Кошторис – це не розкіш, це необхідність

Кошторис

Кошторис Ремонт. Таке близьке кожному з нас слово і такий знайомий процес. Напевно не знайдеться людини, яка не проходив би через це. А всякий ремонт, як відомо, не обходитися без точних розрахунків. Не важливо, самі ви збираєтеся займатися цим, або силами найманих робітників, чіткий контроль витрат повинен бути обов’язково!

Кращим способом підрахунку всіх витрат є кошторис, будь-то кошторис на будівництво, або кошторис на ремонт. Не варто лякатися цього слова, воно не обов’язково має на увазі складання розрахунків зі знаннями всіх будівельних норм і технологій, це може бути проста комерційна кошторис на ремонт квартири або будинку. Складання кошторису на будівельні роботи дуже допомагає вам отримати всі розрахунки від покупки матеріалів та найму працівників, до підрахунку витрат на самі роботи. Россійською це називається смета на отделочные работы або будь-які інші види робіт – це якщо будете шукати інформацію в інтернеті.

Давайте виявимо основні пункти, які повинні бути враховані в кошторисі:

  • Перелік і обсяг виконуваних робіт;
  • Розрахункова кількість матеріалів, необхідних для проведення робіт;
  • Ціни та загальна вартість матеріалів;
  • При найманні робітників – вартість проведення робіт;
  • Витрати на допоміжні матеріали (відра, пензлики, валики та інше);
  • Непередбачені витрати (що з’явилися в процесі основних робіт);
  • Транспортні витрати.

Найпростішим варіантом може бути складання кошторису вручну за певними шаблонами. Також можна попросити допомоги у знаючих людей, або навіть найняти професійного кошторисника. Варто прикинути, як часто вам доводиться робити такого роду розрахунки, може бути раз в п’ять років, – тоді простіше накидати все в зошиті, якщо це невеликий ремонт, або найняти профі, якщо має велике будівництво. У випадку, коли ви робите ремонти частіше, можна розглянути варіант використання програм для розрахунку кошторисів . У наш час існує чимало автоматизованих комплексів для складання комерційних і бюджетних кошторисів. Такі програми для розрахунку кошторисів серйозно спрощують вам роботу. І на завершення, слід додати, що складання кошторисів далеко не розкіш, а необхідність. Вдалих ремонтів!