Коучинг – як метод “індивідуального тренінгу”

Коучинг

Коучинг Напевно багато хто з нас знають, що слово «коуч» походить від англійського «coach» або «тренер». Насправді ж термін з’явився набагато раніше, ніж почали вживати англійців. Історія цього поняття йде корінням в Угорщину, де словом «коуч» називали карети і вози, внаслідок чого воно стало асоціюватися з рухом вперед і досягненням поставленої мети. В англійську мову слово потрапило тільки в 16 столітті, а вже в 19 столітті його «підхопили» британські студенти і стали називати так своїх викладачів чи наставників.

В кінці 19 століття термін вперше застосували до спортивних тренерам. Надалі коучами стали називати абсолютно будь-яких інструкторів незалежно від сфери їхньої діяльності. Таким чином, слово «коуч» придбало більш широке значення. У бізнес-сфері термін з’явився лише в 80-х роках 20 століття і приніс за собою нове поняття – «коучинг».

Коучинг – це цілий процес, спрямований на навчання людини того, як правильно сформувати свої потреби, цілі і яким чином їх можна досягти. Завдяки коучингу багатьом вдається зрозуміти свої можливості, розкрити власний потенціал і значно досягти успіху в кар’єрі та особистому житті.

Коучинг можна умовно розділити на два види: бізнес-і life-(життєвий) коучинг. Перший тип стосується професійної діяльності людини. Він дає можливість реалізувати свої амбіції, оцінити наслідки будь-яких дій для кар’єри, а також обрати оптимальний шлях подолання труднощів.

Другий тип коучингу спрямований на персональний розвиток, розстановку життєвих пріоритетів, реалізацію особистих завдань і моделювання успішного майбутнього. Коучинг можна сміливо назвати способом спонукати людину до зміни свого життя, досягнення успіху і бажаних результатів. Коучинг – це поштовх до розвитку, якого часто не вистачає багатьом з нас. Адже нерідко ми просто не можемо правильно визначити свої бажання, що, в свою чергу, тягне за собою невірну постановку задач. А буває й так, що ми приймаємо чужі принципи та ідеали за свої, через що неусвідомлено позбавляємося власного «я» і проживаємо чиєсь життя.

Не завжди нам вдається легко звільнитися від страхів і забобонів, які стримують наші пориви і амбіції. Взагалі зараз рідко можна зустріти внутрішньо вільної людини, що діє згідно зі своїми переконаннями і повністю незалежного від думки оточуючих. Набути таку свободу можна, чітко позначивши свої пріоритети і цілі, визначивши час, за який вдасться досягти бажаного результату, і склавши необхідний план дій.

Як і будь-який напрямок діяльності, коучинг базується на певних принципах, фундаментом яких є відповідальність і усвідомленість. Крім цього коучинг грунтується на наступних тезах:

  • зміни відбуваються завжди, їх неможливо уникнути;
  • незначні зміни неодмінно тягнуть за собою великі зміни;
  • рішення проблем не так результативно, як процес знаходження рішень;
  • кожна людина має певним потенціалом і можливостями для пошуку необхідних рішень.

Звичайно, не можна забувати про те, що всі перераховані принципи будуть діяти тільки в тому випадку, якщо людина володіє бажанням щось змінити. Коуч не зможе допомогти тому, хто не прагне до самореалізації та особистісному зростанню. У процесі коучинга важливо повністю відчинити свій внутрішній світ, бути гранично чесним із собою і своїм наставником. Тільки тоді можливий успішний результат справи.

P.S. Сборники анекдотов – вещь поистине замечательная, хорошо что сейчас все анекдоты легко можно найти в интернете – на сайте bestjoke.ru имеется множество разных тематик от политических до студенческих.