розповідає про своє життя, мандри та пригоди, досвід та враження. Ці історії є родзинкою, яка додає неймовірного смаку виступам.

Одразу після виступу Freddy на Велику сцену Палацу вийшов Колос та Коля Тимощук. Колос – соліст гурту ФІОЛЕТ, проте на Lviv Acoustic приїхав із власним проектом.  Харизма, ніжні старі-нові тексти та голос, що викликає мурашки по тілу роблять Колоса таким особливим та бажаним на подібних фестивалях.

Хедлайнерами першого дня фестивалю стали гурт «Гапочка», які відступили від свого звичного формату і виконували щось на кшталт електро-акустики. Такий особливий та самобутній голос солістки Каті доповнювали акустичний бас, акорди гітари та синтезатор. Все це створило неймовірну атмосферу і стало гідним завершенням першого дня фестивалю.

Другий день розпочався ще раніше – об 11 годині і повторював формат першого дня: виступи молодих гуртів плавно переходили у виступи більш відомих виконавців.

Другий день на фестивалях – це завжди феєричніше та більше масштабне дійство, адже все солодке прийнято залишати на десерт. Проте в рамки моїх вподобань потрапили  гурти WE ARE!!, Один в каное та Vivienne Mort.

Харківські хлопці WE ARE!! запалювали публіку, граючи  брит-рок музику. WE ARE!! – це поєднання акустичних гітар, барабанів та англомовних текстів соліста гурту.
«Ми вперше на подібному фестивалі, адже ні у Харкові, ні в Україні подібного дійства не було. Вважаємо, що фест пройшов дуже успішно, якщо врахувати, що він відбувся вперше.
Особисто для нас дуже незвично виступати для подібної публіки, адже зазвичай люди танцюють під сценою, відриваються та викрикують тексти пісень. А тут ми вперше грали для сидячої публіки: всі такі спокійні, культурні.
Будемо сподіватись, що в наступному році фест повториться, ми обов’язково приїдемо.» – коментують Lafest музиканти.

Львівський гурт «Один в каное» користуюється неабиякою популярністю у Львові, тож тут слова лишні. Ззовні вельми скромні та закриті вони виконують неймовірну музику, а глибокий голос Ірини Швайдак не може залишити байдужим.

Особливої відзнаки від мене заслуговує гурт «Vivienne Mort». На фестиваль гурт приїхав не повним складом, тож глядачі побачили «Vivienne Mort» як мініатюрну дівчинку та піаніста, музика яких просякнута незвичайною енергетикою. Це музика, від якої хочеться жити, це три виходи «на біс», це зал, що аплодував стоячи.

Фінальні акорди фестивалю були зроблені Марією Чайковською та Гушею Катушкіном. Чайковська і Катушкін, харківські виконавці, виступали у Львові вперше, проте саме вони стали для багатьох відвідувачів фесту головною причиною вийти з дому.  Їхня легка, романтична, із нотками джазу музика і завершила Lviv Acoustic Fest.

Таким lafest я побачила і почула, так я його відчула. Це чудово пророблений проект, що так успішно втілився у життя. Це проект, покликаний відкривати для себе нову музику, дарувати порцію естетичного задоволення та надихати,  і мене він надихнув. А тепер залишається сподіватись, що фестиваль стане ще однією із чудових традицій музичного Львова.

Кавінська Тереза