Вибір кольору жалюзі

колір жалюзі

колір жалюзіЖалюзі дуже корисна річ для усіх приміщень, будь то офіс компанії або кімната звичайної квартири. Головне, що вони недорого коштують і виробники пропонують широкий вибір будь-якого кольору і форм. Жалюзі дають надійний захист від сонця і непотрібних поглядів сторонніх людей.

Окрім захисту жалюзі цілком можуть стати додатковим декоративним елементом або прикрасою інтер’єру кімнати. Проте вибирати потрібно з розумом, оскільки невдало вибраний колір цілком може спотворити інтер’єр і зробити кімнату дуже темною і справляти враження холоду. Щоб цього не сталося, жалюзі повинні гармонійно вписуватися і поєднуватися з дизайном приміщення.

Колір жалюзі

Як вже відзначалося вище, жалюзі повинні добре виглядати в кімнаті разом з шпалерами, килимами і меблями. Передусім, потрібно вирішити яку роль жалюзі гратимуть в інтер’єрі. Або вони співпадатимуть із загальним стилем дизайну або все-таки виконувати функцію додаткового декоративного елементу.

Існує декілька типів гармонії :

  • Нюансова гармонія. Нюансовий тип гармонії припускає, що усі деталі інтер’єру витримані в спокійних і пастельних кольорах. Дрібні деталі навпаки підкреслені, яскраві і насичені.
  • Контрастна гармонія. З назви виходить контраст між теплими і холодними кольорами, яскравими і спокійними. Відзначаються різкі переходи від одного кольору до іншого, важливо дотримуватися міри.

Є ще вертикальні і горизонтальні варіанти жалюзі. Вибір кольору таких жалюзі дуже впливає на сприйняття кімнати.

Наприклад, для невеликих приміщень більше підходять горизонтальні жалюзі, виконані у світлій або пастельній колірній гаммі. Так кімната здаватиметься великою і просторою. Але якщо ви віддаєте перевагу вертикальному варіанту, рекомендується, щоб ламелі (тонкі пластини) були нейтральних кольорів і досить широких. Обидва варіанта можете знайти на сайті jaluzi-svetloff.com.ua/jaluzi-odessa та замовити собі потрібний.

Велике значення має і географічне положення кімнати. Тобто, для північної сторони підходять теплі тони (червоний і помаранчевий, можна ще жовтий). Якщо можливо, використайте різноколірний варіант жалюзі. Для південного вікна красиво виглядають відтінки аквамарина, синього кольору і бірюзи.

Для зорового поглиблення вікна добре підходять кольори кориці, шоколаду або брусниці. Мініатюрні перламутрові вставочки кольорів ванілі і пудри допоможуть істотно розбавити колірне рішення шоколаду і кориці.

Між іншим, колір впливає на психологічний стан людини. Для літніх людей і для дітей краще всього вибирати спокійні варіанти.

Для гостиної кімнати і кухні добре виглядають помаранчевий, блакитний і жовтий колір – вони піднімають настрій. Велика кількість червоного кольору може привести до втоми або агресії. Ось чому слід приділяти особливу увагу кольору жалюзі.