Як правильно вибрати колір кухні

вибрати колір кухні

вибрати колір кухніПерше, до чого прагне людина у своєму домі – затишна обстановка. Ніхто не захоче знаходитися в такому приміщенні, де колір і фактура меблів, фасадів дратуватимуть. І кухня тут не виключення. Для створення комфортної атмосфери, сприяючої здоровому апетиту, слід уважно віднестися до вибору кольору кухні.

Частенько колір вибирають виходячи зі своїх переваг. Це не найвірніший підхід. Адже колір може впливати на настрій людини і на сприйняття усього інтер’єру в цілому. Ці чинники слід враховувати в першу чергу.

Серйозну роль грає простір і розмір приміщення. Пам’ятайте головне правило – світлі тони меблів візуально розширюють простір, а темні, навпаки, стискають. Перший варіант краще вибрати для малогабаритних кухонь, другий варіант стане оптимальним для великих і просторих кухонь.

Якщо у вас невелика кухня то не варто захоплюватися великою кількістю контрастних і яскравих кольорів, оскільки вони швидко приведуть до стомлення. Подібні тони краще використати в просторих приміщеннях. Для компактних кухонь відмінним рішенням стануть приглушені, пастельні і спокійні відтінки. Холодні тони можуть зробити просторі приміщення безликими і похмурими.

Враховуйте міру освітленість вашої кухні. Колір здатний взаємодіяти зі світлом в денний і вечірній час доби. Якщо вікна вашої кухні виходять на сонячну сторону, бажано “приглушити” надмірне світло темними тонами гарнітура. Пам’ятайте, що при природному і штучному освітленні кольору виглядають по-різному.

Яскраві кольори благотворно впливають на апетит і чинять збудливу дію на людину. Такі тони стануть відмінним рішенням для вольових ексцентричних осіб.

Важливим є стильове виконання вашої кухні. Для класичного гарнітура бажано віддати перевагу спокійним благородним відтінкам. Кухня ж з сучасним дизайном може собі дозволити яскраві колірні поєднання.

Фактура кухонного гарнітура також робить серйозний вплив на сприйняття інтер’єру. На перший план тут виходить практичність. З шорсткої поверхні фасадів змивати забруднення буде скрутно. Якщо ви маєте подібні покриття, тоді краще уникайте світлих відтінків.