Облаштування кімнати для дітей

кімната для дітей

кімната для дітейДитяча кімната займає одно з важливих місць в житті дитини. Це його фортеця, його світ. Для нього кімната є і вітальнею, і спальнею, і кабінетом. Це саме те приміщення, де дитина може виплеснути усю свою енергію. Як же зробити це приміщення таким, щоб дитині було зручно в нім? Щоб кімната сприяла розвитку його особистості?

По-перше, при облаштуванні дитячої кімнати усі матеріали мають бути екологічно чистими і нешкідливими. Для обробки стін ні в якому разі не можна застосовувати фарби або шпалери, що миються. Самим кращим варіантом оформлення стін в дитячій кімнаті це звичайні паперові шпалери, які дозволяють стінам “дихати”.

Виконуючи роботи, по удосконаленню підлоги, потрібно стежити за тим, щоб підлога залишалася теплою, не слизькою і гігієнічною. Найбільш відповідний варіант це виконати підлога з ламінату. Він відповідає усім критеріям безпеки і стоїть на одному рівні з паркетом. Також в якості статевого покриття підійдуть лінолеум або пробка. Вибираючи покриття для підлоги, особливу увагу слід приділяти на зміст в матеріалі поліхлорвініла, а також, щоб воно не було оброблене синтетичними смолами. Килимові покриття мають бути з натуральних волокон. Чудово підійдуть килими з основою з латексу або джуту. Такі килими антистатичні, вони легко чистяться і не запалюються.

Ще однією важливою частиною є освітлення дитячої кімнати. Необхідно правильно підібрати джерела світла. Джерел освітлення повинно бути три, що знаходяться на різних рівнях. У робочій зоні, на письмовому столі необхідно добитися такого ефекту, щоб світло падало зліва від дитини. Це дозволить уникнути сліпучого ефекту від поверхні столу. Щоб дати дитині можливість самому управляти світлом, вимикач слід розмістити на висоті 115 см від підлоги.

Вибираючи дитячі меблі, в першу чергу слід приділити увагу не красі дизайну, а безпеці. Вони не повинні мати гострих кутів і елементів, що б’ються. Багато хто рекомендує використати для дитячої модульні меблі. Матрац для ліжка має бути ортопедичний з шириною не менше 90 см. Для правильного облаштування кімнати для дитини слід знати, що велика кількість іграшок захаращує приміщення і втрачає свою розвиваючу здатність. Тому їх повинно бути в міру.