Коралові рифи вимирають

Коралові рифи

Коралові рифиНещодавно були опубліковані результати дослідження, що коралові рифи Тихого Океану гинуть швидше, ніж вважалося раніше. Зміни клімату і розвиток берегової зони посилило руйнування рифів. Дослідження проводив інститут Північної Кароліни в Чапел Хілл, і вони з’ясували, що кількість коралів в районі від Індонезійського острова Суматра до Французької Полінезії скоротилося на двадцять відсотків. Близько півтори тисячі квадратних кілометрів коралових рифів зникло з 1960 року, і ці втрати так само гострі, як і в Великому бар’єрному рифі в Австралії.

“Ми з’ясували, що руйнування коралів поширено набагато ширше і серйозніше, ніж вважалося раніше”, – сказав один з проводили дослідження Джон Бруно. “Навіть самі доглянуті рифи цього району сильно постраждали протягом останніх 20 років”.

Під час дослідження було вивчено понад 6000 досліджень про більш, ніж 2 600 коралових рифах, зроблені в період з 1968 по 2004 роки, і результатом стало виявлення більш ранньої дати початку вимирання коралів, і відображення всесвітніх процесів. ООН заявляє про зникнення майже третини коралових рифів, і ще 60 відсотків зникнуть до 2030 року.

Район від Суматри до Полінезії є домом для 75 відсотків всіх коралових рифів і безлічі різних морських рослин і тварин.
“Рифи цього регіону відігравали важливу економічну і культурну роль для регіону протягом сотень років, і продовження їх зникнення означає втрати мільйонів доларів в рибальстві і в сфері туризму”, – сказав Селіг.

Поки що не була вивчена причина вимирання коралів, але Бруно вірить, що це цілий ряд факторів, серед яких і потепління вод, під впливом Глобального Потепління. Так само він винить пошкодження від штормів, забруднення від сільського господарства і промисловості, поширення морських зірок і так званий Білий синдром. Бруно говорить, що дослідження доводить необхідність залицяння за рифами, але визнає, що врят це дасть сильний ефект без зменшення газів в атмосфері.

“Це всього лише ще один приклад того, як наша поведінка впливає на навколишнє середовище. Люди в Північній Кароліні їздять на своїх позашляховиках, а результат виявляється в цьому регіоні”, – сказав Бруно, підтверджуючи зв’язок між зникненням рифів і кліматичними змінами. Декан інституту Queensland в Австралії заявив, що дане дослідження поклало крапку в розмовах про не нанесенні шкоди Великому бар’єрному рифу.

P.S. Очень удобно проверять погоду в интернете на сайте meteoprog.ua здесь есть все города – и погода Кировоград, и погода в Киеве и т.п. Полезно, что есть прогноз на 2 недели вперед.