На кнопках ліфта скупчується велика кількість бактерій

кнопки ліфта

кнопки ліфтаАмериканські дослідники з’ясували, що окрім клавіатури, комп’ютерної миші та клавіш мобільних телефонів багато бактерій знаходиться на кнопках ліфтів. Вчені з університету Арізони стверджують, що саме на кнопках ліфтів збирається найбільша кількість відомих і невідомих людству мікроорганізмів.

Науковці взяли зразки з поверхонь кнопок ліфтів у офісах, ресторанах, готелях, банках, аеропортах та інших місць громадського користування і провели бактеріологічний аналіз. Результати дослідження показали, що на одному квадратному сантиметрі поверхні кноки знаходиться близько 313 КУО (колоній-утворюючих одиниць). І як би не здавалося дивним, на кришці унітазу в громадському туалеті число бактерій є набагато меншим – близько 10 КУО. Треба відзначити, що під час дослідження вчені знайшли бактерії, які спричиняють кишкові хвороби.

За словами одного із дослідників, Ніколаса Муна, така велика кількість бактерій на поверхні ліфтових кнопок поясняється тим, що у великих будівлях до ліфту щоденно заходять сотні людей, які торкаються кнопок. Саме тому у подібних місцях постійно відбувається обмін мікроорганізмами. Отож, після користування ліфтом, завжди треба намагатися мити руки з милом.