Концертна зйомка

Концертна зйомка

Зйомки в приміщенні досить непростий процес. А в приміщенні, де горять софіти, мерехтять лампи, світло постійно міняє свою напрям і яскравість, взагалі перетворюється на суцільну лотерею, особливо, якщо у вас досить бюджетний напівпрофесійний фотоапарат, тим більше, якщо об’єкт зйомки хаотично переміщається по сцені.

Здебільшого в нічних клубах заборонено знімати зі вбудованим спалахом, це заважає і виконавцям, і аудиторії, що прийшла на концерт. Тому, якщо у вас немає зовнішнього спалаху, і придбати його в коротко стислі терміни не представляється можливим, то необхідно до початку зйомки, як слід підготуватися. Діафрагму фотоапарата необхідно відкрити на максимальне значення, а значення ISO поставити на як можна більше значення. Постарайтеся утримувати рівніше сам фотоапарат щоб уникнути розмазання кадру.

Знімати краще зблизька, якщо, звичайно, у вас в рюкзаку не прихований телеоб’єктив. Якщо ж він все-таки є присутнім у вашому арсеналі, то у вас буде ряд переваг в порівнянні з іншими фотографами, оскільки ви будете не особливо прив’язані до місцевості, і при цьому завжди можна красиво розмити задній план.

Стояти строго навпроти виконавця не рекомендується, у зв’язку з тим, що частина його лиця завжди буде загороджена мікрофоном. Знімати збоку набагато ефективніше і зручніше, оскільки, якщо немає окремо виділеної зони для фотографів, фанати в шаленстві вас обов’язково спробують змістити, чому постраждає побудований кадр і навіть сам фотоапарат.

До концерту обов’язково зверніть увагу на фотографії цього виконавця в інтернеті. Подивіться невеликі записи концерту, зверніть увагу, в якій він руці вважає за краще тримати мікрофон, і як завжди переміщається по сцені. Це допоможе зайняти вигідну позицію і зняти гідні цікаві знімки. Намагайтеся міняти позиції зйомки, щоб знімки були різноманітними і не такими статичними.

Оскільки об’єкт зйомки постійно переміщається по концертному майданчику, щоб упіймати цікавий чіткий кадр, необхідно виставити параметри витримки рівні мінімальному значенню. Слід пам’ятати, чим більше значення фокусної відстані, тим більше шумів відображатиметься на знімках. Оптимально, якщо витримка розраховуватиметься, виходячи з формули 1/F (фокусна відстань).

При концертній зйомці важлива різкість кадру, оскільки емоції виконавця завжди на обличчі, і зробити гідний кадр досить складно. Для того, щоб кадр вийшов чітким, вам необхідно упіймати фотоапаратом якомога більше світла. Тут необхідно запам’ятати одну маленьку особливість. Чим більше значення діафрагми, тим менше її отвір відкривається, і тим менше світла через неї проходить. І відповідно навпаки, чим менше значення діафрагми, тим отвір ширший. Наочно це виглядає так – значення діафрагми F/5.6 пропускає значно менше світла, чим об’єктиви зі значенням F/2.8.

Окрім основного виконавця має сенс знімати і публіку, оскільки на їх лицях також написані непідробні емоції, які можна вдало упіймати в кадр.

P.S. Интернет сейчас, конечно, значительно облегчает жизнь людям. Вы можете легко купить билеты на концерт любимого исполнителя с доставкой домой. При этом оплата проводится с пластиковых карточек – все реально работает через технологии.