Культура джунглів

Україна – п’ята країна Європи за рівнем насилля молоді. І чому наша держава завжди попереду всіх у таких анти-рейтингах? « Відмітилися» і за кількістю ВІЛ/СНІД інфікованих, як не прикро, Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. « Засвітилися» і як любителі «оковитого змія», середньостатистичний українець за рік випиває 11,5 літрів чистого алкоголю.

Трішки статистики: від насильства в Європі щодня помирає сорок молодих людей у віці від 10 до 29 років. При цьому мало не половина випадків- це смерть від ножа. Сумна пальма першості у цьому списку належить Росії. Там у бійках та різанині гине 16 юнаків.

Невеличкий експеримент: розгортаю програму телебачення й читаю назви: « Анатомія катастроф», « Трансформери 3, кібертрон». І це лише квіточки. На жаль, насильство є невід’ємною частиною життя людства, тож, екран, звичайно, має право його відображати. Людина так влаштована, що до всього звикає, до хорошого – швидко, а негатив сприймає, як норму.

Найспокійніша молодь – у Німеччині. Якби ж і нам досягнути такого рівня життя, то проблема б відпала сама собою. Американці, відомі своїми кровавими розправами в школах, підрахували, що звичайна дитина перш ніж піти до школи встигає побачити по телевізору близько 8 тисяч убивств і 100 тисяч інших актів насильства. Чи можна тоді дивуватися, що ніби цілком нормальна дитина виявляє абсолютно не нормальну агресію ? Вони живуть змалечку у тому світі, який їм показує телебачення. Але не можна звинувачувати лише ЗМІ у розповсюдженні агресії, це лише одне з джерел.

Школа нагадує джунглі, де виживає найсильніший. Cхоже на реаліті-шоу « Останній герой. Залишитися живим». Якщо ти « біла ворона» і виділяєшся між однокласниками – оголошується «бойкот», як для героїні Володимира Желєзнікова « Чучело». Згадую свій 6-7 клас: хлопці демонстрували свою першість кулаками, пролітала не цензурна лексика, не жаліли і дівчат. Мабуть, не актуально вже пояснювати такі слова, як «гідність», «честь», вийшли з моди, застаріли. Рідко інформація про випадки насилля в школі стає офіційною і сприймається, як проблема. Ситуація нагадує радянські часи, коли не існувало сексу, зараз же не існує насильства у школі.

Агресія, як правило, проявляється фізично. Сила є – розуму не треба. Яскравими прикладами є випадки з оприлюдненням відеозаписів мобільних телефонів, процес знущання і побоїв стає своєрідним шоу, яке зберігають, як привілей, нагороду чи приз. Прояви агресивності є віддзеркаленням тих цінностей і культури, яка є зараз в суспільстві. Якщо не ти, то тебе- це культура джунглів. Згадала народну мудрість: дай волю – заведе у неволю. Чим більше спокус, тим більше ризиків. Свою енергію потрібно використовувати з розумом і користю.

Головні люди дитини-батьки, не завжди мають сили, часу і бажання на своє чадо. Таким чином не сформована особистість залишається сам на сам з проблемою. Агресія ж виникає через дефіцит любові та уваги близьких людей.

Как известно, человек состоит из воды на 80 %. Очень важно употреблять чистую воду, насыщенную кислородом. Советуем лучшие фильтры для воды. С заботой о Вашем здоровье!
Журналіст-реаліст з бажанням самореалізації. Цікавлюся всім чого не знаю, кожен день відкриваю щось нове і не втомлююся дивуватися багатогранності світу.Люблю книги, хорошу музику, театр, психологію.Розмовляю українською і не байдужа до долі країни.Шукаю однодумців.