Як добитися від колонок кристально чистого звуку?

Акустична система

Акустична системаАкустична система, або простіше кажучи, колонки, складаються з різної кількості компонентів, число яких безпосередньо залежить від розміру установки. Будь це маленькі настільні колонки, або ж велика акустична установка, проте практично в кожній з них є такі елементи, як корпус, порт фазоінвертора, один або декілька динаміків, розводка і кросовер. Найпростіше добитися поліпшення звучання від колонки – це поліпшення або заміна одного з цих елементів.

Як це ні дивно, саме якість корпусу є одним з вирішальних чинників, що дозволяють добитися чистого звуку від колонки. Погано зібраний корпус порушує акустику, може деренчати на сильних звуках і порушувати, таким чином, звучання. До того ж дешеві колонки часто робляться з неякісного матеріалу, який передає паразитні коливання, що створюються низькочастотним динаміком назад в колонку, в результаті утворюється спотворення звуку. Корпус можна зміцнити внутрішніми стягуваннями, або обробивши в’язким матеріалом. Для цього прекрасно підходить бітум або бітопласт. Крім того, додавання баласту на дно колонки також допоможе поліпшити звучання.

Позбавитися від деренчання корпусу колонки можна заглушвши його. Це зменшить стоячі хвилі усередині нього, і дозволить усунути гудіння. Також можна заглушити і передню частину колонки (за винятком динаміків), понизивши, таким чином, відображення звукових хвиль, і надавши звуку ясність. Якщо динамік в колонці встановлений усередині відкритого кошику, то його відкриту частину також слід заглушити.

Порт фазоінвертора також є важливим елементом якісної колонки. В ідеалі він сконструйований так, щоб максимально зливатися з корпусом. Корпус і порт повинні ідеально гасити можливі завихорення повітря усередині корпусу колонки. Помилка в цій конструкції призводить до спотворення низьких частот, що призводить до зниження якості звуку. Втім, самостійно усунути таку проблему досить складно – це вимагає специфічних знань, проте за бажанням можна звернутися до спеціалізованих майстрів. До них прийдеться звернутися якщо ви змінюєте акустику в своему авто: купити її можна тут http://www.foxtrot.com.ua/ru/shop/avto_akustica.html – в магазине Фокстрот але для встановлення потрібні деякі навички.

Проте неякісний кросовер досить легко посилити. Новий компонент варто підключити за схемою bi – amping, внаслідок чого сигнал подається на динаміки безпосередньо з підсилювачів в обхід схемотехніки кросовера акустики. Це дозволяє максимально згладити звучання, і добитися дійсно кристального звуку.

Втім, є і простіші способи, що дозволяють поліпшити якість звучання. Для того, щоб значно підняти якість звучання є сенс переконатися, що вона розміщена на правильній поверхні. Досить встановити декілька якісних опор, спеціально розроблених для установки на них аудіосистем. Їх зручно встановити за комп’ютерним столом або телевізором.

Ефективність кожного із згаданих заходів залежить від самої колонки, і від місця, де вона використовується, проте усі вони в комплексі дозволять підвищити якість звучання до кристально чистого.