Коли придумали сірники?

сірники

сірникиЛюдство отримало сірники доволі недавно. Перші спроби створення сірника робив Роберт Бойл у 1681 році. Він занурив лучину у розчин сірки та фосфору. Але такий «сірник» був непрактичний, бо міг спалахнути без бажання користувача.

Перші зручні сірники з’явилися в Англії на початку 19 століття. Їх створив аптекар Джон Уокер. Щоб запалити сірник необхідно було черкнути ним по товченому склу, яке було нанесено на папір. Ці сірники з’явилися в Англії та Германії. Але згодом виникла проблема – фосфор, який входив у склад таких сірників був дуже шкідливим для здоров’я людини. Тому вироблення таких сірників було заборонено міжнародним договором. Це зараз сірники зовсім звична та необхідна річ як наприклад фланец що використовується для скріплення труб або інтернет технології.

Коли був винайдений неотруйний червоний фосфор, сірники знову почали виробляти. Але фосфор наносився на паперову поверхню, тому сірник запалювався тільки тоді, коли його запалювали за допомогою «чиркала». Під час другої світової війни було винайдено сірники, які не втрачали свої властивості навіть після 8-годинного перебування у воді.