Комод: прикрасить інтер’єр, збереже речі

Комод

Спочатку були скрині, а тепер ось комоди. Так, спочатку важко уявити, що нині знамениті комоди пішли саме від великих незграбних ящиків, схожих чи то на криницю із скарбами, чи то, ще гірше, на труну з відкидною кришкою. У будь-якому разі нам ця “кришка”, що знаходиться згори, давала зовсім мало – доступ і обмеження в саму ємність. Звичайно, місткість ця, залежно від своїх розмірів, могла дозволити зберігати різні речі. Але питання тут полягає не в “Скільки”?, а в “Як”?. На додаток до цього ми бачимо, що скриня важка і розкішна. Питається, чого ж поганого в розкоші? Та нічого. Просто, червоне дерево і дорогоцінні камінчики не всім по кишені. Комусь хочеться, щоб відділів для речей було відразу декілька, комусь прийнятні коліщатка знизу, щоб якщо потрібно, можна було “скриню” пересунути, хтось взагалі хоче повернутися до традицій – до різьблення, карбування і цілісного масиву.

Схожість серед усіх споживачів, точніше серед усіх їх вимог до комода, як правило, єдино – хочеться дешевше. Ось і придумали фахівці серійне виробництво комодів, щоб матеріал цих меблів догоджав кишені кожного, щоб сама конструкція була більш-менш зручною. Так, генії свого часу потурбувалися розмістити відділи скрині “один над одним” і задіяти до кожного з них висувний ящик. Десь згори, під самою стільницею, може бути ящик більш тонкий (цей у нас буде призначений для документів, ключів). Знизу ж йде трійка-четвірка висувних ящиків для білизни, одягу і інших речей, які доводиться на якийсь час згортати і зберігати.

Що ще треба знати про комод? Треба знати, що він відноситься до спальних меблів, що не лише одні висувні ящики виявляються корисними для зберігання речей. Не вірите? Тоді погляньте на стільницю. Хоча на ній постільну білизну так просто не залишиш, деякі речі, точніше предмети, все ж згодяться – настільна ваза, настільний світильник, рамка з фотографією, улюблену книжку. Звідси, якщо подумати, можна уявити, як добре справляється комод в якості журнального столика, тумби, підвіконня і всього-всього, що має на собі стільницю, яка, утримуючи на собі деякі декоративні предмети, прикрашає інтер’єр.

Виходить, що комод не просто зберігає речі, але також декорує простір. Декорує, до речі, необов’язково предметами згори, а хоч би своїм різьбленням, обробкою, формою. Цих варіацій у комодів зараз так багато, що сам виріб вже має право називатися непростим. До речі купити комод в Києві можна в магазині “Культ меблів”.