Клоді Галле – письменниця сучасності

Читаючи роман Клоді Галле «L’amour est une ile» починаєш поринати в дивовижний світ книги. З першої сторінки автор зачаровує нас фразою відомого письменника – Марка Твена: “Ils ne savaient pas que c’?tait impossible alors ils l’ont fait”. (Вони не знають,що це неможливо, в такому разі вони це роблять)

Після виходу попередього роману «Les D?ferlantes», який був перекладений 17 мовами, Клоді ще раз підкреслює свою талановитість різкою зміною атмосфер у творах. Перехід від хвиль та штормового неба у спокійне місто Авіньон. З її нової фантастики, Клоді Галле, що народилася в 1961 році, приводить нас в Авіньйон, в липні 2003 року. Офіційний фестиваль, який був скасований через страйк в індустрії розваг.

У цій напруженій атмосфері, відома актриса, під псевдонімом Jogar, повертається в її рідне місто, після десяти років відсутності. Десять років, протягом яких людина під іменем Одо відкрив свій власний театр і ставить цього літа пєсу невідомого автора,який помер за загадкових обставин. Також зявляється Марія, молодша сестра цього автора, яка прибуває до Авіньону,щоб знайти Одо, і невелике видавництво, щоб опублікувати два тексти, які її брат послав кілька днів, перш ніж зникнути.

На мою думку, сюжет дуже розумний і гарно підібраний, який показує неоднозначність поведінки людини. Історія,яка вражає з перших рядків,схожа на майстерно сплетену канву, в якій перетинаються життєві шляхи персонажей: Одон, Марі, Матильда. Кожний з них подряпаний життям та швидкоплинністю часом, живуть з своїми примарами або спробами до втечі. Істоти, які рухаються вперед залишаючи у своєму минулому сухі спогади.

Впродовж декількох сторінок, маски викидуються в сторону, рани знову зявляються , п’єса в якій розвязка падає як театральна завіса на останній сторінці. . Галле своїм гострим пером написала ще один роман ,де герої загрузли в такий застій. Переривчасті фрази відбивають цю нестачу дихання, асфікції,що торкається героїв. Вони є героями, яких завжди переслідує їх минуле, в яких зцілення їхніх ран майже не можливе. Чоловіки, жінки, які відчувають себе самотніми незважаючи на на натовп на фестивалі. Більшість героїв вибрали театр,щоб сховатися. Це дуже легко в театрі стати новою людиною, можна стати будь-ким, але після розчарування слідом йде ще більша тривога. Любовна пристрасть, театральна пристрасть, дочірна пристрасть…все це поєднується у суміш вибухової речовини у виді шедевру.

Все пронизане пораненим коханням, неясністю, секретами, брехнею, де все закінчується тільки стражданням та самотністю незважаючи на засліплююче світло літа. Сама по-натурі реалістка, Клоді пише коротким сценами та маленькими,сухими фразами, які роблять текст легкий для прочитання. Це гарний спосіб притягувати довіру за допомогою грі слів. Ми не можемо не захоплюватися майстерністю авторки, яка змішує таємничу справу з багатьма неочікуванними поворотами ніколи не загубивши свою чуттєвість.

Всі дії відбуваються навколо театру і це відбивається на любові до слів,що просліджується у письмі на кожній сторінці. Роман побудований з ретельністю та глибиною правильних думок, що дає змогу швидко очаруватися прозою Клоді Галле, письмом без прикрас, яке звучить завжди правдоподібно, що відлунює ехо наших почуттів. Важко залишити книгу на досягненні останніх сторінок. Маленький шедевр, який, я надіюсь, освітить ваше літнє читання.

Kaskad мебель выготавливает: мебель для спальни, гостинные, мебель для кухний, шкафы купе. Закажи мебель херсон! Лучшие цены в городе!
навчаюсь на 3 курсі КНЛУ на факультеті ромнської філології. Вивчаю дві іноземні мови. Люблю дітей,через це працюю волонтером у дитячих притулках. Люблю читати.