Чому майбутнє за квантовими комп’ютерами?

квантові комп’ютери

квантові комп’ютериНещодавно в абсолютно різних куточках нашої планети було зроблено два відкриття, які можуть докорінно змінити обчислювальне обладнання. Результати цих досліджень ще рано застосовувати у сучасному житті, але у перспективі справжній квантовий стрибок у сфері обчислювальної техніки.

Перше відкриття належить вченим із Каліфорнійського Університету, котрий розташований у місті Санта-Барбара. Вченим вдалося створити справжній квантовий чіп для комп’ютера, який працює на принципі Фон-Неймана. Фон-Нейман розробив сучасну архітектуру процесорів – тобто він об’єднав процесор з пам’яттю.

Квантовий процесор може прискорити роботу сучасних комп’ютерів в декілька разів. Адже принцип роботи квантового процесора засова на принципі суперпозиції. Тобто квантовий біт, чи як його називають вчені кубіт, може одночасно існувати у двох станах. Іншими словами, кубіт відразу може бути і нулем і одиницею. Тому такий процесор виконує звичайні обчислення набагато швидше.

Інше відкриття було зроблене в Австрії. Вченим вдалося створити перший в світі квантовий симулятор. Такий симулятор можна використовувати для вивчення квантових систем та для модернізації квантових комп’ютерів.

P.S. Интернет проект под названием Sbytok это украинская доска объявлений где каждый может разместить бесплатное объявление  в сети для аудитории своего города.